reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powrót do pracy z powodu ciąży, po rozwiązaniu umowy o prace

angola

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2010
Postów
27
jeszcze jedno pytanie do Pani, firma wypowiedziała mi umowę o pracę 13 lutego, z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia (czyli 27 luty 2010) , 5 marca dowiedziałam sie że jestem w 5 tygodniu ciąży, firma przywróciła mnie do pracy ale z dniem 10 marca i tylko do dnia porodu, czy to zgodne z prawem??
moja umowa o pracę była zawarta na czas określony do 31 grudnia 2010 roku. cały czas jestem na zwolnieniu lekarskim, czy będzie należał mi się urlop wypoczynkowy?? i starając się o tak zwane- macierzyńskie- gdzie muszę złożyć wniosek??czy do firmy czy do ZUS??
 
reklama
jeszcze jedno pytanie do Pani, firma wypowiedziała mi umowę o pracę 13 lutego, z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia (czyli 27 luty 2010) , 5 marca dowiedziałam sie że jestem w 5 tygodniu ciąży, firma przywróciła mnie do pracy ale z dniem 10 marca i tylko do dnia porodu, czy to zgodne z prawem??
Jeśli termin porodu przypada po 31 grudnia to tak. Pani umowa bowiem ulega przedłużeniu do dnia porodu.
Jesli data porodu jest przed 31 grudnia - firma postąpila niezgodnie z prawem. Umowa bowiem obowiązuje wtedy do 31 grudnia 2010.


cały czas jestem na zwolnieniu lekarskim, czy będzie należał mi się urlop wypoczynkowy??
Generalnie nie widze powodów by sie nie należał, ale kiedy chciałaby go Pani wykorzystać?

i starając się o tak zwane- macierzyńskie- gdzie muszę złożyć wniosek??czy do firmy czy do ZUS??
Nie ma czegoś takiego jak "macierzynskie". Jesli ma Pani na myśli urlop macierzynski i/u zasilek macierzynski, w Pani sytuacji dla ustalenia prawa do urlopu kluczowe jest to kiedy Pani urodzi (przed 31.12 czy po tej dacie). Niezaleznie jednak o terminu porodu otrzryma Pani zasiłek macierzynki.
 
Do góry