reklama

Potrzebuje rady

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez lucy12, 2 Luty 2016.

Tagi:
Jugosława
Najlepsza odpowiedź Jugosława, 3 Luty 2016
Witaj, z tego co się orientuję to są m. in. takie możliwości, wszystkich niestety nie kojarzę: - zasiłek z pomocy społecznej (maksymalnie ok. 600 zł,... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. lucy12

lucy12

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam.
    Jestem osoba bezrobotna i w 3 miesiacu ciazy,moj partner pracuje na budowie wiec raz jest praca raz nie.Wynajmuje mieszkanie u prywantego gospodarza,ktore jest na mnie.Chcialam sie dowiedziec czy moge otrzymac jakas pomoc Z Opieki Spolecznej gdyz mam bardzo ciezka sytuacje a boje sie ze mi odmowia.Bardzo prosilabym o porade w tej sprawie.Pozdrawiam serdecznie.

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #13705966 by Jugosława, 3 Luty 2016
  3. juullka

juullka Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Najlepiej to idź do nich po prostu. Na pewno po urodzeniu będziesz mieć 500 zł na dziecko, bo domyślam się, że spełnisz wymagania.
    Aczkolwiek trzeba było myśleć wcześniej...
    Bo z całym szacunkiem, ale nie widzę, powodu dlaczego to ja mam płacić na kogoś.

4. reklama
  5. Lilwriggle

Lilwriggle Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wooowww Julka! Troche empatii!
    Lucy, niestety nie znam zasad przydzielania zasilkow, ale zgadzam sie z komentarzem powyzej, ze na pewno w urzedzie udziela Ci takiej porady. Powodzenia i szczesliwego rozwiazania! :*

6. Jugosława

Jugosława Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    8
    Głosów: 1
    Witaj,

z tego co się orientuję to są m. in. takie możliwości, wszystkich niestety nie kojarzę:
    - zasiłek z pomocy społecznej (maksymalnie ok. 600 zł, próg dochodów chyba ok. 500 zł zł w przypadku rodziny)
    - zasiłek dla bezrobotnych (100% kiedyś było 831 zł przez pierwsze 3 miesiące, potem 652 zł, nie wiem czy coś się zmieniło)

a po urodzeniu dziecka będziesz mogła dostać:
    - 500 zł co miesiąc (przy pierwszym dziecku dochód nie może przekroczyć ok. 800 zł netto na osobę, a przy drugim bez znaczenia, bo i tak się dostanie, do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat, nie będzie wliczane do dochodu)
    - 1000 zł co miesiąc (wypłacane przez 12 miesięcy)
    - zasiłek rodzinny (po urodzeniu, 89 zł do 5 lat, potem 118 zł do 18 roku życia dziecka, kryterium dochodowe ok. 674 zł)

Wszystko zależy od waszej sytuacji, od tego czy i ile pracowałaś, czy jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy i tak dalej.Nie znam się także na dokładnych kwotach, kryteriach i na tym, kiedy można składać wnioski w trakcie ciąży na świadczenia przysługujące po urodzeniu. Niektóre świadczenia można otrzymywać łącznie, a niektórych nie, albo pomniejszają o jakąś tam różnicę. Tak tylko poglądowo napisałam.

Najlepiej wybrać się osobiście i porozmawiać, albo przedzwonić. Nie martw się na zapas, opcje pomocy są :)

Powodzenia.

Jugosława, 3 Luty 2016 Najlepsza odpowiedź
  7. lucy12

lucy12

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziekuje bardzo za odpowiedz.

8. lucy12

lucy12

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie rozumie twojej odpowiedzi,dlaczego ty masz placic za kogos