reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększone ciemiączko

Casablanca7

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Październik 2022
Postów
200
Pomóżcie bo zwariuje.
Dziś na wizycie przed szczepieniem, doktor zauważyła że córka ma większe ciemiączko (5x6 a wcześniej miała 3.5x3.5) niż na ostatniej wizycie tj. 7.03, główka jakby większa a ma 43, martwię się bo zleciła badania z krwi i moczu, ale ja oczywiście martwię się żeby nie było to coś innego. Zaznaczyła żeby nie jakie wodogłowie. Cały czas jakiś stres, najpierw serduszko, potem fizjoterapia a teraz to. Miała któraś z was podobną sytuację jak to się skończyło. Dodam że USG narazie mówiła by nie robić, chce chyba sprawdzić badania. Córka ma 5.5 miesiaca i jest radosnym dzieckiem .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Byłaś już na pobraniu krwi? Zleciła poziom wit d3? Naniosła obwody głowy na siatki centylowe? Mierzy zawsze ta sama pielęgniarka/lekarka?
 
Byłaś już na pobraniu krwi? Zleciła poziom wit d3? Naniosła obwody głowy na siatki centylowe? Mierzy zawsze ta sama pielęgniarka/lekarka?
Byliśmy dziś u tej samej co ostatnio. Dała skierowanie na badania, ale mamy wykonać dopiero minimum tydzień po szczepieniu.
Naniosła na siatkę i twierdzi że jest ok. Mam co dwa tyg mierzyć obwód główki i wyciągać średnią wtedy nanosić na siatkę... denerwuje się
 
Byliśmy dziś u tej samej co ostatnio. Dała skierowanie na badania, ale mamy wykonać dopiero minimum tydzień po szczepieniu.
Naniosła na siatkę i twierdzi że jest ok. Mam co dwa tyg mierzyć obwód główki i wyciągać średnią wtedy nanosić na siatkę... denerwuje się
Pamietaj, że zawsze możesz skonsultować się z innym pediatra tudzież neonatologiem. Jeśli bardzo się denerwujesz, to możesz zrobić prywatnie USG przezciemiaczkowe i sprawdzić, czy wszystko w porządku. Obwód głowy będzie rósł, bo rośnie dziecko. Tylko nie może za szybko przyrastać. Czy nie było ostatnio infekcji, spadku wagi, a w zasadzie odwodnienia? Czasem to zmienia ciemiączko.
Moje dziecko ma wodogłowie, rozumiem twój niepokoj
 
Pamietaj, że zawsze możesz skonsultować się z innym pediatra tudzież neonatologiem. Jeśli bardzo się denerwujesz, to możesz zrobić prywatnie USG przezciemiaczkowe i sprawdzić, czy wszystko w porządku. Obwód głowy będzie rósł, bo rośnie dziecko. Tylko nie może za szybko przyrastać. Czy nie było ostatnio infekcji, spadku wagi, a w zasadzie odwodnienia? Czasem to zmienia ciemiączko.
Moje dziecko ma wodogłowie, rozumiem twój niepokoj
Bardzo się boje. Nie wiem co mam robić,myśleć spać nie mogę. Już sama nie wiem czy jej główka jest duża czy normalna. Już z tego wszystkiego wszystko widzę...
 
Byliśmy dziś u tej samej co ostatnio. Dała skierowanie na badania, ale mamy wykonać dopiero minimum tydzień po szczepieniu.
Naniosła na siatkę i twierdzi że jest ok. Mam co dwa tyg mierzyć obwód główki i wyciągać średnią wtedy nanosić na siatkę... denerwuje się
To sprawdź czy jest tam witamina D w krwi (pewnie nie ma) i rozważ dokupienie tego badania, może to jest prosta do wyeliminowania przyczyna. Poza tym w tej chwili główka jest na 75 centylu i skoro lekarz mówi, że OK, to rozumiem, że dziecko od początku ma głowę na tym centylu? Co do USG i wizyty u neurologa, to sama się zastanów czy nie lepiej umowic się prywatnie i mieć w ten sposób komplet badań i opinie specjalisty
 
To sprawdź czy jest tam witamina D w krwi (pewnie nie ma) i rozważ dokupienie tego badania, może to jest prosta do wyeliminowania przyczyna. Poza tym w tej chwili główka jest na 75 centylu i skoro lekarz mówi, że OK, to rozumiem, że dziecko od początku ma głowę na tym centylu? Co do USG i wizyty u neurologa, to sama się zastanów czy nie lepiej umowic się prywatnie i mieć w ten sposób komplet badań i opinie specjalisty
Właśnie czytałam że może być brak Wit. D.(między innymi jeszcze jest badanie wapnia i fosforu, wiem że są odpłatne.
Twierdzi, że narazie nie ma co się nakręcać z tym USG bo badania na początku lepiej zrobić, tylko jak tu złapać mocz do pojemniczka, przecież te woreczki to jakieś nieporozumienie i mogą przekłamać wynik.
Ostatnie badanie w ciąży też mówiło że ma większą główkę od brzucha, ale było ok. W szpitalu robili USG przez ciemiączko i też ok. Już sama nie wiem może niepotrzebnie się nakręcam, wiecie jak każda matka martwię się kocham nad życie przecież to było upragnione moje drugie dziecko.
 
Ostatnia edycja:
Ja bym zrobiła USG - choćby prywatnie dla własnego spokoju. Bo tak się będziesz tkwić w zawieszeniu i ciągle się zastanawiać czy jest ok.
 
Właśnie czytałam że może być brak Wit. D.(między innymi jeszcze jest badanie wapnia i fosforu, wiem że są odpłatne.
Twierdzi, że narazie nie ma co się nakręcać z tym USG bo badania na początku lepiej zrobić, tylko jak tu złapać mocz do pojemniczka, przecież te woreczki to jakieś nieporozumienie i mogą przekłamać wynik.
Ostatnie badanie w ciąży też mówiło że ma większą główkę od brzucha, ale było ok. W szpitalu robili USG przez ciemiączko i też ok. Już sama nie wiem może niepotrzebnie się nakręcam, wiecie jak każda matka martwię się kocham nad życie przecież to było upragnione moje drugie dziecko.
Na prywatne USG i na prywatnego neurologa w moim mieście się czeka nawet kilka tygodni, więc nie bardzo rozumiem jaki plan ma Twój lekarz. Chyba że to w ramach jakiegoś pakietu i on wie, że jak za miesiąc da skierowanie, to w kilka dni badanie będzie wykonane?

Generalnie mam wrażenie, że pediatra zbyt szybko powiedział Ci, że nie podoba mu się główka. Dopiero potem sprawdził siatki centylowe i sam siebie uspokoil, ale uznał, że już pociągnie temat, żeby nie było, że zignorował.
 
reklama
Tylko wydaje mi się, że ciemiączko powinno pomału już się zmniejszać, a ono u autorki dość znacznie się powiększyło. Ja bym oprócz wit. D zrobiła USG przezciemiączkowe. Ja osobiście słyszałam, że ciemiączka potrafią się troszkę powiększyć, ale tu już jest powiększenie o ok 50%.
 
Do góry