reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pożegnanie z pampersem i smoczkiem

reklama
Też słyszałam, że 18 miesięcy to średni wiek, w którym dziecko zwyczajowo siada na nocniczku. Ale nie ma co robić tragedii jesli zainteresuje się nim trochę później :)
 
Ja nie zamierzam teraz sadzać dzieciaczka na nocnik. Mam sąsiadkę, która sadzała malutkie dzieci i teraz nocnik jest be, ale tak jak piszecie każde dziecko ma czas na siusianie do nocniczka. Ja nawet takowego nie posiadam :) Jak narazie Zuza u dziadków biega z gołą pupą czasami i czasami siknie sobie gdzieś. O dziwo radochę ma i Zuza i babcia :)
 
Kuba zaczął robić do nocnika jak miał 1,5 roku. I tak też będę robić z Frankiem. Mamy o tyle dobrze,ze ten okres przypada,kiedy jest ciepło. Wówczas można puścić dziecko bez pampersa po domu i próbować "łapać" to,co robi;-). U mnie zdało to egzamin w 90%. nawet wyjazd na wakacje tego nie zmącił. Dlaczego w 90%?. Bo noce dalej były "pieluchowe". Ale u nas,jak się okazało po latach,jest problem moczenia nocnego...
 
Ja jeszcze wogóle nie myśle o pożegnaniu z pampersem :baffled: zresztą na każde dziecko przyjdzie czas, prędzej czy później jakoś damy rade ;-) chociaż do mnie przemawia raczej później :-p
 
moja szwagierka pozegnala pampki dopiero w wieku 2 lat u mlodszego syna. u starszego tez podobnie. ja bede sadzac na nocnik jak mloda bedzie chodzic. nic na sile. w kazdym razie Leane swiadomie chyba wie co robi bo jak siurka albo kupe cisnie to potem jest strasznie powazna i sie na nas patrzy "wez no do cholery zmien mi pieluche".
 
My sadzamy zawsze po południowym spaniu i tak po okolo minutce jest siku,każdy ma swoje metody i każdy bedzie robil tak jak uważa.
MOja kolezanka ma synka 3,5 roku i na plac zabaw ubiera mu jeszcze pampersa-no dla mnie to już przesada
 
:-)MÓJ SYNEK NAUCZYŁ SIĘ ZAŁATWIAĆ NA NOCNIKU JAK MIAŁ 2 LATKA, A JAK BĘDĘ MIAŁA DRUGIE TO SPRÓBUJĘ WCZESNIEJ SADZAĆ:-)
a poniżej link może komuś się przyda http://mojedzieciatko.blogspot.com/
 
reklama
Ja tak mam zamiar powolutku przymierzać się do nocnikowania w styczniu,lutym teraz to by nie przeszło u Nas.znam dzieci które maja 2.5latka a jeszcze korzystaja z pampersów:baffled:ja tak długo czekać nie zamierzam no ale wiadomo każdy robi jak chce.
 
Do góry