reklama

powrót do pracy na cały etat po urlopie macierzyńskim

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez rybciuś, 26 Styczeń 2014.

1. rybciuś

rybciuś

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Proszę o poradę.
    1. Mam umowę na czas nieokreślony. Czy po wykorzystaniu całego urlopu macierzyńskiego (52 tyg.) oraz zaległego urlopu wypoczynkowego będę pod jakąkolwiek ochroną jeśli zechcę wrócić do pracy na pełen etat 8 godz. nie wykorzystując urlopu wychowawczego?
    2. Czy pracodawca wówczas ma mi prawo odmówić powrotu do pracy na cały etat ?
    3. Czy może mnie zwolnić od razu 1 dnia w pracy? chyba nie do końca ponieważ obowiązuje go okres wypowiedzenia i co wtedy, kiedy pracownik nie ma zamiaru podpisywać umowy za porozumieniem stron?
    4. Czy aby być pod ochroną zwolnienia przez pracodawcę mogę wrócić tylko na 1/2 lub 3/4 etatu, czy na cały etat tez?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie.
    Nie, jeśli na taki wymiar etatu jest Pani zatrudniona.

Moze wypowiedzieć Pani umowę pierwszego dni (oczywiście musi to uzasadnić). Zaczyna wtedy biec okres wypowiedzenia. Umowa rozwiąże się po upływie tego okresu.
    Z ochrony korzystaja kobiety, które zredukują wymiar zatrudnienia by opiekować się dzieckiem (zamiast urlopu wychowawczego). Wymiar etatu może być dowolna liczbą z przedziału <0,5;1).

3. reklama
  4. rybciuś

rybciuś

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mało pocieszające. Dziękuję za odpowiedź.

Poleć forum