reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

potwierdzona ciąża brak serduszka ?? :(

olka1981

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2016
Postów
100
Witajcie jestem w ciazy( chociaz pewnie nie bo nie ma serduszka i czeka mnie najgorsze) od jakiegos czasu badam beta hcg na poczatku roslo super potem przestalo przyrstac 66% w ciagu 48h ale rosnie. W tamtym tyg bylam u ginekologa i potwierdzil ciaze aczkolwiek zarodek byl bardzo maly bo okolo 2,3mm bylo wtedy widac bijaca plamke lekarz okreslil to jak serce . wtedy beta hcg to byl 27 czerwiec bylo 5791.kazal przyjsc mi dzis czyli za 7 dni. no itak dzis bylam zrobilam beta hcg jest ponad >10,000 zarodek podrosl do ponad 5 mm natomiast nie widac serca. lekarz twierdzi ze nic z tego nie bedzie bo pecherzyk ciazowy jest zbyt maly no i nie a serduszka. okreslil ciaze na 6 tyg 2 dni. dodam ze jestem po jednej ciazy donoszonej i trzech poronieniach :9. mialam cykl w ktorym zaszlam teraz stymulowany clo i owulacje dosc pozno bo okolo 25- 26 maja miesiaczke mialam 5 maja. wiec kupe czasu temu. przyjmuje luteine i clexane. dzis lekarz kazal mi wszytko odstawic i czekac na samoistne poronienie?? Co Wy o tym sadzicie bo ja nie ma pojecia co otym wszytskim myslec co robic jak postepowac . Mam kołomyje w głowie attachFull762267;(. niby ufam mojemu lekarzowi ale czy do konca?

Dodam ze nie powidzialam ze beta jest wysoka i lab oreslilo wynik tylko do 10,000 .
Poprzednie bety przrstaly dziwnie bo tak

27 czerwiec 5791
29 czerwiec 7684
2 lipiec 977,3
4lipiec > 10,000
Moim zdaniem na tym etapie beta powinna byc zdecydowanie wieksza.
 

Załączniki

  • upload_2016-7-4_18-23-23.png
    upload_2016-7-4_18-23-23.png
    124 bajtów · Wyświetleń: 181
reklama
Witaj Olka,

Faktycznie spadek bety nie powinien teraz mieć miejsca, powinno być już pewnie ponad 30 000 w tej chwili,
Może najlepiej będzie jak skonsultujesz to z drugim lekarzem? Czasami druga opinia jest niezbędna żeby mieć pewność. Zastanawia mnie tylko Twój wyniki z 4.07 - dokładnie tak pisało na wyniku ">10,000"? to może być równie dobrze to samo co ">10 000" jak i ">10" pytanie co oznacza ten przecinek,
Raczej przy becie spotkałam się jedynie z konkretnymi liczbowymi wynikami...
 
Nie wiem gdzie wstawia się moja wcześniejsza odpowiedz. Ja miałam późna owulacja bo 27 dc i serduszko było dopiero widać w 8 tc licząc od okresu bo jednak ciąża młodsza o 12 dni. Betę liczyłam tylko 2 razy i to na etapie 650 wiec nie wiem jak rośnie później. Skonsultowalabym to z innym lekarzem lub też zrobiła jeszcze jedno usg na koniec tygodnia

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj Olka,

Faktycznie spadek bety nie powinien teraz mieć miejsca, powinno być już pewnie ponad 30 000 w tej chwili,
Może najlepiej będzie jak skonsultujesz to z drugim lekarzem? Czasami druga opinia jest niezbędna żeby mieć pewność. Zastanawia mnie tylko Twój wyniki z 4.07 - dokładnie tak pisało na wyniku ">10,000"? to może być równie dobrze to samo co ">10 000" jak i ">10" pytanie co oznacza ten przecinek,
Raczej przy becie spotkałam się jedynie z konkretnymi liczbowymi wynikami...
tak zle napisalam >10000 i pytalam pania w lab co to oznacza to mowi ze to znaczy ze beta jest wyzsza niz 10000 i zeby byl wynik bardzie miarodajny to trzeba to powiedziec pred badaniem i oni jakos to rozcienczaj dodatkowo
 
Nie wiem gdzie wstawia się moja wcześniejsza odpowiedz. Ja miałam późna owulacja bo 27 dc i serduszko było dopiero widać w 8 tc licząc od okresu bo jednak ciąża młodsza o 12 dni. Betę liczyłam tylko 2 razy i to na etapie 650 wiec nie wiem jak rośnie później. Skonsultowalabym to z innym lekarzem lub też zrobiła jeszcze jedno usg na koniec tygodnia

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
tez o tym mysle nie wiem co z lekami czy odstawic czy nie ?
 
Zawsze lepiej sprawdzić dla święto spokoju. Ale bety juz nie polecam robić - i tak na tym poziomie nic nie wskaże
 
reklama
Najlepiej na razie leków nie odstawiać i skonsultować z innym lekarzem i zrobić USG. Beta >10000 nic nie mówi bo 10 004 to też powyżej a powinno być na tym etapie więcej więc nie ma co powtarzać. Usg więcej pokaże i rozwieje wątpliwości. Ale pamiętaj że na wczesnym etapie ciąży czasami ciężko zobaczyć serduszko więc nic jeszcze nie jest przesadzone! Trzymaj się dzielnie!
 
Do góry