reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powracające wysypki

Shiira

Mummy'10
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2009
Postów
900
Witam serdecznie !
Moja córeczka w sierpniu kończy 4 latka. Od zawsze miała problemy ze skórą - potwierdzone AZS przez dermatologa.
Od kilku miesięcy borykamy się jednak z wysypkami, różnego rodzaju, w różnych miejscach na ciele. Córka nie je je czekolady, nabiału.
W wielką sobotą wysypało małą na buzi, karku, za uszami i szyi. Pediatra stwierdziła rumień zakaźny, który w przeciągu kilku dni miał zejść na resztę ciała, po czym zniknąć. Niestety minęło 3 tygodnie, a wysypka ani nie zeszła na tułów, ani nie zniknęła. Były momenty, że schodziła, po czym wracała ze zdwojoną siłą. Swędzi najgorzej rano i wieczorem. Nadal jest na twarzy, za uszami, na karku i szyi. Wapno, zyrtec, clemastinum - nic nie pomaga. 1 maja musiałam odstawić ze względu na wizytę u alergologa, którą mamy wyznaczoną na 15 maja.
Zrobiłam już morfologię, rozmaz, ob, kał na jaja pasożytów - pasożytów nie wykryto. Drugą próbkę mam odebrać jutro.

Dziewczyny, czy spotkałyście się z czymś takim? Może macie doświadczenie? Możecie pomóc?

1.jpg2.jpg


Pozdrawiam :)
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    10,7 KB · Wyświetleń: 805
  • 2.jpg
    2.jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 241
reklama
Witaj
Nie chce straszyć, ale moja dorosła juz szwgierka miała taka wysypke ( podobna) - okazało sie ze to alergia na słońce :(( Miejsce występowania mogłoby na to wskazywać, ale skoro córka miała juz podobna wysypkę gdzie indziej to moze być wszystko .... niestety.
Zyczę szybkiego zdiagnozowania i zdrówka
 
Taką jak na zdjęciu (mocno czerwoną, swędzącą) ma pierwszy raz tylko na twarzy, szyi, za uszami i na karku. Wcześniej występowały wysypki na ciele - owszem, ale nigdy w takiej strasznej postaci. Zauważyłam, że niekiedy nasila się po przyjściu z dworu ... Morfologię córka ma dobrą, wszystko w granicach podanych norm. Czy to możliwe, że wyniki wyszły ok, a to może być i tak alergia?

Dziękuję Andzia :tak:
 
No to moze wskazywac jednak na ta alergie :( Spróbuj przetrzymać ja w domu, albo wychodzic na dwór jak jest całkowite zachmurzenie i używajcie wysokiego filtra, moze to coś wyjaśni :) Nie wiem czy alergie na słońce mozna zdiagnozować przez testy z krwi.

Powodzenia
 
dobre pytanie, ale jeśli organizm walczy z alergią w wynikach krwi jeden współczynnik, bodajze igg jest podwyższony. w przypadku slońca najlepiej chyba duuuży filtr.
 
Do góry