reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje rady

Kate2106

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2018
Postów
123
cześć wszystkim :)
Mój synek ma prawie 5 tyg. i odkąd pamietam jego ulubiona strona to prawa, ale również patrzy się do tylu taki wykręcony trochę, teściowa mi mówi ze mam iść z nim do rehabilitanta albo jakiegoś fizjoterapeuty. Nie chciałam panikować, ale nakręcana przez nią trochę zaczynam. Czy któraś z Was tak miała ze swoim dzidziusiem? Lepiej się przejść do specjalisty?
 
reklama
Rozwiązanie
układanie się 5-tygod. dziecka w literę C jest normalne, bo tak dziecko było ułożone w brzuchu.część asymetrii właśnie z tego ułożenia wynika i u większości dzieci samo się unormuje do końca 3 miesiąca.

poczytaj lub pooglądaj Zawitkowskiego jak prawidłowo nosić, przewijac i ogólnie pielęgnować niemowlę, żeby tej asymetrii nie pogłębiać.

moim zdaniem nie ma co panikować, ale jeśli jesteś bardzo zaniepokojona to idź do fizjoterapeuty, żeby sprawdzić. na pewno nie zaszkodzi.
Jasne, że lepiej sprawdzić.
U mojego synka niestety pediatra nie zauważył asymetrii, mi nie przyszło do głowy, że coś jest nie tak.
Na szczęście mały być wcześniakiem i podczas wizyty kontrolnej u neonatologa w 2 miesiącu życia - dostaliśmy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Diagnoza - wzmożone napięcie mięśniowe.
Otrzymaliśmy turnus rehabilitacyjny - 2x45min/tydz. przez 3 miesiące. I wszystko się "wyprostowało".

Z objawów miał: układanie się w literę C, zaciskanie piąstek, w wieku 2 miesięcy potrafił się przekręcać z pleców na brzuch i odwrotnie
 
układanie się 5-tygod. dziecka w literę C jest normalne, bo tak dziecko było ułożone w brzuchu.część asymetrii właśnie z tego ułożenia wynika i u większości dzieci samo się unormuje do końca 3 miesiąca.

poczytaj lub pooglądaj Zawitkowskiego jak prawidłowo nosić, przewijac i ogólnie pielęgnować niemowlę, żeby tej asymetrii nie pogłębiać.

moim zdaniem nie ma co panikować, ale jeśli jesteś bardzo zaniepokojona to idź do fizjoterapeuty, żeby sprawdzić. na pewno nie zaszkodzi.
 
Rozwiązanie
Do góry