reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powiększona wątroba i śledziona

Dołączył(a)
22 Czerwiec 2012
Postów
1
Moja córka przechodziła na początku maja ospę. Po czym miała wykonane USG jamy brzusznej, które wykazało ze ma powiększoną śledzionę-od ospy. Mimo to lekarz wykonujący USG zlecił badanie krwi i powtórne USG. W badaniu krwi wyszło:
Hematokryt- 35.9
MCV- 80.7
Limfocyty- 52.9
Neutrocyty- 32.9
Monocyty-11
w związku z czym lekarz rodzinna wypisała skierowanie na USG. Dzis tj. 22.06 je wykonałam i wykazało ze wątroba mojej córki jest powiększona i wynosi 102mm zaś śledziona 87mm. Lekarz pediatria powiedział, że trzeba będzie zrobić badania na transaminazy.... Co może dolegać mojej córce??? Przypominam, że ma 4 lata. Czekam na odpowiedź i napewno nie ma mononukleozy.
 
reklama
Powiększenie wątroby i śledziony zdarza się najczęściej w przebiegu infekcji wirusowych ( np cytomegalii, mononukleozy). Przewaga limfocytów (52%) w rozmazie, który podałaś, pokazuje, ze tak może być. Konieczne są dalsze badania tak jak zalecił Twój lakarz. Na jakiej podstawie wykluczono mononukleozę ?- Czy były zrobione badania krwi? Sposób chorowania każdego może być trochę inny i choroba ta może być trudna do rozpoznania.:)
 
Do góry