reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poza granicami kraju- czyli Marcjanki tu i tam :)

no to jesli masz taka wysoka bariere to tez sie mozemy starac bo poprzednia to taka nijaka dla nas byla...any way... to kiedy sie mozna zaczac starac o ten chtc? jak juz sie dzidzius urodzi bo musi byc na swiecie, tak? i ile trwa tego wyrobienie? bo niby potem na to becikowe to sie ma 3 miechy- to sie zdazy wszystko wyrobic?do 3 miesiecy??

harsz nie wkurzaj sie ze tak pytam ale na serio jestem zielona w tym watku a widze ze ty jestes niezle poinformowana to licze na pomoc;-):-*
 
reklama
Nie wkurzam sie ;)
Mi sie wydaje, ze oni teraz obnizali cos..ale nie jestem pewna.

Ja CHTC na Olafa pobieram dopiero od kwietnia,wczesniej nie skladalam nigdy.

Tak wiec... jesli chodzi o becikowe, to wysylajac aplikacje mozesz zaznaczyc, ze czekasz na odpowiedz w sprawie CHTC. A na CHTC mozesz z kolei zaznaczyc, ze czekasz na decyzje dotyczaca CHB.
Liczy sie data rozpoczecia calej procedury,wiec nawet jesli przekroczy 3 miesiace, kase dostaniesz.

Ja na waszym miejscu zarejestrowalabym dziecko jak najszybciej w register office (biorac od razu 2 kopie aktu urodzenia), pozniej wyslalabym podanie o Child Benefit,bo na to sie dlugo czeka.
W tym samym czasie podania o CHTC i SSMG.
Child Tax credit dostaje sie bardzo szybko, oczywiscie jezeli ma sie papiery ok. Podobno na SSMG tez nie trzeba dlugo czekac..No, ale slyszec o tym, a doswiadczyc to co innego ;)
 
Harsh a orientujesz sie czy skladajac papiery na chb i chtc oni chca nip i miejca pracy z polski? Tak mi cos kolezanka wspominala..., ze czekalam 5 miesiecy bo chcieli ja w Pl sprawdzic, zaznaczam, ze ona w Uk siedzi od 6 lat...
 
Jestem pewna, ze skladajac child benefit musisz podac NIP i oni wysylaja zapytanie do Polskich urzedow, bo sprawdzaja czy nie pobierasz nic w PL.
Ale nie wiem jak to jest z dziecmi urodzonymi w UK i nigdy UK nie opuszczajacymi. Bo Olo urodzil sie tu i wyjechalismy po pewnym czasie...Wydaje mi sie, ze moja znajoma pisala o jakis ulatwieniach,ale nie powiem na 100% znow.
(jakby co to ja czekalam od marca/kwietnia do pazdziernika, a oni maja 26 tyg na rozpatrzenie).
Przy CHTC robia inaczej, musisz tylko pokazac dowody tego,ze pracujesz etc...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pinka ale to na jakiej podstawie to sprawdzili skoro nipu nie brali? Ja nawet nazwiska w skarbowce nie zmeinilam po slubie... to nie wiem jak beda chcieli to sprawdzic
 
a wiecie co?

wyjde z tematu benefitowego...

Znacie moze jakies dobre firmy przewozowe? Moja mama chce mi dac kilka rzeczy, ktore zostaly po Olafie, a nie ufam kazdej wyszukanej w necie. Wiadomo, zalezy mi na tych typu kg za funciaka... I musi wyjechac z wielkopolski paczka.
 
reklama
Harsh- mój mąż ma numer tel do firmy która sie nazywa Guliwer o ile dobrze pamietam sprawdzona firma zabiera paczki z domu i zawozi pod dom jak wróci to wezme ten numer od niego i ci dam zadzwonisz sobie
 
Do góry