reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady :(

Dołączył(a)
7 Grudzień 2017
Postów
1
Mam do was pytanie. Bo nie wiem co mam o tym myslec.
Ostatnia @ mialam 25.10.br byla normalna, aczkolwiek nie mam jej do dzis.
07.12br. Cykle mam nieregularne. Bylam dzis u gin. I powiedzial mi ze jestem w ciazy. Na usg widac pecherzyk . Aczkolwiek robilam 2 testy neg oraz bhcg <0.1 . Czy ciaza jest możliwa? Jaka jest wiarygodność testow?
 
reklama
Proponuję zrobić jeszcze raz test z krwi. Zdarzają się niestety pomyłki. Na który tc lekarz ocenił ten pęcherzyk? Może testy robiłaś za wcześnie i dlatego nic nie wykryły.
 
Dziwna sytuacja, być może błąd alczkolwiek jeśli lekarz wiedział ciążę na usg to nie ma siły żeby beta była negatywna ..
Zrób jeszcze raz.
Jeśli widać pęcherzyk to beta musi być pozytywna i dosyć spora.
 
A ja bym powtórzyła USG u innego lekarza. Test z krwi raczej się nie myli, skoro i testy wychodzą negatywnie.
Taka plamka może też oznaczać zaburzenia hormonalne, przerost endometrium lub polip. Konieczna jest wizyta u lekarza, który dokładnie sprawdzi, co to może być

PS. Jakby to była ciąża, to testy już by wychodziły pozytywne (zwłaszcza z krwi).
 
No właśnie - jeśli był kiepski sprzęt, to lekarz mógł się pomylić twierdząc, że jest to pęcherzyk - zalecam więc wizytę u innego lekarza.
Pęcherzyk jest widoczny na USG jak beta przekroczy ok 1000, więc niemożliwością jest, że 2 testy + wynik z krwi dają negatywny wynik (nawet jeśli w labie się pomylili, to testy już dawno być coś pokazały).
Wniosek jest jeden - to nie jest raczej ciąża.
 
reklama
Były przypadki, że testy wychodziły negatywne mimo ciąży. Autorka tematu nie podała kiedy robiła testy ciążowe jak i test z krwi a to też jest istotne. Nie podała również na jaki wiek ciąży lekarz ocenił pęcherzyk ciążowy. Autorka zaś wspominała o cyklach nieregularnych. Mogła za tym mieć później owulacje w związku z czym testy łącznie z tym z krwi ciąży nie wykazały. Moim zdaniem ciężko by było żeby lekarz się pomylił w takiej sprawie.
 
reklama
Do góry