reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powrót po macierzyńskim na nowe stanowisko

Dołączył(a)
1 Styczeń 2011
Postów
2
Witam serdecznie.Wracam w styczniu 2011 roku do pracy po urlopie macierzyńskim.Na własną prośbę napisałam zaraz po porodzie podanie do prezesa spółki w której pracuję o przeniesienie mnie po urlopie macierzyńskim na inne równorzędne stanowisko .Powodem mojej decyzji jest mobbing ze strony szefowej.Byłam mobbingowana(poniżanie ,szykanowanie ,obrażanie,odzieranie z godności) nawet w okresie kiedy pracowałam będąc w zaawansowanej ciąży.Kiedy urodziłam szefowa jasno dała mi do zrozumienia abym poszła na urlop wychowawczy.Czy miała do tego prawo?Stąd moja decyzja o przeniesienie .W związku z tym zastanawiam się czy kiedy wrócę do pracy pracodawca może zaproponować gorsze warunki pracy,inne stanowisko(np.niższe wynagrodzenie)?
 
reklama
Wracam w styczniu 2011 roku do pracy po urlopie macierzyńskim.Na własną prośbę napisałam zaraz po porodzie podanie do prezesa spółki w której pracuję o przeniesienie mnie po urlopie macierzyńskim na inne równorzędne stanowisko.
Rozumiem, ze nie aneksowała Pani umowy?
Kiedy urodziłam szefowa jasno dała mi do zrozumienia abym poszła na urlop wychowawczy.Czy miała do tego prawo?
Nie.
Stąd moja decyzja o przeniesienie .W związku z tym zastanawiam się czy kiedy wrócę do pracy pracodawca może zaproponować gorsze warunki pracy,inne stanowisko(np.niższe wynagrodzenie)?
Na Pani prośbę moze. Bez Pani zgody musi Panią przyjać na to samo lub równorzędne stanowisko z zachowaniem wynagrodzenia. Jednak następnego dni może Pani wypowiedzieć umowę/wypowiedzieć warunki płacy i pracy/oddelegować/zaproponować porozumienie w sprawie zmiany warunków pracy i płacy itp.
 
Do góry