reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększony pęcherzyk żółtkowy(YS) i nieprawidłowy trofoblast (zawiązka łożyska)

Kochana niestety nie wiem jak jest z tym trofoblastem bo nigdy nie slyszalam o tym ale jesli chodzi i YS naczytalam sie juz sporo i chyba sporo za duzo. Ta tabelka z DOZ nie wiem na czym jest bazowana ale widze ze tego artykulu nawet nie pisal ginekolog tylko chyba mgr psychologii i tez jest tam wiele bledow np w tabelce z CRL sa znowu przekopiowane te same parametry co w YS raczej bym sie tak nie sugerowala takim artykulem.
Jesli chodzi o yolk sac to wlasnie ja czytalam bardziej na stronach po angielsku bo jak naukowcy z Chin Japonii Australii czy USA prowadza jakies badania to pisza po angielsku o tym. Sama nie wiem co o tym myslec znalazlam bardzo wiele negatywnych historii i negatywnych info ale z drugiej strony badania czesto przeprowadzane byly na malej grupce osob. Np 10 kobiet. To jest praktycznie nic. Jesli chodzi o Twoj pecherzyk 4.9mm nie wydaje sie on jakis wielki. Wiekszosc autorow mowi o powiekszonym dopiero powyzej 6mm. Najlepiej jak skonsultujesz z innym lekarzem niech zmierzy i zobaczy czy np nie urosnie za tydzien do 8mm. Wydaje mi sie ze powiekszony swiadczy o wadach bo wtedy plod nie przyjmuje skladnikow zawartych w pecherzyku i pecherzyk sir rozrasta ale 4.9mm nie wydaje sie byc jakis nienormalnie duzy aczkolwiek lekarzem nie jestem. U Ciebie jednak widac juz zarodek prawie 4mm...
W artykulach naukowych pisza o badaniach na kobietach ktore maja np pecherzyk powyzej 5-6mm ale nie pisza ile dokladnie a powyzej to ja nie wiem czy to jest 6.2mm czy 9mm...
Mi lekarz na prenatalnych powiedzial ze pecherzyk ma jakies tam znaczenie ale ze nigdy nie slyszal zeby zostal zaklasyfikowany jako marker jak NT czy NB. Mimo to ja nadal zyje w stresie, dzis np ustapily mi objawy sutki mnie nie bola i okropnie sie boje kolejnej wizyty. Robilam nifty ale nifty np nie wykrywa triploidii a wczoraj sie o tym naczytalam i teraz schizuje :( boje sie kazdej wizyty i placze przed kazda wizyta. Okropnie sie boje kazdej kolejnej. Dodatkowo ja wczesniej mialam 1 poronienie 6tc nie wiem z jakiego powodu poronilam w domu potem zglosilam sie do szpitala, ale i tak nawet jesli byl tam juz jakis widoczny zarodek to za maly zeby przeprowadzic na nim badania wiec nie mialam szans sie dowiedziec jaka byla przyczyna...
Współczuje poronienia 😔 Ja od tych właśnie negatywnych myśli miałam sen że krwawiłam.Boję się wychodzić na dłuższy spacer sama,a że mieszkam na odludziu to nikt by mnie nie znalazł gdybym nie była wstanie wrócić sama do domu,telefon zawsze zabieram,ale wiadomo można stracić przytomność. I Właśnie przez takie myślenie,czarne wizje Wariujemy!! Przyciągamy negatywną energię.Tak to w głowie siedzi..Człowiek się naczyta i myśli 😞 Nie mogłam nigdzie znaleźć innej tabeli z normami,porównywałam swój rozmiar do tej z tabeli ale widzę że nie ma co się tym sugerować skoro 4,9 mm to nie jest tak dużo jak piszesz .Badam się u ginekologa który specjalizuje się w badaniach wczesnej ciąży,ma bardzo dobry sprzęt,klientki przyjeżdzają z całej Polski,mnóstwo pozytywnych komentarzy,20 lat doświadczenia wiec chyba nie powinien się mylić co do wielkości.Za pierwszym razem jak byłam w innym gabinecie to nawet nie byli w stanie mi powiedzieć czy jestem w ciąży 😏 Taki sprzęt mieli i to też wizyta prywatnie 😟 Jestem zielona jeśli chodzi o testy jakie powinnam wykonać i sprawdzic czy dziecko rozwija się prawidłowo,czy nie ma wad genetycznych.Widzę że powinnam sama trochę o tym poczytać zanim udam się na kolejną wizytę.Czy jest jakiś JEDEN TEST który pokaże czy dziecko będzie zdrowe?? Z tych droższych widzę jest SANCO PLUS i NIFTY PRO.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja robilam nifty pro ale niestety nie ma testu ktory pokaze ze nie ma zadnych kompletbie wad.. Nifty nie wykrywa np triploidii czy jakichs aberracji typu zespol Aperta, Diverta itp gdzie kariotyp jest ok, tylko np w ktoryms chromosomie jest cos nie tak z bialkiem itp. Kolezabka urodzila dziecko z zespolem Aperta mimo ze robila wszystkie mozliwe badania genetyczne, nic nie wyszlo, dlatego to takie dobijajace.jednak mimo wszystko nifty pro dobrze zrobic bo bada duzo wad jak down edwards patau auneploidie chromosomow plci, mikrodelecje i mikroduplikacje. Jednak nie daje tez 100 proc gwarancji ale wynik jetlst ubezpieczony jak cos i falszywie negatywne zdarzaja sie mega rzadko. Niestety np troploidii nie wykrywa :( a ja ostatnio od tego swiruje, bo naczytalam sie ze to do 20 czy 30 tygodnia moze nic nie byc widac dopiero pozniej hipotrofia, malowodzie, oczywiscie to b powazna wada i duzo jest poronien ale tez zdarzaja sie przypadki donoszenia ciazy. Kiedys myslalam ze z triploidia to jak dziecko ma 69 chromosomow to musi wygladac jak mutant a okazuje sie ze wcale nie, ze po prostu jest małe a zahamowanie wzrostu dopiero po 12 tyg :( nie wiem chyba juz za duzo czytam i swiruje ale caly czas nie wiem czemu moj pecherzyk byl taki duzy :( Z jakiego miasta jestes, napisalabys mi na priv co to za lekarz, tez sie zastanawiam czy nie skonsultowac jeszcze z kims kto wlasnie ma pojecie o pecherzykach. Ja konsultowalam z 3 lekarzami ale wiem ze niektorzy z nich to czesto w ogole zalecaja pierwsze usg w 12 tyg i nawet nie robia tych pomiarow wczesnych ciaz takze sama nie wiem kto noze cos o pecherzyku wiedziec..
 
