reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

potwierdzona ciąża brak serduszka ?? :(

A masz na wyniku normy bety dla danego tygodnia? Bo one się różnią w zależności od laboratorium i nie należy oceniać na podstawie forum czy internetu czy wartości są prawidłowe. Zresztą nie ocenia się wysokości bety ale jej przyrosty a czy te są prawidłowe to teraz nie wiadomo bo niektóre leb tak jak Twoje podają powyżej 10 ty i nie wiadomo jaka ta beta jest i ile urosła. Na tym etapie już się powinno robić usg a nie betę badać. Przy 5 mm zarodku może jeszcze nie być widoczne serce, ale kolejne usg już powinno dać ostateczną odpowiedź co będzie..
 
reklama
Najlepiej poczekać tydzień czyli do poniedziałku bo u mnie po takim okresie serduszko się pojawiło. Dwa poszukaj kogoś kto ma dobry sprzęt usg. Dwa nie odstawiaj leków. Jeśli miałaś późno owulacja to myślę że możesz być dobrej myśli.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
hej. Mam nadzieje ze moja wypowiedz Ci pomoże..
w 5tyg ciąży nie bylo widać serduszka -nie powiedzial mi tego wprost ale ujol to tak ze narazie nie chwalić sie ciaza bo może nic z tego nie byc nawet karty ciąży mi nie kazal zalozyc .po tyg już na nast wizycie pojawili sie serduszko i wtedy lekarz pogratulowal ciąży.wiem ze tyg to dla oczekującej wieczność ale uzbrój sie w cierpliwość zmień lekarza i nie odstawiaj leków! Czekamy na dobre wieści;)
 
dzieki za madre informacje i rady dziewczyny. chyba nikt ntak wspiera jak forum i od nikogo nie mozna sie dowiedziec tyle informacji nie odstawilam lekow wewnetrzna nadzeja gdzies tam chyba jest. dziwi mnie troche ten moj lekarz ze tak poprostu juz za pierwszym usg kazal wszytsko odstawc i juz nic nie kontrolowac. mama moja zadala mi wczraj pytanie dziecko ale napewno a moze on sie pomylil moze tak odrazu kazal wszytsko poodstawiac. bez zadnej kontroli. z reguly wiekkszosc lekarzy kaze odczekac jeszcze kolo tygodnia zeby byc pewnym tak mialam z pustym jajem plodowym lezalam i czekalam dwa tyg. no chyba ze tutaj taka sytuacja ze widzial ze jest moze mi czegos nie powiedzial ze byl pewien ze nic z tego nie bedzie.
 
olka Ja bym zmieniła takiego lekarza. U mnie za każdym razem był proszony drugi lekarz o drugą opinię, by nie było możliwości, że ten pierwszy się pomylił. A tu od tak - sam wyrokuje, że nic z tego nie będzie mimo że jest zarodek!!! Przecież ciąża może być nawet i o tydzień młodsza, a wówczas tego serduszka ma prawo być nie widać. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że lekarz każe przyjść na kontrolę za tydzień i odstawić leki...
 
podjelam juz decyzje naapewno sluszna dla mnie bo bede miala czyste sumienie - powiedzialam mamie o calej sytuaji i tez twierdzi ze podjelam w pelni dobra decyzje jezeli w piatek nic nie bedzie dostawiam leki ale generalnie jestem coraz bardziej zla na tego mojego doktorka mimo wszytskiego jak bedzie. przeciez wiedzial ze owulacje mialam 25-26 maja dzis jest 42 dni po owulacjii moze sie doszukuje ale wszytsko mam zapisane.
Bylam na usg po clo na monitoringu w 14 dc byly dwa jajeczka aczkolwiek male mialy urosnac ale nie wiadomo czy cos wogole mialo byc. tak bylo w 14 dc i n atym sie zakoczylo. i tak w 18 dc to byl 21 maj byl stosunek a potem 22 dc to byl 25 maja byl znowu stosunek. wszytsko zapisane mam. wiec tak czy inaczej owulacja byla kolo dosc pozno moim zdanie do tego dochodzi proces zagnieżdzenia.
Ja wiem probuje sobue czarowac troche miec marzenia i nadzieje ale tak bylo.
Minusem jest slaby przyrost bety.
Zastanawia mnie ze jezeli serca nie ma to zarodek nie powinien urosnac czy na tym etapie rosnie mimo braku serca???? Nie wiem jestem oszolomiona tym wszytskim . moj maz zly na mnie wiec nic juz nie mowie. mowi ze panikuje ze latam co tydzien do lekarza pewnie ma w tym troche racjii.
 
Olka To normalne, że panikujesz. Po prostu się martwisz. Ja opisałam Ci swoją sytuację pod innym postem. Też mi nie dawali szans, ale nikt nie kazał leków odstawić. Ciąża moja wówczas była względem Twojej prawie o tydzień starsza - i też się nie doszukali serduszka! Co gorsza wylądowałam w szpitalu z krwawieniem, a że byłam już po jednym poronieniu, to byłam pewna, że to koniec. Tydzień później wszystko było w porządku - ciąża wielkością idealnie pasowała już do ostatniej miesiączki. Postaraj się wytrzymać do piątku - ale ja bym poszła do innego lekarza...

edit. I wg mnie przyrosty masz nie najgorsze. Patrząc, że po 96h (4dni) powinien się wynik podwoić, to jak najbardziej wszystko pasuje!!! Moim zdaniem lekarz niepotrzebnie Cię nastraszył i albo ma kiepski sprzęt, albo słaby wzrok.
 
Ostatnia edycja:
to wszytskie moje wynkiz bety na poczatku rosla bardzo ładnie

1 wyni 09 czerwiec 56 ,0
2 wynik 10 czerwiec 83,4
3 wynk 11 czerwic 145,5
4 wynk 13 czerwiec 295,8
5 wynik 15 czerwiec 596,6
6 wynik 17 czerwiec 911,50
7wyni 18 czerwie 1096,0
8 wynik 20czerwiec 1803
9 wynik 22 czerwiec 4120
10 wynik 24 czerwiec 5280
11wynik 27 czerwic 5791
12 wynik 29 czerwic 7684
13 wynik 02 lipiec 9773,0
14 wynik 4 lipiec > 100000

progesteron 23,5

czy jezeli bierze sie luteine to jezeli nawet ciaza zle sie rozwija to ona wstrzymuje krwawienie jak to jest? no bo przy naturalne ciazy jezeli cos sie dziej to wystepuje plamienie natomiast przy luteinie?
 
Na początku Ci ładnie beta rosła, ale później coś zwolniło. Tak jak u mnie..

Ja brałam luteine dopochwowo i mimo że płód nie żył od 2 tygodni do tej pory nie dostałam krwawienia. A leków nie biorę kto od soboty i nic się nie dzieje.
 
reklama
Do góry