reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pozbawienie praw rodzicielskich kiedy dziecko przebywa za granicą.

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2015
Postów
1
Dzień dobry opiszę moją sytuację. Mianowicie obecnie mieszkam w UK. W Polsce mieszka moja 10letnia siostra z naszą matką, która jest jej prawnym opiekunem. Niestety matka nie spełnia swoich obowiązków. Nadużywa alkoholu w znacznym stopniu. Z tego powodu siostra opuszcza dni szkolne, musi przebywać u naszej siostry, która pracuje i wychowuje również swoje dziecko.Jednym słowem mama zaniedbuje ją. W czasie kiedy jeszcze mieszkałam w Polsce zajmowałam się nią, dbałam, żeby siostra zawsze była w szkole, żeby była przygotowana na zajęcia, czysta i najedzona. Teraz bardzo martwię się o siostrę. Chciałabym pozbawic matkę praw rodzicielskich i wziąć siostrę tutaj do siebie do UK, żeby mogła ze mną mieszkać, rozpocząć tutaj naukę. Chcę zostać jej prawnym opiekunem. Czy jest możliwość załatwienia takiej sprawy zaocznie, przez konsulat czy jakkolwiek inaczej? W Polsce mogę być dopiero sierpniu. Chciałabym żeby sprawa była już w toku. Za chwilę koniec roku szkolnego, a siostra potrafi 3 dni nie być w szkole. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
reklama
Do góry