reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje rady

M

miyukiyo

Gość
Witam, jestem 3 dni przed okresem i zrobiłam dzisiaj test ciążowy, który od razu pokazał drugą kreskę i teraz mam kilka pytań, kiedy powinnam wybrać się do ginekologa? Czy test ciazowy przed okresem może błędnie pokazywać wynik? Jeszcze bardzo niepokoi mnie ból w prawym dole biodrowym. Tyle się naczytałam o ciazach pozamacicznych, że jestem wręcz przerażona. Przepraszam jeśli pisze bez ładu i składu, ale jestem bardzo zaskoczona, bo nawet nie myślałam o ciąży. Z góry dziękuję za pomoc :)
 
reklama
Do ginekologa najlepiej wybrać się za jakieś 2 tygodnie - pomiędzy 6 a 8 tygodniem ciąży. Jest wtedy szansa na to by zobaczyć serduszko. Test nie jest fałszywie pozytywny, nawet przed terminem spodziewanej miesiączki. Druga kreseczka oznacza, że pojawił się już dość wysoki poziom Beta HCG i test był to w stanie wykryć. Serdecznie gratuluję. Pobolewania i kłucia na początku się zdarzają i to normalne. Możesz także zrobić test z krwi Beta HCG. Jak będzie powyżej 1500 - pęcherzyk ciążowy powinien być widoczny w macicy - to pozwala wykluczyć ciąże pozamaciczną.
 
Dziękuje bardzo za odpowiedź, a jeszcze mam pytanie, ponad tydzień temu byłam chora na zapalenie gardła i brałam dosyć sporo leków w tym antybiotyk i syropow czy to w jakiś sposób mogło wpłynąć na dziecko?
 
Dziękuje bardzo za odpowiedź, a jeszcze mam pytanie, ponad tydzień temu byłam chora na zapalenie gardła i brałam dosyć sporo leków w tym antybiotyk i syropow czy to w jakiś sposób mogło wpłynąć na dziecko?
Myślę, że nie wpłynęło. Do pewnego momentu obowiązuje zasada "wszystko, albo nic" - czyli albo coś zaszkodzi tak, że ciąży nie będzie, albo nie zaszkodzi wcale.Link do: Hipotetyczna Hania - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet Poczytaj sobie "mamęginekolog". I nie schizuj się, choć wiem, że łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Rozwija się w Tobie nowe życie. Taki mały człowieczek naprawdę ma niezłego powera i sobie poradzi. Odpoczywaj, zdrowo się odżywiaj i się ciesz :)
 
Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno przy ciąży pozamacicznej jest niższy poziom beta HCG, więc test przed terminem @ by ciąży nie wykrył ;-)

Nie zgodzę się z tym bo ja byłam w pozamacicznej i test 2 dni przed okresem pokazał dwie kreski. Bete miałam wtedy 688 bo odrazu poszłam zrobić . W kolejnej dobie powtórka i 1068 wiec nie mały przyrost a była pozamaciczna ale przynajmiej już było widać gdzie zagnieżdżona .
 
Dzisiaj zrobiłam bete i wynosi 504, do daty okresu zostały dwa dni. To moj pierwszy test ciazowy i beta, a wszedzie piszą coś innego takze jeszcze nie do konca wszystko rozumiem, a w kazdym arytkule o ciazy pojawia się ciąża pozamaciczna. Więc nie dość, że jestem zaskoczona całą sytuacją to jeszcze zaczełam się stresować.
 
reklama
reklama
Dzisiaj zrobiłam bete i wynosi 504, do daty okresu zostały dwa dni. To moj pierwszy test ciazowy i beta, a wszedzie piszą coś innego takze jeszcze nie do konca wszystko rozumiem, a w kazdym arytkule o ciazy pojawia się ciąża pozamaciczna. Więc nie dość, że jestem zaskoczona całą sytuacją to jeszcze zaczełam się stresować.
Powtórz betę za dwa dni - powinna się podwoić. Za jakieś kilka dni jeżeli beta będzie przyrastała prawidłowo możesz iść do ginekologa - powinno być widać pęcherzyk ciążowy w macicy. To Cię uspokoi. Na razie poziom bety masz bardzo ładny i trzymam kciuki, by wszystko dalej szło dobrze.
 
Do góry