reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powtarzanie końcówek wyrazów.

Magnez1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2010
Postów
444
Zauwazyłam, że od jakiegoś, niezbyt długiego, czasu Staś powtarza końcówki wyrazów, albo związki wyrazowe, np. samolot-lot, leci-ci, mamo-mo-mo-mo, że wiem, że wiem, że wiem. Robi to nieświadomie, bo zapytany dlaczego powiedział samolot-lot, to sie dziwi i twierdzi, ze powiedział samolot. (bez powtorki)
Czy ktoraś z was drogie panie, z czyms takim sie spotkala?



 
reklama
magnez ja sie nie spotkalam ale jakbylam dzieckiem- 6 lat- to zamiast sz mowilam s a zamiast cz mowilam c, a slyszalam, ze mowie dobrze sz i cz, moze u Twojego Synka dziala to podobnie, nie zdaje sobie sprawy, ze powtarza
 
moj syn tak mial jak uczyl sie mowic. Nie mowil calych wyrazow tylko koncowki. Dopiero teraz mowi calymi slowami lekko jeszcze przekreconymi. ;-)
 
Staś umie mówić. Mowi całymi zdaniami. Mowi niewyraźnie, ale mozna sie z nim dogadac. Chodzi mi o to, ze mowi cale slowo i powtarza koncowke. Np. zrobie-bie-bie, mamo-mo.
 
Mały już umówiony do logopedy, na 2 stycznia dopiero. A że jestem niecierliwa, to chciałabym juz wiedziec co to może być.
Może to i jąkanie.
 
jeśli powtarza to warto pójśc do logopedy ale jeśli by przebywał z rówieśnikami to duża sznasa że wszytko wróciło by do normy.mój syn miał wypadek autobusowy z teściową jechał potem zaczął się jąkać ale to do tego stopnia że ja sama męczyłam sie słuchając co do mnie mówi.chodzilisy na wizyty do logopedy poszlismy ze 3razy,powiedziała mi żebym go absolutnie nie poprawiała,nie zwracala uwagi jak mówi a w szczególności nie śmiała jak i inni członkowie rodziny czy znajomi.minęło 2lata i wszytko jest ok.na szczęscie.a i mówiłam do niego wolniej i wyraźnie.Twojemu malemu tez przejdzie poprostu jest w takim wieku że duzo się wokół niego dzieje poznaje otoczenie napewno wsszystko go interesuje i on poprostu nie nadąża z tym wszytkim i może tak odreagowywać.
 
reklama
Magnez1 mam ogromną prośbę. Czy mogłabyś napisać co stwierdził logopeda na temat powtarzania końcówek wyrazów przez twojego syna? Mój synuś ma dwa latka bardzo ładnie mówi, układa zdania jednak od 2 dni zauważyłam ,że właśnie powtarza końce.Czy to normalne? Proszę o odpowiedź!
 
Do góry