reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększone miedniczki nerkowe dziecka w 26 t. ciąży

Dołączył(a)
25 Wrzesień 2020
Postów
3
Chciałam się poradzić, zapytać mam, które miały taką samą sytuację o dalsze losy jakie nas czekają.
W 19 tygodniu na badaniach połówkowych lekarz zwróciła uwagę na powiększone miedniczki nerkowe UKM prawa 5.5, lewa 4.
Po dwóch tygodniach 21 tydzień miałam robione USG synka i miedniczki nerkowe powiększyły się prawa 7, lewa 5. Wczoraj byłam na badaniu USG 26 tydzień i wada nereczek synka prawa 10 mm, lewa 5. Lekarz narazie powiedział tylko tyle, że jeżeli powiększy się jeszcze mocniej to będę rodziła w szpitalu gdzie jest oddział nefrologi dziecięcej.
Bardzo się martwię, nie wiem co nas czeka. 😢 Może jakaś z was miała podobny przypadek i jest w stanie mi poradzić, podpowiedzieć jak będzie wyglądać ewentualne leczenie po porodzie. W październiku mam kolejną wizytę u lekarza, będzie robił badanie prenatalne trzeciego trymestru i wtedy okaże się czy wada nadal się powiększa.
Dziękuję z góry za odpowiedź. ❤️
 
reklama
Myślicie, że warto skonsultować się z lekarzem nefrologiem czy poczekać do porodu. Boję się, że jak już nasza wada w prawej nerce jest 10 mm to co będzie za miesiąc na prenatalnych trzeciego trymestru 🤷😫 od trzech wizyt cały czas razem z synkiem rosną też miedniczki nerkowe.
Hej. Jestem obecnie w 21 tyg ciąży. My ten sam problem. Proszę o kontakt. 503 610 298
 
reklama
Chodzi o to że może powstać wodonercze. U starszego syna były powiększone kielichy i miedniczki ale niestety nie mialam badań prenatalnych i nie wiemy czy od urodzenia to miał czy przez zapalenie układu moczowego. Był pod kontrolą urologa w wieku 3'5 roku sytuacja się unormowała zmniejszyły się same są ok. U młodszego było wrodzone wodonercze które niestety nie ustępowało, nerka się powiększała. W wieku 8 m-cy miał operację. Poszerzenia ukm jest dość częste u dzieci- częściej u chłopców, w 60-70% przypadków z czasem samo ustępuje. Jednak trzeba kontrolować. Wykonuje się scyntygrafię dynamiczna nerek( badanie z izotopem) aby określić pracę nerek.
 
Witam. Też jestem w podobnej sytuacji. W szpitalu stwierdzili wodonercze prawej nerki. Po urodzeniu w 5 dobie miedniczka powiekszona do 25mm po 3 dniach zmniejszyła się do 16mm po 6 tygodniach znów wzrosła do 23 mm. Wyniki z badania moczu dobre. Odchodzę od zmysłów, w głowie wiele pytań zero odpowiedzi...
 
Do góry