reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększona miedniczka nerkowa 20 tydzień ciąży pomocy

Drine

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
28 Lipiec 2020
Postów
149
Witam. Moja mała po dzisiejszym badaniu usg połowkowym ma powiększona miedniczkę prawą (4,9 mm). Lewa o prawidłowych wymiarach. Czy któraś z mam to przeszła? Strasznie się denerwuje :( Poza tym cały obraz z usg prawidłowy - brak nieprawidłowości.
 

Załączniki

  • 20201028_215833.jpg
    20201028_215833.jpg
    124,5 KB · Wyświetleń: 370
reklama
Rozwiązanie
Hej 🖐️
U mnie troszkę inaczej niż u Ciebie. W maju urodziłam synka (wszystko ok). W sierpniu podczas wizyty w szpitalu okazalo się, że powiększona miedniczka nerkowa (zalecenia: kontrolne USG listopad/grudzień). Gdyby nie pobyt w szpitalu to bysmy żyli w nieświadomości 🤔
U nas w 19 tyg lewa miedniczka powiekszona 5,5 mm prawa prawidlowa. Obraz nerki prawidlowy. Na USG 3 prenatalnym w 29 tyg miedniczka powiekszona do 7,8 mm. Pani doktor mowila, ze do 10 mm sie tylko kontroluje o ile powoli przyrasta. Ta miedniczka rosnie z dzidzia takze spokojnie :) Mowila ze po urodzeniu jak sie wysika i oprozni miedniczka to znaczy ze jest ok. Jesli nie to bedzie trzeba kontrolowac i zbadac skad powstal zastoj a pozniej ewentualne leczenie.
 
Dzięki dziewczyny, no ten lekarz też zastanawiał się czy to w ogóle wpisać do wynikow badania ale w końcu wpisał i napisał ze kontrola za 3 tyg. Czytałam, że u chłopaków to się często zdarza ale u dziewczynki? :(
 
reklama
reklama
Do góry