reklama

powiększona wątroba i śledziona

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez pamelcia88, 22 Czerwiec 2012.

 1. pamelcia88

  pamelcia88

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moja córka przechodziła na początku maja ospę. Po czym miała wykonane USG jamy brzusznej, które wykazało ze ma powiększoną śledzionę-od ospy. Mimo to lekarz wykonujący USG zlecił badanie krwi i powtórne USG. W badaniu krwi wyszło:
  Hematokryt- 35.9
  MCV- 80.7
  Limfocyty- 52.9
  Neutrocyty- 32.9
  Monocyty-11
  w związku z czym lekarz rodzinna wypisała skierowanie na USG. Dzis tj. 22.06 je wykonałam i wykazało ze wątroba mojej córki jest powiększona i wynosi 102mm zaś śledziona 87mm. Lekarz pediatria powiedział, że trzeba będzie zrobić badania na transaminazy.... Co może dolegać mojej córce??? Przypominam, że ma 4 lata. Czekam na odpowiedź i napewno nie ma mononukleozy.
   
 2. reklama
 3. Dr Monika Karpińska

  Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Powiększenie wątroby i śledziony zdarza się najczęściej w przebiegu infekcji wirusowych ( np cytomegalii, mononukleozy). Przewaga limfocytów (52%) w rozmazie, który podałaś, pokazuje, ze tak może być. Konieczne są dalsze badania tak jak zalecił Twój lakarz. Na jakiej podstawie wykluczono mononukleozę ?- Czy były zrobione badania krwi? Sposób chorowania każdego może być trochę inny i choroba ta może być trudna do rozpoznania.:)
   

Poleć forum