reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy - zmiana miejsca pracy w spółce córce

Dołączył(a)
12 Luty 2021
Postów
1
Dzień dobry,

Jestem w końcówce urlopu macierzyńskiego, dnia 9.04.2021 kończy się i przechodzę na zaległy urlop wypoczynkowy do 11.06.2021. Karmię piersią więc będę pracować 7h przy zachowaniu pełnego etatu.

Pracowałam w spółce nazwijmy ją "A" i pracodawca w czasie mojej nieobecności przeniósł wszystkich pracowników do spółki "B" - wyższej w drabince (spółka córka?).

W związku z tym jestem obecnie jedynym pracownikiem spółki "A", której chyba chciałby się pozbyć (co jestem w stanie zrozumieć).

Proponuje mi więc od razu po powrocie przeniesienie do spółki "B".



Czy w takim wypadu tracę wszystkie przywileje związane z powrotem po urlopie macierzyńskim, np. czy jeżeli zdecyduje się obniżyć etat to w takim wypadku będę chroniona przez 12 miesięcy?



Czy będę mogła wykorzystać urlop wychowawczy będąc zatrudniona przez inną spółkę "B" ale jednak spółkę powiązana ze spółką "A" (jako spóła córka lub spółka na równoległa w hierarchii względem głównej spółki córki).



Temat na razie poruszony był mimochodem... Nie wiem na jakiej zasadzie miałabym zerwać obecną umowę... Niestety o to nie zapytałam.



Jakie ewentualne pytania powinnam zadać, by niczego nie przeoczyć?



Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.



Marzena
 
reklama
Temat na razie poruszony był mimochodem... Nie wiem na jakiej zasadzie miałabym zerwać obecną umowę... Niestety o to nie zapytałam.
Nie pomogę Ci co do urlopu wychowawczego, ale ja pare lat temu w jednej firmie miałam taką sytuacje z „przeniesieniem”. Odbyło się to na zasadzie rozwiązania dotychczasowej umowy o prace za porozumieniem stron i zatrudnieniem pod nowym nipem. Tak samo jakbyś zmieniła prace i pracodawcę na zupełnie innego. Niczym się to nie różniło.
 
Do góry