reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powrót do pracy na cały etat po urlopie macierzyńskim

Dołączył(a)
23 Styczeń 2014
Postów
9
Miasto
Warszawa
Proszę o poradę.
1. Mam umowę na czas nieokreślony. Czy po wykorzystaniu całego urlopu macierzyńskiego (52 tyg.) oraz zaległego urlopu wypoczynkowego będę pod jakąkolwiek ochroną jeśli zechcę wrócić do pracy na pełen etat 8 godz. nie wykorzystując urlopu wychowawczego?
2. Czy pracodawca wówczas ma mi prawo odmówić powrotu do pracy na cały etat ?
3. Czy może mnie zwolnić od razu 1 dnia w pracy? chyba nie do końca ponieważ obowiązuje go okres wypowiedzenia i co wtedy, kiedy pracownik nie ma zamiaru podpisywać umowy za porozumieniem stron?
4. Czy aby być pod ochroną zwolnienia przez pracodawcę mogę wrócić tylko na 1/2 lub 3/4 etatu, czy na cały etat tez?
 
reklama
1. Mam umowę na czas nieokreślony. Czy po wykorzystaniu całego urlopu macierzyńskiego (52 tyg.) oraz zaległego urlopu wypoczynkowego będę pod jakąkolwiek ochroną jeśli zechcę wrócić do pracy na pełen etat 8 godz. nie wykorzystując urlopu wychowawczego?
Nie.
2. Czy pracodawca wówczas ma mi prawo odmówić powrotu do pracy na cały etat ?
Nie, jeśli na taki wymiar etatu jest Pani zatrudniona.

3. Czy może mnie zwolnić od razu 1 dnia w pracy? chyba nie do końca ponieważ obowiązuje go okres wypowiedzenia i co wtedy, kiedy pracownik nie ma zamiaru podpisywać umowy za porozumieniem stron?
Moze wypowiedzieć Pani umowę pierwszego dni (oczywiście musi to uzasadnić). Zaczyna wtedy biec okres wypowiedzenia. Umowa rozwiąże się po upływie tego okresu.
4. Czy aby być pod ochroną zwolnienia przez pracodawcę mogę wrócić tylko na 1/2 lub 3/4 etatu, czy na cały etat tez?
Z ochrony korzystaja kobiety, które zredukują wymiar zatrudnienia by opiekować się dzieckiem (zamiast urlopu wychowawczego). Wymiar etatu może być dowolna liczbą z przedziału <0,5;1).
 
Do góry