reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pożegnanie z pampersem i smoczkiem

Kaniu to według mnie jeszcze nie pora, zeby spała bez pieluchy. No chyba, ze chcesz miec raz czy dwa razy w tyg łóżko zasikane ;) ;) Albo spróbujesz przez sen wysadzić małą siku, chociaż ja bym tego nie robiła bo zapewne Filip by się rozbudził i włączył by syrene ;)
Nasze dzieci jeszcze małe i mnie w ogóle nie przeszkadza, ze mały ma jeszcze pampka na noc.
Alanowi jakos przed trzecimi urodzinami nie zakładaliśmy. Chyba miał 2 lata i 11 miesięcy. Ale jakos od miesiąca wcześniej budził się z suchym pampkiem.
Kiedys się psycholog i lekarz wypowiadali, ze dziecko może mieć na noc pampersa nawet do czterech lat.
 
reklama
kaniu - u nas juz bardzo dawno po nocy byla sucha pielucha, mimo to jeszcze tak z 2 miesiace po tym jak juz w dzien nie uzywalismy zakladalam, bo balam sie, ze moze si wtsraszyc w nocy jak nagle zrobi siku.. ogolnie to i w zlobku i w domu mamy sucho, wiec mu nie zakladam, a od kiedy to nie pamietam
jak rano jest mokro to bym zostawiala, albo spytala czy w nocy jak chce siusiu to moze na nocniczek i nocniczek stawialabym obok wyrka ze swiatlem ;) mhy.. wiecej nie poradze chyba
 
Kania to zależy od dziecka, moja Olka na dwa lata spała sama bez pieluchy, wysadzałam ją przed spaniem, zdarzały się wpadki, ale też trzeba być wytrwałym i konsekwentnym. Arek jeszcze nie jest gotowy, robi w dzień, ale jeszcze w nocy nie chce robić i nic na siłę.
 
Kamil drugi dzień bez pieluchy w dzień i nawet nie jest strasznie.Musze pochwalić to moje maleństwo bo sika do nocnika co prawda muszę mu o nim przypominać ale i tak jak na cały dzień 3 pary majtek i rajstop zasikane to chyba nie tak żle?:confused2:
Tylko kurczę jak zakładam mu do popołudniowej drzemki pampka to on robi kupę w niego :eek:
 
Baśka no to szybo zalapal,
ja od pon tez zaczelam bo stwierdzilam że jeśli nic nie bedę robić to przecież on sam nie zawoła bo w pieluszce wygodniej i tak to wiosny by nam zlecialo pewnie wiec po przedszkolu zaraz sciagam pieluche i zakladam majtki ale on na nocnik nie chce sika pod siebie zaraz przybiega bo mu nie pasuje ze sie osika (chociaz tu postep bo latem to mu nie przeszkadzało),no nic jestem pozytywnie nastawiona i czekam na efekty.
 
Renata zatem trzymam kciuki, też tak robiłam i się udało, więc u Was też się uda :-)
Ty już w 32 tc ale to zleciało, jak się czujesz?
 
Renatka właśnie u Nas też było że nie chciał na nocnik ale go nie naciskałam samo przyszło z tym że bez pampka go zostawiałam i pewnego dnia poleciał i siadł:-) Trzymam kciuki Żeby u Was szybko się udało.

No i powiem że już sam lata sikać a wczoraj to mało nie odfrunęłam z radości wstał z popołudniowej drzemki oczywiście był bez pampka i cały zasikany:baffled: ale cóż przebrałam łóżko jemu zdjęłam mokre ale nie chciał się ubierać tylko poszedł do salonu się położyć i chciał zupkę więc poszłam mu zagrzać za jakiś czas Kamil przynosi mi nocnik i mówi"mamusiu sikałem do nocnika" patrze nasikał poszłam do salonu zobaczyć tam gdzie leżał i tam sucho było :-) sam od siebie siadł na nocnik i wysikał się i dziś też sam 2 razy poszedł sikać.
 
reklama
Renatka właśnie u Nas też było że nie chciał na nocnik ale go nie naciskałam samo przyszło z tym że bez pampka go zostawiałam i pewnego dnia poleciał i siadł:-) Trzymam kciuki Żeby u Was szybko się udało.

No i powiem że już sam lata sikać a wczoraj to mało nie odfrunęłam z radości wstał z popołudniowej drzemki oczywiście był bez pampka i cały zasikany:baffled: ale cóż przebrałam łóżko jemu zdjęłam mokre ale nie chciał się ubierać tylko poszedł do salonu się położyć i chciał zupkę więc poszłam mu zagrzać za jakiś czas Kamil przynosi mi nocnik i mówi"mamusiu sikałem do nocnika" patrze nasikał poszłam do salonu zobaczyć tam gdzie leżał i tam sucho było :-) sam od siebie siadł na nocnik i wysikał się i dziś też sam 2 razy poszedł sikać.
Super !!! Gratuluję.
 
Do góry