reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powtarzające się ciąże biochemiczne i kariotyp :(

Ja pisałam o tym fragmencie, że genetyk proponował Ci żebyś później zrobila białka C i S, zespół APS. Wiesz, moi znajomi lekarze opowiadają, że na początku studiów każdy ma wrażenie, że on i jego rodzina choruje na każdą możliwą chorobę, o której się uczą. Do kitu wyszło z tym genetykiem, jakiś dziwny ten gin, że nie powiedział, że mąż ma sobie wziąć skierowanie od swojego lekarza POZ. Ale z drugiej strony, postawa wyczekującą Twojego męża też jest mało wspierająca... A - jak już dziewczyny pisały - uważa się, ze akurat biochemy mogą być sprawa słabego nasienia...
Moj ginekolog to w ogole najchetniej nie kierowalby na kariotyp, bo wielu ginekologow tego nie robi, uwazajac ze rzadko sie zdarza aby w kariotypie byly nieprawidlowosci (jednak jak mowilam z kilku forow i grup o poronieniach wynika, ze nie tak rzadko) i ze jak mam zdrowe dziecko to pewnie karioryp ok (a to tez bzdura bo 80% ludzi ze zlym kariotypem ma zdrowe dziecko) Nie powiedzial, ze mąz ma wziac wlasnie tez skierowanie :/ szkoda, bo tak to tez mialby badanie zrobione. Ginekologowi powiedzialam, ze musze zbadac kariotyp, bo jesli jest zly to ja nie chce dalej ryzykowac i wtedy dal mi skierowanie. Jak dzwonilam do poradni genetycznej tez nie powiedzieli ze maz ma miec oddzielne skierowanie, dopiero juz na miejscu...
No nic, na razie czekam na ten moj wynik i w zaleznosci od wyniku zobacze co dalej.
 
reklama
Jesli mozna spytac, masz pelny zespol Turnera czy mozaikę? Ale zarodki przy in vitro byly przebadane pod kątem z. Turnera, wyszly prawidlowe, a mimo wszystko i tak byly biochemy? Kurcze :( wlasnie mi genetyk powiedzial, ze niestety ale z nieprawidlowym kariotypem zdarzaja sie prawidlowe ciaze i to nie jest zaden wyznacznik. Ja myslalam, ze z. Turnera daje jakies objawy.
U mnie objawów nie było żadnych,wyglad normalny,miesiączkuje normalnie,mieliśmy 2 zdrowe zarodki a po mimo to nie udawało się
 
reklama
Do góry