Ja robilam nifty pro ale niestety nie ma testu ktory pokaze ze nie ma zadnych kompletbie wad.. Nifty nie wykrywa np triploidii czy jakichs aberracji typu zespol Aperta, Diverta itp gdzie kariotyp jest ok, tylko np w ktoryms chromosomie jest cos nie tak z bialkiem itp. Kolezabka urodzila dziecko z zespolem Aperta mimo ze robila wszystkie mozliwe badania genetyczne, nic nie wyszlo, dlatego to takie dobijajace.jednak mimo wszystko nifty pro dobrze zrobic bo bada duzo wad jak down edwards patau auneploidie chromosomow plci, mikrodelecje i mikroduplikacje. Jednak nie daje tez 100 proc gwarancji ale wynik jetlst ubezpieczony jak cos i falszywie negatywne zdarzaja sie mega rzadko. Niestety np troploidii nie wykrywa :( a ja ostatnio od tego swiruje, bo naczytalam sie ze to do 20 czy 30 tygodnia moze nic nie byc widac dopiero pozniej hipotrofia, malowodzie, oczywiscie to b powazna wada i duzo jest poronien ale tez zdarzaja sie przypadki donoszenia ciazy. Kiedys myslalam ze z triploidia to jak dziecko ma 69 chromosomow to musi wygladac jak mutant a okazuje sie ze wcale nie, ze po prostu jest małe a zahamowanie wzrostu dopiero po 12 tyg :( nie wiem chyba juz za duzo czytam i swiruje ale caly czas nie wiem czemu moj pecherzyk byl taki duzy :( Z jakiego miasta jestes, napisalabys mi na priv co to za lekarz, tez sie zastanawiam czy nie skonsultowac jeszcze z kims kto wlasnie ma pojecie o pecherzykach. Ja konsultowalam z 3 lekarzami ale wiem ze niektorzy z nich to czesto w ogole zalecaja pierwsze usg w 12 tyg i nawet nie robia tych pomiarow wczesnych ciaz takze sama nie wiem kto noze cos o pecherzyku wiedziec..
Chyba nie potrzebnie się nakręcamy z tymi negatywnymi skutkami powiększonego pęcherzyka czy tam ten nieprawidłowy trofoblast...wiesz? 😏Zobacz ile jest chorób które wymieniłaś a ja pierwszy raz o nich słyszę,przez taką
właśnie nie wiedzę zaczynamy czytać o wadach chorobach,niedorozwojach i myślimy że może nas to właśnie spotkać.
LĘK 😣
Nikt nie chce mieć chorego dziecka...
Odłużmy na bok negatywne myśli bo to o czym myślimy,to przyciągamy,tak działa nasza podświadomość..Partner tłumaczy mi dzień w dzień że ja niczego nie zmienię,czasu nie cofnę ale mogę zmienić Myślenie i przestać się zadręczać. Będzie wszystko dobrze 😘 bądźmy dobrej myśli..Cały ten wpis dał mi dużo do zrozumienia. Nie zawsze warto zakładać najgorszego...
Pochodzę z warmińsko Mazurskiego_Okolice Gdańska .Jesli chcesz więcej informacji to napisz na E-mail:katarzynaambroziak@onet.pl
 
