reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poza granicami kraju- czyli Marcjanki tu i tam :)

Sure Start Maternity Grant (SSMG)

Sure Start Maternity Grant, inaczej becikowe, to jednorazowa pomoc dla matek / rodzin o niskich dochodach.

Komu przysługuje?

O zasiłek Sure Start Maternity Grant możesz ubiegać się jeśli pobierasz jeden z poniższych zasiłków:

  • Income Suport (zasiłek dochodowy)
  • Jobseeker's Allowance (zasiłek dla osób poszukujących pracy)
  • Child Tax Credit (wypłacany w kwocie wyższej niż £548 rocznie lub £1096 rocznie, jeśli dziecko nie ma roku)
  • Working Tax Credit (musi zawierać dodatek dla osób niepełnosprawnych)
  • Pension Credit (zasiłek emerytalny)

i spełniasz jeden z warunków:

  • urodziłaś dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu
  • adoptowałaś dziecko poniżej pierwszego roku życia
  • jesteś w ciąży i oczekujesz dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni
  • masz pod opieką młodą osobę, która jest w ciąży i oczekuje dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni lub urodziła dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu.
Dodatkowo musisz udowodnić, że otrzymałaś poradę zdrowotną związaną z macierzyństwem. W tym celu lekarz, położna, pracownik opieki społecznej lub pielęgniarka musi podpisać certyfikat znajdujący sie na odwrocie formularza SF100 (czyli wniosku do ubiegania sie o SSMG).



Ile możesz dostać?

Wysokość Sure Start Maternity Grant wynosi 500 funtów.

Jak się ubiegać?

Poproś o aplikację w Job Centre lub ściągnij ją
TUTAJ .

Jak długo się czeka na odpowiedź?

Nie ma konkretnie podanego czasu jak długo możemy oczekiwać na ten zasiłek, zazwyczaj jest to kilka tygodni, lecz uwarunkowane różnymi czynnikami.
Zawsze można skontaktować się z lokalnym Job Centre.

Co jeszcze warto wiedzieć?

O Sure Start Maternity Grant możesz wystąpić nie wcześniej niż jedenaście tygodni przed terminem porodu i nie później niż trzy miesiące po porodzie.

Po urodzeniu dziecka na złożenie wniosku masz 3 miesiące więc złóż go nawet jeśli czekasz na decyzję o przyznaniu zasiłku (Income Suport, Jobseeker's Allowance, Child Tax Credit, Working Tax Credit, Pension Credit).

Na przyznanie SSMG nie mają wpływu Twoje oszczędności.

SSMG nie ma wpływu na inne otrzymywane zasiłki.


link do pobrania alikacji ja tez ze strony w pdf sobie pobierałam polozna mi wypisała w 28 tygodniu ale nie kazała mi szybciej wysyłac niz po 29



 
Ostatnia edycja:
reklama
żeby dostać becikowe trzeba przede wszystkim mieć child tax credit i nie przekraczać jakiś tam dochodów, no i tu pojawia sie taki problem, że po urodzeniu dziecka najpierw trzeba ten zasiłek załatwić a dopiero potem starać się o becikowe, przy czym na złożenie o becikowe ma się czas tylko do 3 miesięcy po urodzeniu dziecka, tak więc czasem można nie zdążyć :crazy: ( oczywiście w przypadku pierwszego dziecka )
 
Ostatnia edycja:
Wiesz co, ale mozesz starac sie juz teraz o SSMG... I to chyba liczy sie data wyslania.. Nawet jesli odmowia, mozesz sie odwolac w momencie gdy dostaniesz ChTC... Z tego co ja pamietam, to my szybko dostalismy go wlasnie...Mniej wiecej z miesiac po wyslaniu. A Child benefit... Zlozylam w marcu, dostalam...w pazdzierniku.

W kazdym razie, nawet jezeli chce sie poczekac do urodzenia dziecka ze skladaniem podania o SSMG, to tam jest taka rubryczka, ktora mozna zaznaczyc. Ze sie czeka na wynik postepowania w sprawie CHTC.... I oni wtedy beda sprawdzac sami.


