reklama

powrót płodności

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez Rodzice Oliviera, 23 Kwiecień 2010.

1. Rodzice Oliviera

Rodzice Oliviera Aktywna w BB

Witam

karmie tylko piersia juz 1,5 mca ..

praktycznie nie mozna zajsc w ciaze karmiac piersia....

jakie znacie przypadki tego faktu,,bywaja odstepstwa od normy.. czy to moze w duzej mierze zalezec indywidualnie od organizmu ? od diety , budowy ciala?? hmm

działanie ukl.hormonalnego jest skomplikowane wiec stad moje obawy...

dziekuje i czekam na odp..

2. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

ty poważnie tak sądzisz czy po prostu się zbijasz?????ty jesteś płodna karmiąc piersią!!i w ciąże możesz zajśc i zajdziesz jak dalej będziesz tak myślała.to są mity.tu nie ma nic do rzeczy dieta, budowa ciała.to nie jest środek antykoncepcyjny.otrząśnij się i jak nie chcesz chodzić zaraz w ciąży to się naprawdę zabezpieczaj.

3. reklama
  4. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

Czy mogę zajść z ciążę, karmiąc piersią? - www.mamazone.pl
    http://abckarmienia.pl/questions/ka...-piersi_ca/czy-gdy-karmie-piersia-moge_a.html

Ostatnia edycja: 23 Kwiecień 2010
  5. myszor78

myszor78 Fanka BB :)

Nic dodać, nic ująć. Karmienie w żadnym razie nie zabezpiecza przed ciążą.
    A "odstepstwa" to co najmniej 6 moich znajomych, które mają dzieci rok po roku...

6. SugarbabyLove

SugarbabyLove Gość

właśnie! zgadzam sie z powyższym :) w ciązę można zajść przez cały okres karmienia!

7. marysia868

marysia868 mama Macieja

jak skoro nie ma owulacji?

8. myszor78

myszor78 Fanka BB :)

Skąd wiesz, że nie ma owulacji?
    To że nie masz miesiączki, nie oznacza, że nie ma owulacji. Najpierw jest owulacja, potem miesiączka, a kiedy ona wystąpi, nikt nie ma pojęcia. Wtedy zdarzają się dziwne rzeczy, cykl jest rozregulowany.
    Moje znajome karmiły, nie miały miesiączek a pozachodziły w ciążę.

9. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

A skąd ta pewność :sorry2: W czasie mojego 10 miesięcznego karmienia bez miesiączki, miałam owulację na pewno ze 3 razy :sorry2: a wiem, bo była stwierdzona przez gina. Karmie niuńkę nadal, ale cykl normalny już wrócił.

10. reklama
  11. MyshkaM

MyshkaM Początkująca w BB

na szkole rodzenia położna radziła aby w czasie połogu zacząć współżyć, to przyspieszy gojenie się i szybciej wróci do normy. Jednak ja nie chciałam zajść w kolejną ciążę za szybko i nie słuchałam.. miesiączkę dostałam 7 tygodni po porodzie a karmię piersią cały czas! także to nie jest antykoncepcja karmienie...

12. Rodzice Oliviera

Rodzice Oliviera Aktywna w BB

Drogie Panie zapytanie moje bylo skierowane z ciekawosci wiedzy jaka posiadacie oraz dowiedzenia sie jakie sa przypadki w Waszej okolicy....

a pamietac nalezy, ze istnieje coś takiego jak niepłodność laktacyjna-gdynastepuje wyłączne karmienie piersią w czasie dnia i nocy, w regularnych porach. To fizjologiczne!! zjawisko , które uniemożliwia kobiecie ponowne zajście w ciążę. U kobiety karmiącej występuje wysoki poziom hormonu –prolaktyny, ten hormon blokuje inne hormony, które są odpowiedzialne za pobudzanie dojrzewania komórki jajowej w jajniku oraz jajeczkowanie. Taka niepłodność laktacyjna może utrzymywać się do 6 miesięcy tj. do okresu wprowadzenia dokarmiania dzidziusia..

JEDNAK NIE WOLNO liczyć na niepłodność laktacyjną jako metodę zapobiegania następnej ciąży, heh

ja nie zaszłam ..

Iza mgr biologii

Poleć forum