reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powrót do pracy po macierzyńskim-zatrudnienie przez posrednika

Dołączył(a)
12 Marzec 2012
Postów
1
Witam,
w związku z trudną sytuacją w jakiej się znalazłam bardzo proszę Panią o poradę.
Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim (w maju urodziłam). Od marca 2011 roku jestem zatrudniona (umowa na czas nieokreślony) na stanowisku przedstawiciela handlowego przez firmę X (pośrednik zajmujący się rekrutacją przedstawicieli) dla firmy Y. W momencie kiedy w ciąży przebywałam na zwolnieniu lekarskim firma Y rozwiązała umowę z pośrednikiem firmą X, a wszystkim osobom, które były zatrudnione jak ja, rozwiązano umowy z pośrednikiem X i podpisano umowy bezpośrednio z Y.
Po macierzyńskim chciałabym wrócić na dotychczasowe stanowisko w firmie Y ale od przełożonego dowiedziałam się, że mają kogoś na moje miejsce i niestety nie mogą mnie zatrudnić.
Moje pytania są następujące:
Czy w tej sytuacji, gdybym chciała wrócić do pracy na 3/4 etatu firma X może mnie zwolnić?
Jeśli tak to w jaki sposób mogą się wytłumaczyć? Likwidacją stanowiska? Zwolnieniami grupowymi?
Czy w sytuacji zwolnienia, które odbywa się nie z winy pracownika mam prawo do odprawy?
Z góry dziękuje za pomoc.
 
reklama
w związku z trudną sytuacją w jakiej się znalazłam bardzo proszę Panią o poradę.
Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim (w maju urodziłam). Od marca 2011 roku jestem zatrudniona (umowa na czas nieokreślony) na stanowisku przedstawiciela handlowego przez firmę X (pośrednik zajmujący się rekrutacją przedstawicieli) dla firmy Y. W momencie kiedy w ciąży przebywałam na zwolnieniu lekarskim firma Y rozwiązała umowę z pośrednikiem firmą X, a wszystkim osobom, które były zatrudnione jak ja, rozwiązano umowy z pośrednikiem X i podpisano umowy bezpośrednio z Y.
Po macierzyńskim chciałabym wrócić na dotychczasowe stanowisko w firmie Y ale od przełożonego dowiedziałam się, że mają kogoś na moje miejsce i niestety nie mogą mnie zatrudnić.
Pani nie ma stanowiska pracy w firmie Y ani nie ma tam Pani przełożonego.

Moje pytania są następujące:
Czy w tej sytuacji, gdybym chciała wrócić do pracy na 3/4 etatu firma X może mnie zwolnić?
Zalezy w jakim trybie zredukowałaby Pani wymiar zatrudnienia. jesli w trybie art 186(7) k.p. to wypowiedzenie pani umowy byłoby trudne.
 
Do góry