reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powody l4 w ciąży

patrz na siebie co Tobie się najbardziej opłaca. Każdy na to patrzy także może pomyśl nad zmiana lekarza. Ja Np chciałam mieć takiego, który nie robiłby mi problemów jeśli chcialabym iść na l4.
Właśnie na ten moment szukam jakichs realnych "kruczków" na to, bo skoro na produktach które produkujemy są informacje, że np coś w kontakcie, ze skórą powoduje podrażnienia to jaka ja mam pewność, że to nie wpływa na dziecko... Dlatego myślałam że trafię tu na osoby mające podobne problemy i może spojrzenie, no czasy są jakie są i chyba dla każdej z nas powinno się liczyć dobro dziecka i jego byt... Ale jak widać są tu trolle chyba...
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź 😊
 
reklama
@Mb1b w całej tej sytuacji patrz na siebie i dziecko, a nie na opinie typu, że nie chce ci się czy nie opłaca pracować. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz zwolnienia to pogadaj o tym z lekarzem. To Ty masz się dobrze czuć, a psychika w ciąży jest równie ważna 😉 jak dla mnie to twoje stanowisko pracy jest wskazaniem do l4
 
nie, może źle to napisałam wcześniej. Nie oczekiwałam, że lekarz da mi L4, bo to była moja pierwsza ciąża i nawet nie wiedziałam jak to przebiega, czy lekarz już tak wcześnie (5tc) może wypisać zwolnienie tym bardziej, że u mnie nie było zarodka, bardziej o to mi chodziło. Jakbym wiedziała, że na takim etapie ciąży dają L4 to na chłopski rozum od razu wzięłabym L4, bo pracę miałam ciężką i nie ryzykowała bym swoim czy dziecka zdrowiem/życiem. A co do Ciebie to lekarz bez problemu powinien dać ci zwolnienie, bo masz kontakt z chemią...
Ok, rozumiem. Źle to zrozumiałam. Ja akurat jestem osobą która stara się być aktywna, ćwiczę tak jak przed ciąża, oczywiście mniej intensywnie, staram się nie traktować ciąży jak choroby ale boję się tego, że ktoś mi mówi coś w deseń "że gdyby to było szkodliwe to by ludzie chorowali"... W przypadku ciąży sama zawsze mówiłam moim dziewczynom, żeby brały l4 i nie przychodziły do pracy bo nigdy nie wiadomo jak to wszystko moze wpłynąć na dziecko. Nikt dłużej niż do 12 tc nie pracował.
 
@Mb1b w całej tej sytuacji patrz na siebie i dziecko, a nie na opinie typu, że nie chce ci się czy nie opłaca pracować. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz zwolnienia to pogadaj o tym z lekarzem. To Ty masz się dobrze czuć, a psychika w ciąży jest równie ważna 😉 jak dla mnie to twoje stanowisko pracy jest wskazaniem do l4
Stanowisko pracy NIE JEST wskazaniem do zwolnienia. Dokształć się zanim zaczniesz udzielać porad.
 
Słuchaj przez ostatnie kilka lat zasuwałam w tej firmie jak mróweczka, wszystkie weekendy, nadgodziny w tygodniu żeby wspomoc firmę. Nie dlatego, że tylko ja chciałam, tylko że firma tego potrzebowała bo ktos z góry nigdy bie potrafił czegoś oszacować i ciągle było mało. Zresztą to mało ważne, jeśli w tej chwili mam okazję w koncu odpocząć od tego całego syfu i zapieprzu i odebrać to na co pracowałam latami, każdego dnia, w prawie każdy weekend to teraz jestem gorsza "bo nie opłaca mi się pracować". Bo ktoś doprowadził do takich czasów jakie są?! Bo przez lata tylko raz w życiu byłam na l4 a nieroby były na nim ciągle? A może Ty jesteś tym zadufanym pracodawca co wykorzystuje ludzi co??? Plac ludziom godnie, traktuj ich z szacunkiem a będzie im się chciało pracować... Ja w moim zespole nie mam takich ludzi o jakich Ty piszesz, czyli problem chyba jest w Tobie...
Daruj sobie osobiste wycieczki.

