reklama

powrót po macierzyńskim na nowe stanowisko

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez lima5, 1 Styczeń 2011.

1. lima5

lima5 Początkująca w BB

Witam serdecznie.Wracam w styczniu 2011 roku do pracy po urlopie macierzyńskim.Na własną prośbę napisałam zaraz po porodzie podanie do prezesa spółki w której pracuję o przeniesienie mnie po urlopie macierzyńskim na inne równorzędne stanowisko .Powodem mojej decyzji jest mobbing ze strony szefowej.Byłam mobbingowana(poniżanie ,szykanowanie ,obrażanie,odzieranie z godności) nawet w okresie kiedy pracowałam będąc w zaawansowanej ciąży.Kiedy urodziłam szefowa jasno dała mi do zrozumienia abym poszła na urlop wychowawczy.Czy miała do tego prawo?Stąd moja decyzja o przeniesienie .W związku z tym zastanawiam się czy kiedy wrócę do pracy pracodawca może zaproponować gorsze warunki pracy,inne stanowisko(np.niższe wynagrodzenie)?

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Rozumiem, ze nie aneksowała Pani umowy?
    Nie.
    Na Pani prośbę moze. Bez Pani zgody musi Panią przyjać na to samo lub równorzędne stanowisko z zachowaniem wynagrodzenia. Jednak następnego dni może Pani wypowiedzieć umowę/wypowiedzieć warunki płacy i pracy/oddelegować/zaproponować porozumienie w sprawie zmiany warunków pracy i płacy itp.

Poleć forum