reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powyżej 12 miesięcy problem z receptą na Nutramigen

akwamaryn

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Grudzień 2006
Postów
109
Czy słyszałyście, że dzieci jedzące nutramigen2 po ukończeniu roku nie moga go już pić bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem specjalistą-alergologiem, który musi przebadać dziecko i wypisać na jakimś świstku, że dziecko może lub nie może dalej spożywać Nutramigenu.....kto to wymyślił....
I teraz mam dylemat, jakie mleko najbezpieczniejsze dla dzieci u których kiedyś lekarz stwierdził nietolerancję białka mleka krowiego po spożyciu Bebiko Omneo....
Macie z tym jakieś doświadczenia? Na chwilę obecną kupiłam Bebiko 3 bananowe - i obserwuję, zauważyłam jakieś małe krosteczki na rączce ale nie wiem czy to od mleka czy od czego innego....kiedyś ta nietolerancja objawiała się takimi czerwonymi szorstkimi plackami na skórze nóżek....
 
reklama
Nawet nie wiedzialam o tym , ze trzeba mieć takie potwierdzenie o skazie białkowej, mój mały ma 16 miesięcy i dostaję recepte. Aco do zmian w objawach alergicznych, to chciałam sprawdzić czy juz mu minęło i zrobiłam prowokacje alergiczna i juz nie bylo kropeczek i czerwonej skóry w przegłubach raczek i nóżek tylko biegunka , bóle brzuszka , zielona kupka. lekarz mi powiedział, że może sie inaczej objawić brak tolerancji na białko niż we wczśniejszym etapie jego rozwoju.np: zielona kupka, wysypka , harczenie, sapka....
 
Ja jak byłam z Majką u alergologa to napisała na takiej kartce dla pediatry że jest uczulona na mleko, bo miała od razu testy z krwi, żęby lekarz przepisywał jej dalej bebilon pepti. Ale wydaję mi się żę bez tego świstka nie powinno być problemu z receptą.
NAm pani alergolog powiedziała, zę od czerwca pewnie przejdziemy na mleko hypoalergiczne.Ponieważ u dzieci które miały uczulenie na mleko jest bezpieczniejsze bo w tym mleku jest mniej tego białka. Pozdrawiam...
 
witam!

mam pytanie w czym jest problem żeby dalej dziecku (po ukończeniu pierwszego roczku) podawać nutramigen2?
Sorki ale nie wiem a moje dziecię lada dzień kończy roczek. Czemu powinnam zmienić mleko?


 
Ja bylam wlasnie w przychodni po recepte na Nutramigen 2 i babka mi powiedziala, ze poniewaz dziecko skoncszylo roczek, a zmienily sie przepisy to oni nie moga dluzej wypisywac recepty na refundowany Nutramigen, jesli nie maja na karteczce zaswiadczenia od lekarza specjalisty, ze dziecko nadal powinno jesc Nutramigen 2.
 
U nas na razie nie stwarzaja problemu.Pisałam do lekarza specjalisty w tej sprawie i mi odpisał,że są to wymysły bezpodstawne pediatry i nie ma żadnego przepisu,by wymagać zaświadczenia od alergologa.:tak:
 
Nam alergolog wystawiła takie zaświadcznie od razu do 3 go roku życia więc mam nadzieję, ze problen=mu nie będzie ale i tak musimy iść do alergologa pogadać jakby tu mmr odwlec?:-(
 
Moja młodsza córka 1,8 mies jest uczulona na białko krowie i nigdy nie było problemu z receptą na preparat, pytałam naszego alergologa i powiedziała że to jakieś bzdury... ;-)
Raz trafiłam w przychodni na jakąś dziwną lekarkę która nie chciała mi wypisać recepty z ze zniżką "P" bo twierdziła że dzieci z alergią nie są uprawnione do tej zniżki, dobrze że miałam ze sobą wypis ze szpitala w którym było napisane że mała ma nietolerancję białka krowiego. Szanowna pani lekarka stwierdziła że jeśli ma nietolerancję to dopiero to ją uprawnia do wypisania recepty ze zniżką... Pytałam naszej alergolog i też powiedziała że to jakieś bzdury.
Nigdy więcej nie miałam problemu z receptą ponieważ mała reaguje ostrymi napadami astmy na białko krowie i trudno to pomylić z jakimś uczuleniem.
 
No to fajnie, mnie powiedzieli jasno, ze mam isc do specjalisty po zaswiadczenie, czy dziecko ma nadal pic Nutramigen :(
Nie wiadomo wiec komu wierzyc....a moze warto przychodnie zmienic i isc do innej sie zapisac????
 
reklama
dziewczyny ja mieszkam w Norwegii, ich nie interesuje , że mój ma skazę i miał badania w tym kierunku , nie dostałam recepty na to mleko i muszę je przywozić z PL, dostalam skierowanie do pediatry i mam czekać aż ona mnie wezwie (poczta jakieś pismo) zrobimy testy i dopiero sie okaże, a na wezwanie mam czekać około dwóch miesięcy , to jakaś masakra:-D:-D, śmiech na sali....
 
Do góry