reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót na poród do Polski z UK

Jasne. Tak sobie tylko gdybalam :) Nie wiem jakie są zasady w Anglii odnośnie świadczeń po porodzie. Myślałam, że już chcecie wrócić do PL na stałe :)
 
reklama
Jasne. Tak sobie tylko gdybalam :) Nie wiem jakie są zasady w Anglii odnośnie świadczeń po porodzie. Myślałam, że już chcecie wrócić do PL na stałe :)
Tak wracamy na stałe już.. dzięki za odpowiedzi już ogarnęłam chyba wszystko, załatwiam sobie dokumentu uprawniające do porodu darmowego w PL. Dzwoniłam do NFZ to muszę miec takie dokumenty bo ubezpieczenie mi się nie należy w innym wypadku. Dzięki za pomoc :)
 
@Mystriousmc To jednak dobrze kombinowałam ;p Także już spokojnej ciąży życzę i bezproblemowego rozwiązania :)

Ale to z Anglii będziesz dostawała wypłatę od pracodawcy też po porodzie?
 
@Mystriousmc To jednak dobrze kombinowałam ;p Także już spokojnej ciąży życzę i bezproblemowego rozwiązania :)

Ale to z Anglii będziesz dostawała wypłatę od pracodawcy też po porodzie?
Dziękuję bardzo ❤️już złożyłam dokumenty, czekam na odpowiedź.
Tak będę otrzymywała przez 39 tygodni od czasu zakończenia pracy, przez pierwsze 6 tygodni 90% średnich zarobków a resztę tygodni 150 funtów tygodniowo.. także całkiem fajnie, tylko aby to dostać muszę pracować cały ten czas aż do odejścia, no nie powiem że było lekko ale zostało mi jeszcze 4 tygodnie pracy i finito :)
 
No nie do końca tak jest. Ze stron rządowych tylko w tych przypadkach jest bezpłatna opieka zdrowotna w przypadkach wskazanych przez Ciebie:
  • kobiety w okresie ciąży, porodu i połogu – jeśli mają obywatelstwo polskie i mieszkają w Polsce
  • dzieci do 18 lat – jeśli mają obywatelstwo polskie
  • osoby spełniające kryterium dochodowe określone w przepisach o pomocy społecznej – na podstawie decyzji wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, wydanej zgodnie z art. 54 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych – jeśli mają obywatelstwo polskie i mieszkają w Polsce.
Ok, myslałm, że autorka wraca na stałe do Polski i kończy całkowicie obecość w Anglii.
 
Dzień dobry,
Czy ktoś miał podobną sytuację w ostatnim czasie? Przenieśliśmy się do Anglii już po Brexicie (listopad 2021) i chcemy wrócić na poród. U nas jednak pojawia się kwestia wizy, która skończy mi się w momencie, gdy po jakimś czasie po powrocie mąż przejdzie na polską umowę. Dokument S2 załatwi poród, ale co z wizytami patronażowymi położnej? I jak ubezpieczyć dziecko w NFZ, jeśli zaraz po urodzeniu i ja i mąż będziemy mieć przez jakiś czas angielskie umowy? Angielski pracodawca powinien wypłacać mi SMP nawet gdy przeniosę się do innego kraju/stracę wizę/zrezygnuję z pracy, jednak próbuję znaleźć informację, co z moim ubezpieczeniem zdrowotnym
 
reklama
Dzień dobry,
Czy ktoś miał podobną sytuację w ostatnim czasie? Przenieśliśmy się do Anglii już po Brexicie (listopad 2021) i chcemy wrócić na poród. U nas jednak pojawia się kwestia wizy, która skończy mi się w momencie, gdy po jakimś czasie po powrocie mąż przejdzie na polską umowę. Dokument S2 załatwi poród, ale co z wizytami patronażowymi położnej? I jak ubezpieczyć dziecko w NFZ, jeśli zaraz po urodzeniu i ja i mąż będziemy mieć przez jakiś czas angielskie umowy? Angielski pracodawca powinien wypłacać mi SMP nawet gdy przeniosę się do innego kraju/stracę wizę/zrezygnuję z pracy, jednak próbuję znaleźć informację, co z moim ubezpieczeniem zdrowotnym
 

Podobne tematy

Do góry