Tu mozna sprawdzic jakie benefity nam przysluguja:
https://www.dwpe-services.direct.gov.uk/portal/page/portal/ba/lp

A tutaj wiecej wiadomosci o SSMG (Po polsku):
Sure Start Maternity Grant – dopłata dla matek o niskich dochodach (angielskie becikowe) – benefity.org.uk


I jeszcze chcialam powiedziec, bo mi sie przypomnialo- jezeli ktoras z Was ma karte Boots (taka zwykla,do zbierania punktow) to mozna sie zapisac do Parenting Club (mozna online rowniez)..I sie dostaje wiele kuponow- w tym- jezeli kupi sie pampersy, to dostaje za darmo changing bag :)

A jesli ktos i tak nie ma karty, to moze sobie zamowic i kupony tez przyjda.
Tutaj link:
Parenting Club - Mother and Baby - Boots
 
Dzieki serdeczne,teraz już wiem co i jak:tak: Jeszcze jedno pytanko,do dziewczyn które już pobierają CHB na pierwsze dziecko,czy przy drugim wystarczy do nich zadzwonić ze doszedł nowy członek rodziny,czy dopiero jak go zarejestrujemy to wtedy wysłać do nich kopie birth certificate??? Jak myślicie??

P.S.Pinka ładna mamuśka z Ciebie ;-)
 
Mi sie wydaje, ze trzeba to zrobic po zarejestrowaniu dziecka...No bo nie wiem czy sie zda na cokolwiek dzwonienie do nich? Chyba, ze tylko po ty, by zamowic formularz...
No i ponoc z drugim nie trzeba czekac tak dlugo, jezeli ma sie juz przyznany CHB na pierwsze dziecko (podobno, ale jak zwykle- cholera ich wie....).
 
Wierka- dzieki az sie zawstydziłam hahaha:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: musisz miec najpierw certyfikat urodzenia dziecka i wysyłasz mi tak samo ja za pierwszym razem...........
 
przede wszystkim chcialam podziekowac za ten watek harsz: wielkie dzieki!
a tak to tez sie podlacze do dyskusji...ja dzis wyslalam helth in pregnancy£190 a co do becikowego to nie kazdy moze je wlasnie dostac teraz jeszczce dodatkowo ciecia wchodza i juz nie jest tak latwo...ale wlasnie nie wiedzialam czy mam wogole szanse na dostanie tego becikowego...bo totrzeba chtc miec a do trzeba dosc malo zarabiac o ile sie nie myle
 
Child tax credit jest latwo dostac (tzn podstawowa stawke)- z tego co pamietam to nie mozna chyba przekraczac razem 40tys rocznie... Ale zeby SSMG dostac trzeba miec wieksza stawke CHTC. A tak poza tym, to jest bez sensu, bo wyliczenia na CHTC sa prognozami-czyli np w tym roku prognozowalam,ze zarobimy np 25tys i na podstawie tego wyliczaja to ile sie dostanie... Jezeli przekrocze 25tys to bede musiala zwrocic nadwyzke w przyszlym, roku...
 
a to jak sie to liczy ten chtc harsh? to na pare sie bierze czy indywidualnie? i 40 tys? a nie czasem 16 tys na jednego lub mniej trzeba miec?
 
reklama
O Child Tax Credit może wystąpić rodzina (z przynajmniej jednym dzieckiem) o rocznych dochodach nieprzekraczających 58 tys. funtów rocznie (lub 66 tys. funtów, jeśli dziecko nie skończyło jeszcze roku). Maksymalnie można otrzymać 545 funtów rocznie na rodzinę i 2085 funtów rocznie na każde dziecko.

Według danych na 30 kwietnia 2010 Working Tax Credit może wynosić nawet kilka tysięcy funtów rocznie. Podstawowe świadczenie dla osoby bezdzietnej o niskich dochodach może wynosić maksymalnie 1920 funtów na rok. Do tego dochodzą dodatki – do 1890 funtów rocznie dla samotnego rodzica, do 790 funtów rocznie dla osoby pracującej ponad 30 godzin tygodniowo, do 2570 funtów rocznie dla niepełnosprawnych plus dodatkowe 1095 funtów rocznie przy ciężkim upośledzeniu, do 1965 funtów rocznie dla osób powyżej 50 roku życia oraz element childcare – do 175 funtów tygodniowo na jedno dziecko i 300 funtów tygodniowo na dwójkę lub więcej dzieci.

Czyli nawet wiecej ;)
 
Do góry