reklama

powrót do pracy po urlopie macieżynskim a skrócony czas pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Julia1981, 1 Marzec 2011.

 1. Julia1981

  Julia1981

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  Za 3 tyg. wracam do pracy po urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym. Słyszałam, że kobiecie która ma dziecko w wieku do 1 roku należą się 2 przerwy w ciągu dnia pracy na karmienie dziecka. Można ten czas połączyć i wychodzić np. z pracy 1 godzinę wcześniej lub przychodzić później. Czy ta przerwa należy się tylko matkom karmiącym maluchy piersią?(nie karmię już niestety piersią). Czy ktoś może sprawdzić że nie karmię i czy jest potrzebne jakieś zaświadczenie lekarskie?
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Przerwy na karmienie nalezą się matce karmiącej. Prawo nie precyzuje górnej granicy wieku dziecka.

  Owszem, tylko karmiącym piersią. Gdyby było inaczej przerwy nalezałyby się każdej matce - przecież każda matka czymś (piersią, butelką, łyżeczką) karmi dziecko.

  Prawo nie przewiduje koniecznosci potwierdzania faktu karmienia zaświadczeniem od lekarza. Wystarczy oświadczenie pracownicy. Oczywiście oświadczenie takie skłąda się, jak każde inne oświadczenie, ze świadomoscią odpowiedzialnosci karnej za składanie fałszywych oswiadczeń.
   
 3. reklama
 4. iwonka2b

  iwonka2b Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam

  właśnie przebywam na urlopie macierzyńskim potem chce wykorzystać dodatkowy macierzyński a następnie skorzystać z skróconego czasu pracy dla matek karmiących gdyż chce karmić dziecko min do roku
  czy mogła by mi Pani podać przykładowe treści tych wniosków???

  z góry dziękuje za odpowiedź
  pozdrawiam
   

Poleć forum