Zwolnienie przysługuje na okres niezdolności do pracy (a nie ze względu na warunki pracy). Zasiłek jest po to, żeby zapewnić utrzymanie na ten okres a nie po to, żebyś sobie odcinała kupony od nadgodzin, za które JUŻ OTRZYMAŁAŚ wynagrodzenie.

Jak chcesz odpocząć to idź na urlop, jeśli masz szkodliwe warunki pracy to rozwiąż to z pracodawcą. Doczytaj przepisy a nie pisz głupoty.

PS. To nie znienawidzony pracodawca opłaca zasiłek. Wyłudzając zasiłek okradasz ze składek zdrowych mężczyzn i kobiety, również te ciężarne, które uczciwie pracują.
 
Daruj sobie osobiste wycieczki.

Zwolnienie przysługuje na okres niezdolności do pracy (a nie ze względu na warunki pracy). Zasiłek jest po to, żeby zapewnić utrzymanie na ten okres a nie po to, żebyś sobie odcinała kupony od nadgodzin, za które JUŻ OTRZYMAŁAŚ wynagrodzenie.

Jak chcesz odpocząć to idź na urlop, jeśli masz szkodliwe warunki pracy to rozwiąż to z pracodawcą. Doczytaj przepisy a nie pisz głupoty.

PS. To nie znienawidzony pracodawca opłaca zasiłek. Wyłudzając zasiłek okradasz ze składek zdrowych mężczyzn i kobiety, również te ciężarne, które uczciwie pracują.
 
Stanowisko pracy NIE JEST wskazaniem do zwolnienia. Dokształć się zanim zaczniesz udzielać porad.
nie uważasz, że praca z chemią w ciąży nie jest wskazana? W takim wypadku pracodawca powinien zmienić stanowisko pracy, a nie oszukujmy się, ale pracodawca woli "wysłać" na L4 niż zmieniać jej stanowisko i mieć ciężarną w robocie.. z tego co mi się wydaje to jest to forum otwarte i mogłabym nawet napisać, że niebo jest zielone, a trawa niebieska i jak ktoś się ze mną nie zgadza może po prostu to napisać, a ja mogę mieć to w dupie 😁 to nie są porady prawne, gdzie każde słowo czy zdanie ma znaczenie 😉 życzę troszkę więcej empatii do innych i zejścia z tonu 😉
 
nie uważasz, że praca z chemią w ciąży nie jest wskazana? W takim wypadku pracodawca powinien zmienić stanowisko pracy, a nie oszukujmy się, ale pracodawca woli "wysłać" na L4 niż zmieniać jej stanowisko i mieć ciężarną w robocie.. z tego co mi się wydaje to jest to forum otwarte i mogłabym nawet napisać, że niebo jest zielone, a trawa niebieska i jak ktoś się ze mną nie zgadza może po prostu to napisać, a ja mogę mieć to w dupie 😁 to nie są porady prawne, gdzie każde słowo czy zdanie ma znaczenie 😉 życzę troszkę więcej empatii do innych i zejścia z tonu 😉
Wiesz co to empatia?
 
reklama
nie uważasz, że praca z chemią w ciąży nie jest wskazana? W takim wypadku pracodawca powinien zmienić stanowisko pracy, a nie oszukujmy się, ale pracodawca woli "wysłać" na L4 niż zmieniać jej stanowisko i mieć ciężarną w robocie.. z tego co mi się wydaje to jest to forum otwarte i mogłabym nawet napisać, że niebo jest zielone, a trawa niebieska i jak ktoś się ze mną nie zgadza może po prostu to napisać, a ja mogę mieć to w dupie 😁 to nie są porady prawne, gdzie każde słowo czy zdanie ma znaczenie 😉 życzę troszkę więcej empatii do innych i zejścia z tonu 😉
Zgadzam się z Tobą w 100 %. Niestety takie mamy czasy że wiele osob reaguje jakąś niebywałą agresja, pytanie tylko po co i za co? Potrzebujesz się poradzić a ktoś próbuje Cie zeżreć... Ale to tylko w "internetach" bo ma żywo pewnie żadne słowo nie zostałoby wypowiedziane.
Szukam opcji usunięcia tego wątku bo szkoda tu naszych nerwów na takie "chore", zawistne, wredne osoby...
Nie ma co sobie zaprzątać głowy bo za każdym razem będzie atak.
 
Do góry