reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy po macierzyńskim a wysokość wynagrodzenia

Dołączył(a)
16 Grudzień 2008
Postów
10
:)

czy jeśli w trakcie mojego urlopu macierzyńskiego w grupie, do którego należy moje stanowisko pracy były podwyżki to czy po powrocie pracodawca powinien wyrównać moją pensję do pozostałych? Jakiś czas temu wyczytałam coś takiego, ale nie mogę teraz nigdzie znaleźć informacji w tej sprawie :) Czy istnieje podstawa prawna, aby wystąpić o taką podwyżkę?
 
reklama
:)

czy jeśli w trakcie mojego urlopu macierzyńskiego w grupie, do którego należy moje stanowisko pracy były podwyżki to czy po powrocie pracodawca powinien wyrównać moją pensję do pozostałych? Jakiś czas temu wyczytałam coś takiego, ale nie mogę teraz nigdzie znaleźć informacji w tej sprawie :) Czy istnieje podstawa prawna, aby wystąpić o taką podwyżkę?

Co to znaczy "w grupie"? Jaki dokument reguluje sprawę podwyżek (ogólny np. statut, zarządzenie itp. czy skierowany do poszczeolnych osób)?
 
Są cztery stanowiska z dokładnie takim samym zakresem obowiązków (pracujemy jako zespół) i koledzy dostali podwyżki w listopadzie.

A jeśli chodzi o dokument regulujący podwyżki to przyznaję, że nie wiem, ale wydaje mi się, że jest to raczej dokument ogólny.
 
Są cztery stanowiska z dokładnie takim samym zakresem obowiązków (pracujemy jako zespół) i koledzy dostali podwyżki w listopadzie.

A jeśli chodzi o dokument regulujący podwyżki to przyznaję, że nie wiem, ale wydaje mi się, że jest to raczej dokument ogólny.

Zatem prosze to sprawdzić i wrócimy do tematu. Fakt pracowania na tym samym stanowisku nie jest najistotniejszy - nie ma prawa mówiącego o tym, że osoby na tych samych stanowiskach powinny mieć taką samą pensję.
 
Do góry