reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększony pęcherz moczowy plodu

Marta0909

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Grudzień 2021
Postów
52
Witam!
Byłam dziś na badaniu usg.
Niepewności nie ma końca….
Wczoraj dodałam temat odnośnie nieprawidłowego wyniku PAPPA
A dziś dowiedziałam się, ze maluszek ma powiększony pęcherz moczowy 6mm
Oprócz tego Pani Dr dokładnie zbadala maluszka i wszystko było okej. Ładny profil kość nosowa obecna, przezierność karkowa 1,5. Serduszko bije 145. Nie ukrywam, ze zaniepokoił ją ten wynik MOM PAPPA 0,166.
Jestem już umówiona na testy NIFTY wiec tam zostaną rozwiane wątpliwości. Ale do czasu wyniku szukam informacji i różnych historii podobnych do mojej która zakończyła się szczęśliwie. Mam nadzieje, ze niedługo odezwę się żeby powiedzieć, ze jest wszystko dobrze! 🥺
 
reklama
Witam!
Byłam dziś na badaniu usg.
Niepewności nie ma końca….
Wczoraj dodałam temat odnośnie nieprawidłowego wyniku PAPPA
A dziś dowiedziałam się, ze maluszek ma powiększony pęcherz moczowy 6mm
Oprócz tego Pani Dr dokładnie zbadala maluszka i wszystko było okej. Ładny profil kość nosowa obecna, przezierność karkowa 1,5. Serduszko bije 145. Nie ukrywam, ze zaniepokoił ją ten wynik MOM PAPPA 0,166.
Jestem już umówiona na testy NIFTY wiec tam zostaną rozwiane wątpliwości. Ale do czasu wyniku szukam informacji i różnych historii podobnych do mojej która zakończyła się szczęśliwie. Mam nadzieje, ze niedługo odezwę się żeby powiedzieć, ze jest wszystko dobrze! 🥺
Test Pappa to statystyka, nie musi wskazywać, że cokolwiek jest nie tak. U mojej znajomej wyszło z testu bardzo duże ryzyko zespołu Downa, córka całkowicie zdrowa ;) jeśli nic innego nie wskazuje na nieprawidłowości, to nie martwiłabym się aż tak bardzo samym testem
 
Moje dziecko miało powiększający się pęcherz moczowy, ale na innym etapie. Nie pamiętam już od którego tygodnia, ale chyba jakoś od 30.
Wszystkie poprzednie USG (a robiłam ich bardzo dużo, w tym u samego dr. Roszkowskiego) były w porządku i nie wykazywały żadnych nieprawidłowości (testy przesiewowe również). Miałam też z tego powodu małowodzie - ponieważ po prostu oznaczało to, że córka nie sika w brzuchu. Do końca ciąży USG potrafiłam mieć nawet kilka razy w tygodniu, nikt nie był wstanie w Polsce mi pomóc - wszyscy mówili, że literatura medyczna nie zna takich przypadków tzn. wiadomo co robić jak głowa jest za duża, albo brzuszek i są jakieś normy co do tego, a do pęcherza nie ma 🤦‍♀️ U nas ten pęcherz się cały czas powiększał. Jedyne co mogliśmy zrobić to czekać na rozwiązanie - córka urodziła się zdrowa 10/10, w 40tc a pierwsze co zrobiła po położeniu jej na mój brzuch to wszystko wysikała ;) rodziłam w szpitalu z III stopniem referencyjności (bo nie wyobrażam sobie w innym) i tam została przebadana wzdłuż i wszerz - nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Obecnie ma 7 lat i tak naprawdę nie wiemy czemu w pewnym momencie przestała sikać 🤷‍♀️ No ale na końcówce napędziła nam mega stracha
 
Test Pappa to statystyka, nie musi wskazywać, że cokolwiek jest nie tak. U mojej znajomej wyszło z testu bardzo duże ryzyko zespołu Downa, córka całkowicie zdrowa ;) jeśli nic innego nie wskazuje na nieprawidłowości, to nie martwiłabym się aż tak bardzo samym testem
Właśnie w taki sposób się pocieszam, dodam, ze walczę z infekcja układu moczowego i to tez w sumie mogło mieć wpływ na taki niski wynik MoM. 😞
 
Do góry