reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększony pęcherz moczowy u płodu

Margo1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2018
Postów
56
Miałam dzisiaj robione usg prenatalne polowkowe 20 tydzień ciąży lekarz stwierdził powiększenie pęcherza moczowego do 14 mm i skierował mnie do poradni patologii ciazy na dalsze badania.
Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakiej wielkości powinien być ten pęcherz w 20 tygodniu.
Bardzo się denerwuje i martwię ☹
 
reklama
Mój syn miał w 11 tyg w zwykłym badaniu USG powiększony pęcherz. Dostałam od razu skierowanie na badania prenatalne. Lekarka powiedziała, że może to wynikać z tego że się nie wysikal, ale trzeba to sprawdzić. Faktycznie na USG prenetalnym wszystko było już w porządku. Dzidziuś po prostu miał pełny pęcherz.
 
A z wodami płodowymi jest w porządku?

Edit. Przyczyn może być wiele: może być tak, że po prostu maluszek się nie wysiusiał podczas badania, ale też przyczyną może być stan zapalny. Może to też być jakaś wada rozwojowa, która sprawiła, że układ moczowy nie rozwija się jak powinien.
Bez kolejnej wizyty można tylko gdybać jakie będzie dalsze postępowanie. Może nic nie trzeba będzie robić, może potrzebny będzie antybiotyk lub w skrajnym przypadku założenie cewnika.
 
Ostatnia edycja:
W poprzedniej ciąży w 20 tyg wyszło na USG że dziecko ma powiększoną nerkę i to znacznie. Polecialam więc jeszcze tego samego dnia na drugie USG prywatnie bo bym chyba oszalała z niepokoju. No i okazalo się że wszystko jest ok bo synek zrobił siusiu. Najprawdopodobniej tak jest u ciebie.
 
A z wodami płodowymi jest w porządku?

Edit. Przyczyn może być wiele: może być tak, że po prostu maluszek się nie wysiusiał podczas badania, ale też przyczyną może być stan zapalny. Może to też być jakaś wada rozwojowa, która sprawiła, że układ moczowy nie rozwija się jak powinien.
Bez kolejnej wizyty można tylko gdybać jakie będzie dalsze postępowanie. Może nic nie trzeba będzie robić, może potrzebny będzie antybiotyk lub w skrajnym przypadku założenie cewnika.
Z wodami jest wszystko okej jest ich tyle ile ma być o nerkach nic nie mówił że powiększone itd.
 
reklama
Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że wszystko będzie w porządku. Jednak bez dalszej diagnostyki niewiele można powiedzieć. Idź na kontrolę tak jak zalecił Twój ginekolog - wszystko się niedługo wyjaśni.
 
Do góry