reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powror do pracy a zmiana stanowiska

Dołączył(a)
17 Sierpień 2011
Postów
3
Witam,
jestem po urlopie macierzynski, aktualnie wykorzystuje urlop wypoczynkowy.
Pracodawca skontaktowal się ze mną telefonicznie z informacja, że moje stanowisko pracy zostalo zlikwidowane. KOniecznie chce sie ze mną spotkać w trakcie mojego urlopu, bardzo na to naciska, twierdząc, ze musze sie zdeklarowac co chce robić i basolutnie nie moze to być rozmowa telefoniczna, szczerze obawiam się tego spotkania i mam kilka pytań:
1) czy pracodawca musi mnie wformie pisemnej poinfomowac o likwidacji stanowiska pracy?
2) czy może mi zaproponować inne stanowisko (np. dużo niższe w strukturze organizacyjnej), czy musi to zrobic pisemnie, czy mam prawo się nie zgodzić?
3) jeśli udam się na spotkanie slużbowe, czy oznacza to że w tym dniu odwolałam się z urlopu i moze mi wręczyć wypowiedzenie z pracy?
4) jeśli wróce do pracy, to na tych samych warunkach fianasowych czy np. po 1 miesiacu moze mi zmniejszyc wynagrodzenie w związku z innym stanowiskiem, które obejme?
5) czy jesli na poczatku spotkanai wręcze podanie o zmniejszenie etatu to czy wtedy moze mi zmniejszyć wynagrodzenie - nawiązuje do punkt 4) - (nie tylko adekwatne ze zmniejszeneim etatu)
Bedę wdzieczna za szybką odpowiedz.
Pozdrawiam
 
reklama
jestem po urlopie macierzynski, aktualnie wykorzystuje urlop wypoczynkowy.
Pracodawca skontaktowal się ze mną telefonicznie z informacja, że moje stanowisko pracy zostalo zlikwidowane. KOniecznie chce sie ze mną spotkać w trakcie mojego urlopu, bardzo na to naciska, twierdząc, ze musze sie zdeklarowac co chce robić i basolutnie nie moze to być rozmowa telefoniczna, szczerze obawiam się tego spotkania i mam kilka pytań:
1) czy pracodawca musi mnie wformie pisemnej poinfomowac o likwidacji stanowiska pracy?
Tak długo jak jest Pani na urlopie nie musi. W dniu Pani powrotu do pracy pracodawca musi albo dopuścić Panią do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku, albo pisemnie coś zaproponować (wypowiedzieć umowę, wręczyć wypowiedzenie zmieniające, oddelegowanie itp.).

2) czy może mi zaproponować inne stanowisko (np. dużo niższe w strukturze organizacyjnej), czy musi to zrobic pisemnie, czy mam prawo się nie zgodzić?
Moze zapronować wszystko, a Pani nie musi się zgodzić. Brak zgody (brak akceptacji wypowiedzenia zmieniajacego) powoduje, że wypowiedzenie to traktowane jest jak wypowiedzenie umowy o pracę.

3) jeśli udam się na spotkanie slużbowe, czy oznacza to że w tym dniu odwolałam się z urlopu i moze mi wręczyć wypowiedzenie z pracy?
Nie jest to jednoznaczne.

4) jeśli wróce do pracy, to na tych samych warunkach fianasowych czy np. po 1 miesiacu moze mi zmniejszyc wynagrodzenie w związku z innym stanowiskiem, które obejme?
Owszem, moze nawet wzesniej.

5) czy jesli na poczatku spotkanai wręcze podanie o zmniejszenie etatu to czy wtedy moze mi zmniejszyć wynagrodzenie - nawiązuje do punkt 4) - (nie tylko adekwatne ze zmniejszeneim etatu)
Tak, moze. Ale Pani może złożyć wniosek o zmniejszenie wymiaru 14 dni przed powrotem do pracy i zablokować pracodawcy możliwosć wręczenia Pani jakiegokolwiek wypowiedzenia (również zmieniajacego).
 
Dziękuję za szybką odpowiedź, ma jeszcze tylko pytanie, czy pracodawca moze przysłąć mi pocztą informacje o oddelegowaniu na inne stanowisko (ze względu na likiwidację mojego).
Generalnie mam podejrzenia, ze bedzie chciał się ze mną rozstac, wiec chce wiedziec jakie może wykorzystac mozliwości zgodne z prawem pracy aby to zrobic
 
czy pracodawca moze przysłąć mi pocztą informacje o oddelegowaniu na inne stanowisko (ze względu na likiwidację mojego).
Tak. Oddelegowanie moze. Jeśli jednak byłoby to wypowiedzenie zmieniajace to można oczywiscie dostarczyć je pracownikowi pocztą, ale powinno to odbywać sie poza okresem usprawiedliwionej nieobecnosci pracownika w pracy.
 
Do góry