Ja mam wrażenie że delikatne objawy ciąży które miałam ustępują... Mam wrażenie że już może być po wszystkim, ale czekam grzecznie do wtorku.
 
Niestety np troploidii nie wykrywa :( a ja ostatnio od tego swiruje, bo naczytalam sie ze to do 20 czy 30 tygodnia moze nic nie byc widac dopiero pozniej hipotrofia, malowodzie, oczywiscie to b powazna wada i duzo jest poronien ale tez zdarzaja sie przypadki donoszenia ciazy. Kiedys myslalam ze z triploidia to jak dziecko ma 69 chromosomow to musi wygladac jak mutant a okazuje sie ze wcale nie, ze po prostu jest małe a zahamowanie wzrostu dopiero po 12 tyg
Linka, nie stresuj się tak. Moja ciążą była z triploidią i trwała do 30 tygodnia i faktycznie, I trymestr nie nie wskazuje, ze coś jest nie tak, jedynie beta i pappa są skrajnie niskie i tyle. Jakie miałaś ich wyniki? Jeśli lekarz nie zwrócił uwagi, ze coś jest nie tak, to na 99% jest wszystko dobrze :)

I tutaj rozwieję wątpliwości - u dzieciątka z triploidią nie ma szans na donoszenie ciąży, takich dzieci po prostu nie ma. Umierają w pierwszych tygodniach najczęściej, rzaaadko kiedy ciąża trwa dalej (mi lekarz mówił, ze to przypadek jeden na 50 tysięcy!).
 
Linka, nie stresuj się tak. Moja ciążą była z triploidią i trwała do 30 tygodnia i faktycznie, I trymestr nie nie wskazuje, ze coś jest nie tak, jedynie beta i pappa są skrajnie niskie i tyle. Jakie miałaś ich wyniki? Jeśli lekarz nie zwrócił uwagi, ze coś jest nie tak, to na 99% jest wszystko dobrze :)

I tutaj rozwieję wątpliwości - u dzieciątka z triploidią nie ma szans na donoszenie ciąży, takich dzieci po prostu nie ma. Umierają w pierwszych tygodniach najczęściej, rzaaadko kiedy ciąża trwa dalej (mi lekarz mówił, ze to przypadek jeden na 50 tysięcy!).
No wlasnie nie robilam pappy :( bo zrobilam nifty a nifty nie wykrywa triploidii :( kiedy sie o niej dowiedzialas? Plod byl zawsze zgodny z terminem miesiaczki? Ostatnie usg mialam 15+5 i plod byl normalnej wielkosci zgodnej z terminem OM ale i tak bardzo sie boje ze to to, ze moje komorki sa kopniete. 3 lutego ide na prenatalne. Czy lekarz u ktorego robilas badania badal mozg plodu? Bo mi mowili ze po mozgu czesto widac triploidie.
 
reklama
Tak jak pisałam miałam napisać co mnie 😞Dzisiaj miałam wizytę u ginekologa
serduszko przestało bić 🥺 9 tydzień..
Żegnaj...
Bardzo mi przykro 🙁 Trzymaj się kochana! Teraz będzie ciężki czas. U mnie w końcu zarodek się wcale nie pojawił, tzn ślad zarodka 2mm który się nie rozwinął. Jestem 9dni po zabiegu łyżeczkowania, nadal chwilami jest ciężko pomimo że nawet serduszka nie usłyszałam. Czekam na wizytę kontrolną i zielone światło.
 
Do góry