reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powrót do pracy po urlopie macieżynskim a skrócony czas pracy

Dołączył(a)
25 Listopad 2010
Postów
10
Witam!
Za 3 tyg. wracam do pracy po urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym. Słyszałam, że kobiecie która ma dziecko w wieku do 1 roku należą się 2 przerwy w ciągu dnia pracy na karmienie dziecka. Można ten czas połączyć i wychodzić np. z pracy 1 godzinę wcześniej lub przychodzić później. Czy ta przerwa należy się tylko matkom karmiącym maluchy piersią?(nie karmię już niestety piersią). Czy ktoś może sprawdzić że nie karmię i czy jest potrzebne jakieś zaświadczenie lekarskie?
 
reklama
Słyszałam, że kobiecie która ma dziecko w wieku do 1 roku należą się 2 przerwy w ciągu dnia pracy na karmienie dziecka.
Przerwy na karmienie nalezą się matce karmiącej. Prawo nie precyzuje górnej granicy wieku dziecka.

Czy ta przerwa należy się tylko matkom karmiącym maluchy piersią?(nie karmię już niestety piersią).
Owszem, tylko karmiącym piersią. Gdyby było inaczej przerwy nalezałyby się każdej matce - przecież każda matka czymś (piersią, butelką, łyżeczką) karmi dziecko.

Czy ktoś może sprawdzić że nie karmię i czy jest potrzebne jakieś zaświadczenie lekarskie?
Prawo nie przewiduje koniecznosci potwierdzania faktu karmienia zaświadczeniem od lekarza. Wystarczy oświadczenie pracownicy. Oczywiście oświadczenie takie skłąda się, jak każde inne oświadczenie, ze świadomoscią odpowiedzialnosci karnej za składanie fałszywych oswiadczeń.
 
witam

właśnie przebywam na urlopie macierzyńskim potem chce wykorzystać dodatkowy macierzyński a następnie skorzystać z skróconego czasu pracy dla matek karmiących gdyż chce karmić dziecko min do roku
czy mogła by mi Pani podać przykładowe treści tych wniosków???

z góry dziękuje za odpowiedź
pozdrawiam
 
Do góry