reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pożegnanie z butlą- kiedy?

monciapl

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Maj 2005
Postów
342
Zastanawiam się kiedy czas na pożegnanie z butlą.Moja martynka ma prawie 2 latka i ciągle doi z butli. Próby z kubeczkami oczywiście były, i w pierwszym momencie radocha i ochota, ale jak tylko dany kubeczek się opatrzył , to rzucanie na podłogę i mama pić (butla).To były próby z herbatką i jeszcze to zaakceptuje. Tzn zależy od dnia.Raz tak, raz nie. Ale mleko? Histeria .Kiedy zaczęłyście podawać mleczko z kubeczka? Dzięki z góry. Pozdrawiam
 
reklama
Ja mleko podaje Kasi i rano i wieczorem w butelce, pozostałe płyny w ciągu dnia to zalezy od okolicznośći, w domu najczęściej z butli, a na dworzu ze słomki z kubeczka itp.

Mleko daje je w butelce bo wiem ze wypije i nie będzie sie przy okazji bawić, a herbatki czy soczki jak mam czas to daję jej w kubeczku czy szklance, ale wtedy jak jej sie nie chce pić to bawi się wypluwa itp.

Ale jak jest spragniona to pije wszystko z wszystkiego :)
 
Anka pije już tylko z niekapków - no jak jest bardzo senna rano to daje jej czasem i z butli ale staram sie dawać tylko z kubeczków - szybko załapałą o co chodzi - a pije z tych kubeczków niekapków Aventu
 
Moja córcia do roku nie chciała pić z butelki ani mleka, ani soku. W okolicy pierwszych urodzin nagle zaakceptowała butelkę, byłam niesamowicie szczęśliwa, bo miałam już dosyć nocy spędzonych na karmieniu. W tym samym czasie zaczęłam podawać niekapki i udało się. Teraz( 19 miesięcy) pije ze wszystkiego: z butelki, z niekapka i z kubeczka(to uwielbia zwłaszcza gdy jest to mój kubek). Wodę pije z małych buteleczek(Nestle) ze specjalnym dzióbkiem. Z moich doświadczeń wynika, że nie da się dziecka do niczego zmusić( jeśli chce się uniknąć dzikich awantur), niestety trzeba cierpliwie czekać aż maluch będzie gotowy na zmiany. Oczywiście należy próbować i proponować nowe rzeczy, ale nic na siłę, bo to się raczej nie uda.
 
Witam Mamy!!! nie chciałam bardziej bałaganić na forum, to odświeżam stary temat. Słyszałam, że najlepiej ok. roczku odstawić dziecko od butli. Ale no właśnie......jak to zrobić??? Niekapki tak, bidony z rurką tak, kubki owszem....ale mleko ma być w butli i koniec:no: Michał śniadanie i kolację pije z butli. Może mu zamienić najpierw śniadanie:confused: Dziś była pierwsza próba zamiany butli na niekapek i całkowita porażka:-:)-:)-( wpadł w taką histerię, że płącz przypominał......warczenie:cool2:mąż zmiękł i kazał przelać do butli. No i nie wiem czy dobrze zrobiłam czy lepiej pomęczyć uparciucha. Przypuszczam, że długo by tak wrzeszczał i rzucał kubkiem....no a bez kolacji przecież go nie położę. Dziewczyny bardzo proszę o radę, jakie Wy miałyście pomysły w tej sprawie:happy:.
Dodam jeszcze, że tak jak dla mnie, to on może pić z butli ile się da, ale boje się o jego ząbki i póki ma dopiero jednego chce zadziałać w tej sprawie i nauczyć go lulu z czystym pysiem:tak:
 
mój franio ma juz 2,6 roku a NADAL mleczko pije z butli:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
herbatki i soczki i inne napoje z kubka,ze szklanki-pięknie daje sobie rade:sorry:ale MLESIO zdecydowanie z butli...cały rytuał ze sie kladzie na łózku ,na podusi i pije w spokoju to swoje mleczko:-D:-D:-D
a niech pije...na zdrówko:tak:to tylko rano i wieczór;-)
 
hmm...może fakt, że nie dać się zwariować:eek: Od kiku dni Michał ma odwrócony wieczorny rytuał i już nie zasypia z butlą. Nawet nie było zle:tak: Dlatego skoro mogę mu wyszorować ząbki przed snem to niech sobie z tej butli ciamka;-) Dzięki za odp. pozdrowienia:-)
 
u nas mleko z butki Filip pił do roku i 3mies. potem przestał, nie chciał i wypluwał smoczek. Zaczął wiec pic z kubka niekapka a potem i do dzis ze zwyklego kubeczka pije mleczko.
 
kazde dziecko inaczej:tak:nie ma na nic reguły...
ja tez poki daje mi wyczyścić ząbki po butelkowym piciu mleczka to nie panikuje:-pdam mu jeszcze czas....odrobinkę czasu;-);-)
 
reklama
to ja sie przyznam ze moje dziecie tez nadal pije z butelki na dobranoc (po mleczku - od razu myje zabki):tak:. rowniez probowalam dawac jej mleczko z kubka, ale nie chce pic w ten sposob. normalnie oczywiscie popija ze szklanki itd a tu chodzi po prostu o pewien rytual, ktory szybciej pozwala jej zasnac, albo po prostu oznacza czas, kiedy polozyc sie spac juz pora..wcale z tym nie walcze, skoro mieszanki dzieci moga pic do 3 roku zycia - to i ona pewnie do tego czasu bedzie je pic.
no chyba ze sama zrezygnuje wczesniej..

a sposob na oduczenie mojej coreczki mam - dawac jej mleko z kaszka. nienawidzi kaszki, wiec po paru razach sama nie bedzie chciala juz go pic...:eek:
 
Do góry