reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powyżej 12 miesięcy problem z receptą na Nutramigen

Ana79 - to jakis horror...moze w Norwegii nie znaja Nutramigenu i dlatego robia problemy??? Pewnie nie rozumieja co polski lekarz napisal i w tym jest problem...boshe...najgorsze, bo cierpi Twoj maluszek...moze poszukaj w sklepach jakis hipoalergicznych mlek dla malego....przeciez to paranoja, zeby nie chcieli dziecku przepisac mleka....a jesli alergie sie wzmaga stosujac nieodpowiednie preparaty to pozniej tylko marsz alergiczny sie szykuje - w tym astma, ciagle zachorowania :(
 
reklama
Tak czy owak, kupilam malemu Bebiko Junior 3 i no problem - nic sie nie dzieje niepokojacego, zero wysypek, normalne kupki, nie ma bolu brzuszka...stad wynika, ze chyba nietolerancja sobie poszla precz...ale nadal uwazamy na nowe produkty.
 
znają te mleko , ale to troche dziwaczne podejście, i męczy mnie to czekanie , właśnie wrócilam z pl i przytargalam 16 puszek:tak:
 
W naszej przychodni też niestety jest wymóg dostarczenia zaswiadczenia od alergologa.Pierwsze po ukończeniu przez dziecko roku.Mój Kacper skonczył juz dwa latka i pewnie zaczną wołac następne.Ciekawe,że w jednych przychodniach wymagaja takiego zaświadczenia a w innych nie.Pewnie pediatrzy boją się,że matki będą handlować tym mlekiem albo karmić nim całe rodziny:-D:-D:-D.A to takie paskudztwo:szok::szok::szok:.Szkoda słów.Pozdrawiam wszystkie mamy alergików.
 
to sa bzdury lekarki najlepiej ja zmien moja mala jadla nutramigen 2 do 1.8 roku i nie bylo zadnego problemu zadnych zaswiadczen mi nikt nie kazal przynosic
 
Ja dzisiaj wysłałam męza po receptę na bebilon pepti. Lekarka mu nie dała tylko kazała kupić zwykły bebilon junior:crazy:.
Mam pytanie czy są mleka dla alergików po roku, czy to są cały czas te z numerem 2 ?
 
Ja też musiałam dostarczyc zaświadczenie od alergologa lub dermatologa jak Patryk miał około 16 miesięcy bo inaczej musiałabym płacic za Nutramigen 100%:eek::szok:
Teraz pije mleko sojowe Isomil też 2,to jest mleko od 6 miesiąca więc chyba nie ma innych dla straszych alergików.
 
reklama
My od jutra przechodzimy na pepti (dietetyk powiedziała,że można spróbować) i tak sie wlaśnie zastanawiałam czy 2 czy junior...
dziewczyny jak ja wam zazdroszczę,że alergia u waszych maluszków mija...ja to boję się tak sprawdzać bo mojej Natalci ostatnio powyskakiwała jakaś wysypka alergiczna na buźce...chyba reakcja na soje ale nie mam 100% pewności...w lutym seria testów na mleko,soję,kurz i jajo.Jakbysmy pozbyli się tej skazy to już z reszta byłby luz:zawstydzona/y:
 
reklama
Do góry