reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potworniak co dalej

Dołączył(a)
14 Czerwiec 2017
Postów
8
Witajcie,
Dwa dni temu zgłosilam sie do ginekologa na rutynowe badanie poniewaz gdy zaszlam w ciaze okazalo sie ze mam torbiel. Jednak Pani ginekolog odlozyla to z racji iz podczas ciazy moze sie wchlonac. Jednak po pologu okazalo sie ze nadal jest, prosila aby wrocic gdy corka bedzie miala pol roczku i przestane karmic. Karmic nie przestalam poniewaz kazda proba podania smoka czy butelki z mlekiem konczyla sie niepowodzeniem.. poddalam sie i tak karmie do dzis. Corka ma skonczone 13 miesiecy.
Podczas ostatniej wizyty Pani ginekolog torbiel nazwala juz potworniakiem. Ma ponad 4cm. Zalecila przestac karmic i zglosic sie do kolejnego lekarza a nastepnie na zabieg. A takze wykonac badanie CE 125.
Prosze pomozcie! Czy ktoras z Was kochane mamy byla w podobnej sytuacji?
Co robic?! Jak krok po kroku przestac karmic piersia.. choc strasznie nad tym ubolewam bo pokochalam karmic swoje dziecko. Planowalam zakonczyc to w innych okolicznosciach ;( Najgorsze ze bede musiala zostawic ja na kilka dni z racji pozostania na oddziale.
 
reklama
Nie pomogę z mieszankami, bo moje dziecko od razu po zakończeniu karmienia zaprzestało pić jakiekolwiek mleko. Jadła jedynie kaszki bobovity, więc coś tam mm miała. Musiałam przestać karmić z dnia na dzień, w związku z koniecznością przyjmowania sterydów i po tygodniu do tego chemii. Ot tak po prostu w momencie wieczornego karmienia położyła głowę przy piersi, a że ta była zakryta, to główka w drugą stronę, gdzie leciała jej ulubiona piosenka (dla odwrócenia uwagi). Dostała do tego butelkę z wodą, napiła się i jak gdyby nigdy nic poszła spać. Miała wtedy 16 miesięcy. Każde dziecko jest inne, u nas poszło bez problemu, czego i Tobie życzę. I duuużo zdrowia!

Kochana, bardzo dziekuje za odpowiedz. Musze poszukac w sobie tej sily. Dla Cb rowniez duzo zdrowka! :*
 
reklama
Moj syn nie akceptowal zadnego smoczka i udalo mi sie go odstawic podajac mleko w kubku niekapku.. moze nie warto podawac mleka z butelki ze smoczkiem skoro ich nie lubi. W tym wieku moze pic z niekapka, lepsze dla zgryzu itd
 
Zgadzam się z Dziewczynami -skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem. Nie sugeruj się zdaniem jednej.
Ja wg jednego lekarza miałam 2 ogromne polipy i mnie straszył nimi, poszłam tego samego dnia do innego prywatnie i się okazało, że to śluz i po miesiączce było już ok.Ważny jest sprzęt usg i umiejętności lekarza.
Co do mleka mm,ja po odstawieniu syna( miał rok i 3 miesiące) nie dawałam żadnej butelki, jadł normalne posiłki plus rano i wieczorem kaszka boboVita owsiane śniadanko. Dla mnie nauka picia z butelki w tym wieku byłaby cofaniem się - dlatego też uważam, że lepiej podać mleko czy wodę w niekapku lub kubeczku zwykłym. Ja żadnych butelek przy mojej dwójce nie używałam, więc w doborze odpowiedniej niestety nie pomogę. A jeśli chodzi o odstawienie od piersi to musisz postawić na konsekwencje, jeśli nie chcesz karmić to nie ulegaj i nie podawaj piersi. Bo i dla Ciebie jest to trudniejsze i dla dziecka gdy się "łamiesz" i jednak podajesz pierś. Wiem jakie to trudne, trzymam kciuki.
Życzę Ci dużo zdrowia!
 
Moim zdaniem - jeśli lekarz przez USG przezpochwowe stwierdził potworniaka - to będzie to potworniak (czasem są nawet widoczne na zdjęciu RTG, gdy np. tworzy się w nich tkanka kostna). Na szczęście są to najczęściej zmiany o charakterze niezłośliwym i leczenie polega tylko na ich chirurgicznym usunięciu.

I przede wszystkim - zadbaj teraz o swoje zdrowie. Twoja córeczka będzie potrzebować mamy jeszcze długi czas. Nie poświęcaj się dla karmienia piersią! Zrobiłaś już badanie ce 125??? Jeśli nie, to na co czekasz - nawet prywatnie to koszt bodajże 40zł. Tak żeby córeczka nie miała kiedyś żalu, że nie zadbałaś o siebie.
 
Jeśli torbiel ma już 4cm to w USG bardzo wyraźnie widać jakiego charakteru jest to zmiana. Skoro lekarz stwietdził, że to potworniak to raczej na pewno tak jest. Oczywiście warto się jeszcze skonsultować z innym lekarzem dla pewności, ale nie ma co zwlekać. Czas działa na Twoją niekorzyść.
Pamiętaj, że jako matka jesteś dla dziecka najważniejsza i jeśli nie zadnasz o swoje zdrowie to może się skończyć gorzej niż tylko odstawieniem od piersi.
Im dłużej zwlekasz tym operacja będzie poważniejsza a rekonwalescencja dłuższa.
Życzę Ci powodzenia i dużo samozaparcia!
 
Zgadzam się z Dziewczynami -skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem. Nie sugeruj się zdaniem jednej.
Ja wg jednego lekarza miałam 2 ogromne polipy i mnie straszył nimi, poszłam tego samego dnia do innego prywatnie i się okazało, że to śluz i po miesiączce było już ok.Ważny jest sprzęt usg i umiejętności lekarza.
Co do mleka mm,ja po odstawieniu syna( miał rok i 3 miesiące) nie dawałam żadnej butelki, jadł normalne posiłki plus rano i wieczorem kaszka boboVita owsiane śniadanko. Dla mnie nauka picia z butelki w tym wieku byłaby cofaniem się - dlatego też uważam, że lepiej podać mleko czy wodę w niekapku lub kubeczku zwykłym. Ja żadnych butelek przy mojej dwójce nie używałam, więc w doborze odpowiedniej niestety nie pomogę. A jeśli chodzi o odstawienie od piersi to musisz postawić na konsekwencje, jeśli nie chcesz karmić to nie ulegaj i nie podawaj piersi. Bo i dla Ciebie jest to trudniejsze i dla dziecka gdy się "łamiesz" i jednak podajesz pierś. Wiem jakie to trudne, trzymam kciuki.
Życzę Ci dużo zdrowia!


Dziekuje za odpowiedz kochana.
Bede sie starała zastepowac cyca innym posilkiem. Nie bede jej cofac i katowac przestawianiem na butle. A przede wszystkim musze nauczyc siebie konsekwencji. Chyba juz sobie wmówiłam ze musze jej podawac piers i sama dla wlasnej wygody usypiam przy cycu co tez ciężko przestawić.
Twoje słowa dały mi do myślenia! Jeszcze raz dziekuje! Pozdrawiam :*
 
reklama
reklama
Do góry