reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększony pęcherzyk żółtkowy(YS) i nieprawidłowy trofoblast (zawiązka łożyska)

Kaasiulek30

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2021
Postów
16
Witam wszystkich
Mam na imię Kasia,mam 30 lat i jestem w pierwszej ciąży(6-7 tydzień) Ostatnia miesiączka 20 listopada,cykle regularne ,28 dni.
Zgłosiłam się do lekarza po 3 tygodniach od zrobienia testu ciążowego który wyszedł pozytywnie,USG które zostało mi wykonane zaniepokoiło lekarzy,nie byli wstanie stwierdzić co widzą (zwołane zostało konsylium) Były 3 przypuszczenia:
1.Ciąża bliźniacza
2.Ciąża pojedyncza z nieprawidłowym trofoblastem czyli zawiązkiem łożyska (do usunięcia 🥺)
3.Ciąża pojedyncza z pęcherzykami które z czasem powinny się wchłonąć.
Kazano zgłosić się ponownie na badania po 10 dniach.Nie dostałam żadnego opisu,zdjęcia z Usg,nic.Tylko to co zdążyłam zapamiętać.Nie mogłam czekać,10 dni trwały by wieczność a ja bym wariowała. Postanowiłam udać się na wizytę do innego ginekologa który specjalizuje się w badaniach wczesnej ciąży(posiadał lepszy sprzęt)było ciężko poprosić o natychmiastowe przyjęcie ze względu na brak wolnych miejsc,ale lekarz się zgodził. Według niego jest to pojedyncza ciąża,ze zbyt dużym pęcherzykiem żółtkowym(YS 4,9mm)Serduszko bije.Ogólnie rokowanie są złe...Lekarz nie wyjaśnił mi tylko co to są te widoczne uwypuklenia widoczne na Usg ,co mnie to najbardziej martwi.Czy ktoś miał podobnie? 😕 Albo jest w stanie mnie pocieszyć,że będzie wszystko ok? Na kolejna wizytę mam zgłosić się za dwa tygodnie.W opisie nie zostało wyjaśnione co to są te uwypuklenia,jedynie:
Troblast z uwypukleniem „wyspowym”
Rokowniczo złe parametry badania USG
 

Załączniki

  • F0C6D424-A15B-4A91-B5CD-6AC460474CEC.jpeg
    F0C6D424-A15B-4A91-B5CD-6AC460474CEC.jpeg
    304,1 KB · Wyświetleń: 3 726
reklama
A badałaś betę i progesteron?
Jeśli jest akcja serca, to trzeba będzie poczekać do badań prenatalnych ok 11tc. Wówczas będzie dopiero znana odpowiedź czy dziecko ma wady, czy tylko taka uroda ciąży.
Niestety z tego co mi wiadomo większość ciąż z za dużym pęcherzykiem kończy się poronieniem.
 
A badałaś betę i progesteron?
Jeśli jest akcja serca, to trzeba będzie poczekać do badań prenatalnych ok 11tc. Wówczas będzie dopiero znana odpowiedź czy dziecko ma wady, czy tylko taka uroda ciąży.
Niestety z tego co mi wiadomo większość ciąż z za dużym pęcherzykiem kończy się poronieniem.
BHCG wyniosło 25700 które robiłam 2 stycznia( nie było zaleceń od lekarza o ich powtórzenie po kilku dniach)
Progesteron nie był badany.Ze szpitala otrzymałam duphaston (z tego co czytam to jest progesteron )
Luteinę dopochwowo
Estrofem
A po co to wszystko to nie wiem..
Lekarz u którego byłam po wizycie w szpitalu powiedział ze luteina napewno nie zaszkodzi,o reszcie tabletek nic nie mówił.Zrozumiałam to tak że jeżeli organizm chce pozbyć się ciąży ze względu na wady,nieprawidłowy rozwój to tak powinno być i nie ma co na siłę podtrzymywać takiej ciąży podając leki.
 
BHCG wyniosło 25700 które robiłam 2 stycznia( nie było zaleceń od lekarza o ich powtórzenie po kilku dniach)
Progesteron nie był badany.Ze szpitala otrzymałam duphaston (z tego co czytam to jest progesteron )
Luteinę dopochwowo
Estrofem
A po co to wszystko to nie wiem..
Lekarz u którego byłam po wizycie w szpitalu powiedział ze luteina napewno nie zaszkodzi,o reszcie tabletek nic nie mówił.Zrozumiałam to tak że jeżeli organizm chce pozbyć się ciąży ze względu na wady,nieprawidłowy rozwój to tak powinno być i nie ma co na siłę podtrzymywać takiej ciąży podając leki.
No z tym, że progesteron odpowiada właśnie za podtrzymanie ciąży i po to bierze się luteine lub duphaston.
Nie słyszałam niestety żadnej pozytywnej historii o za dużym pęcherzyku :(
 
Estrofem i progesteron (duphaston+luteina) mają zapobiec poronieniu. Niestety przyjmując te leki może okazać się, że będzie poronienie zatrzymane - organizm będzie podtrzymywał sztucznie ciążę, która nie ma szans.
Mimo wszystko natura potrafi zaskakiwać, więc nie trać nadziei.
 
Bety nie ma sensu robić, progesteronu jak przyjmujesz luteinę również. Beta już jest wysoka, także odpowiedź da tylko obraz USG. Kiedy masz kolejną wizytę?
 
reklama
Do góry