reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje rady - dziecko mało przybiera na wadze

Dorcia1431

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Marzec 2018
Postów
41
Witam. Jestem matka 5 miesiecznego Franka.
Jak synek mial 4,5 m-ca to go wazylam i wazyl 6,420 a jak wazylam go gdy mial 5 m-cy to wazy 6,470. Karmie piersia i daje sloiczki. Rodzice tez szczupli. Czy powinnam sie martwic?
 
reklama
reklama
Te siatki centylowe to lekarze mowia ze to bzdura.
Jeszcze się z taką opinią nie spotkałam. Są co prawda nieaktualne w sensie że teraz dzieci są na ogół większe, ale tu nie chodzi o określenie czy dziecko jest duże czy małe ale czy równo rośnie. W każdym wieku inaczej przybierają i ciężko się sugerować tym że wcześniej rosło ileś tam gram na miesiąc. Oczywiście najlepiej by było gdyby siatki uaktualnili ale na razie nic lepszego nie ma.
 
Bez przesady moje dziecko ma już prawie 9miesiecy w ciągu 2miesiecy przybrała 690 gram wiec potem twoje dziecko nie będzie tak dużo przybieralo dobrze wazy jak na 5miesiecy moja 14 marca 9miesiac skończy i wazy 7540gram
 
Zawsze możesz udać się do dietetyka. Nam zaleciła dodawanie 3x dziennie specjalny środek medyczny przeznaczenia spożywczego, który zwiększa ilość energii, którą dostarcza jedzenie.
 
Jako mama dziecka, ktore tez slabo roslo moge cos powiedziec na ten temat. Przez pierwsze pol roku mielismy bardzo czeste kontrole z tego powodu.
Co jest wazne to czy dziecko stabilnie rosnie w jakims tam swoim tempie. Jak masz siatke centylowa to mozesz naniesc wage dziecka i patrzec czy krzywa w miare stabilnie idzie do gory i czy wazy mniej wiecej tyle ile dzieci waza w danym wieku.
Moj syn byl bardzo blisko dolnej granicy normy wagi, ale rosl sobie po troszku w swoim tempie i lekarz mowil, ze jest ok. Do tego jak pamietam lekarz robil tez wykres wagi do wzrostu i fakt, ze krzywa tez ladnie szla w gore to bylo ok. Majac 5 miesiecy wazyl 5900.
Poza tym dwa pomiary dokonane to troche za malo by wydac ocene, ze cos z tym przyrostem wagi jest nie tak, bo czesto waga i wzrost rosna skokowo :)

Moja rada to jesli sie bardzo martwisz to kontroluj wage i przejdz sie z wynikami do lekarza. Do tego mozesz zwiekszyc kalorycznosc stalych posilkow podajac np troszke oleju do nich (takie mielismy zalecenia wlasnie), ale mi sie wydaje, ze wagowo twoje dziecko jest ok jak na ten wiek.
Karm dalej z piersi :)
 
Jako mama dziecka, ktore tez slabo roslo moge cos powiedziec na ten temat. Przez pierwsze pol roku mielismy bardzo czeste kontrole z tego powodu.
Co jest wazne to czy dziecko stabilnie rosnie w jakims tam swoim tempie. Jak masz siatke centylowa to mozesz naniesc wage dziecka i patrzec czy krzywa w miare stabilnie idzie do gory i czy wazy mniej wiecej tyle ile dzieci waza w danym wieku.
Moj syn byl bardzo blisko dolnej granicy normy wagi, ale rosl sobie po troszku w swoim tempie i lekarz mowil, ze jest ok. Do tego jak pamietam lekarz robil tez wykres wagi do wzrostu i fakt, ze krzywa tez ladnie szla w gore to bylo ok. Majac 5 miesiecy wazyl 5900.
Poza tym dwa pomiary dokonane to troche za malo by wydac ocene, ze cos z tym przyrostem wagi jest nie tak, bo czesto waga i wzrost rosna skokowo :)

Moja rada to jesli sie bardzo martwisz to kontroluj wage i przejdz sie z wynikami do lekarza. Do tego mozesz zwiekszyc kalorycznosc stalych posilkow podajac np troszke oleju do nich (takie mielismy zalecenia wlasnie), ale mi sie wydaje, ze wagowo twoje dziecko jest ok jak na ten wiek.
Karm dalej z piersi :)
Problem taki ze jesli pojde do pani pediatry to wiem ze powie ze mam podkarmiac modyfikowanym a obawiam sie ze jesli podkarmialabym modyfikowanym to odsunie sie od piersi

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie martw sie, bo synka masz raczej wagowo w normie. Po prostu moze przybral na wadze wczesniej wiecej i teraz zwolnil. Waz go regularnie i zapisuj sobie wyniki. Np. co tydzien przez kilka tygodni i wtedy bedziesz widziec jaka jest tendencja i jesli faktycznie bedziesz widziec, ze dziecko malo rosnie wtedy trzeba do lekarza zrobic badania.
Jesli dziecko je i najada sie a rosnac nie bedzie, a lekarz bedzie ci sugerowal dokarmianie, by miec cie z glowy bedziesz musiala nacisnac na lekarza, albo go zmienic, by te badania zrobic.
Ale jak mowie, ja bym sie na twoim miejscu nie martwila jeszcze.
 
Nie;)
Dzieci na piersi przybieraja skokowo.
Robi siusiu ?
Raz moga przybrac duzo raz nic.
Poza tym dziecko najwięcej rosnie do 3 miesiąca. Pozniej waga spowalnia i staje w miejscu w którymś momencie
My tez jestesmy szczupli synek tez.
Na 4 miesiace wazyl 7.5 kg a na rok juz tylko 8.5
I nie wygląda ze tak malo mimo ze szczupły.
Teraz ma 15 miesięcy i pewnie wazy dalej te 9.;)
Dzieci później jak zaczynają sie coraz bardziej ruszac to tez tak jest.
Synek zdrowy ogolnie??;)
Franus
xyz.jpg


Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • xyz.jpg
    xyz.jpg
    74,8 KB · Wyświetleń: 264
reklama
Do góry