reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pożegnanie ze smoczkiem

kasia-zurek

Mamusia Kacpusia
Dołączył(a)
3 Listopad 2007
Postów
117
Miasto
Poznań
No właśnie... jak oduczyć malucha nuplania smoka? a może wcale nie używałyście?:eek: ja jestem na etapie oduczania i staram się dawać tylko do spania, ale nie bardzo mi to wychodzi... a jak u Was?

 
reklama
Mój Leoś ma smoczka, i jak narazie nie mam zamiaru go oduczać od tej przyjemności, przyjdzie czas i sam nie będzie go juz chciał, a to bardzo dobry przyjaciel dziecka, zwłaszcza w trudnych chwilach, jak choroba, ząbkowanie albo po prostu sen, ;-)
 
Moja Zuzia dydala smoczka jakos do maja-czerwca (dokladnie niepamietam). I tylko do spania. :tak: Pewnego dnia,poprostu go Jej nie dalam. ;-) Zasnela bez problemu. :tak: Troszke gorzej bylo 2giego dnia (chyba ja to bardziej przezywalam :baffled: :-p),ale 3ciego juz wszystko bylo cacy i do tej pory nie upomina sie o swoje "didu-didu". :-p :-D
 
heh... Kacpuś się upomina... najbardziej do spania czasem jak go coś boli... mi moja mama opowiadała jak mojego smoczka zjadła mi moja psica Pajdusia (wychowałyśmy się razem ale już jej nie ma z nami...) i od tego momentu więcej nie chciałam smoka :-p
 
Ząbki będą krzywe?????????? nie sądzę, ja nie mam krzywych zebów, ani nikt z moich znajomych, krewnych a wszyscy się na nim wychowywaliśmy i było dobrze! myślę ze to teraz taka moda zwalszcza wsród lekarzy i pilęgniarek, dobrze pamietam co się działo ma porodówce, zrobili z dydka istne zło, myślę, ze to wieka przesada!!!
 
nie no że istne zło to przesada, ale oduczyć próbować można, ale nic na siłę oczywiście w każdym razie faktem jest że znajomy ma krzywy zgryz przez smoczek
 
Pati też do tej pory ma smoka.Czasami są noce bez smoczka,czasami dni.Jednak w nocy gdy budzi się z płaczem bo ząbki rosną smoczek bardzo pomaga.
 


Przemko też cały czas ma swojego jak to mówi "memisia" i nie zamierzam Go póki co oduczać:no: zasypia zawsze ze smoczkiem a wdzień różnie jest,raz nie ma go w buźce przez dobre 5 godzin,a ja chce sam wie gdzie znaleźć "memi"
i nie zgadzam się że ząbki będą krzywe.Chrześniak M. miał smoczka to 3-4 lat (tylko w drodze do przedszkola i do spania)a dziś ma 7 lat i piękne równe ząbki
 
reklama
Do góry