reklama

Powtarzające się infekcje intymne a wybór metody antykoncepcji

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez Salamandra28, 27 Maj 2010.

1. Salamandra28

Salamandra28 Zaciekawiona BB

jestem teraz na etapie wybierania metody antykoncepcji, używałam w przeszłości i tabletek anty, prezerwatywy, teraz myślę nad spiralą, ale natknęłam się w necie na artykuł o tym, że takie metody jak pigułki czy wkładki zwiększają ryzyko wystąpienia infekcji intymnych tutaj i zastanawiam się czy któraś z was się z tym spotkała?? Od dłuższego czasu męczę się z powracajacymi infekcjami miejsc intymnych, co zaleczę to po jakimś czasie nowe dziadostwo się przypęta. Z artykułu wynika, że pod tym względem najepsza jest prezerwatywa, może wlasnie na nie się zdecydować?? Któraś z Was ich używa jako stalej metody anty?? macie jakieś inne rady co może być przyczyną tych infekcji??

2. Pati.b

Pati.b Fanka BB :)

zrob sobie wymazy np na chlamydie, mozna zrobic wymazy w laboratorium lub test urogin test kosztuje okolo 300zł lub nawet wiecej i wykrywa on trzy bakterie. te bakterie czesto powoduja poronienia, najlepiej u ginekologa zapytaj o szczegoly takich badan

3. reklama
  4. Salamandra28

Salamandra28 Zaciekawiona BB

Dzięki za radę, akurat mam w tym tygodniu wizytę u ginekologa, to porozmawiam, na te testy można dostać skierowanie czy trzeba prywatnie??

5. iiizis

iiizis Aktywna w BB

ten z apteki z tego co wiem, można kupić bez recepty tylko drogi jest. na inne, jak się robi prywatnie to trzeba zapłacić, jak masz skierowanie od państwowego lekarza, to nic nie placisz. a posiewy warto zrobić przy nawracających infekcjach. dodatkowo warto też wysłać na badania partnera seksualnego a profilaktycznie brać lacibios femina (u mnie się sprawdził). a jak okaże się, że to rzeczywiście skutek tabletek to warto zmienić na inne.

Poleć forum