reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pozew o alimenty

reklama
Pozew o alimenty można ściągnąć z internetu, jest tam masa przykładów,dlatego najlepiej się do niego odwołać, natomiast trzeba w nim wyszczególnić wszystkie koszty w jakich dziecko partycypuje od jedzenia po czynsz i rozwój duchowy.
 
Witaj anncac. Czytałam Twojego posta i jest być może za późno, ale mogę Ci powiedzieć jak się pisze pozew o alimenty. Należy w pozwie oznaczyc powoda, w tym przypadku dziecko, ty jesteś jego przedstawicielką ustawową, a osoba od której chcesz alimenty to pozwany. Mniej więcej wygląda to tak:





powód: Data ...................

Imię i nazwisko dziecka
ur. ................
zam. .......................

reprezentowany przez przedstawicielkę ustawową
(Imię i nazwisko matki dziecka) .........................
zam. ............................................................

pozwany:

imię i nazwisko ojca dziecka
zam. .............................
Sąd Rejonowy w ..............
..... Wydział Rodzinny i Nieletnich
............................................
(dokładny adres)


POZEW O ALIMENTY

Wnoszę o:

1. zasądzenie na rzecz dziecka ..................... ur. .................... w ............. od pozwanego ........................., zam. ...........................
kwotę alimentów .................. zł.
2. rozpoznanie sprawy pod nieobecność strony powodowej
3. wydanie wyroku zaocznego w przypadku niestawiennictwa pozwanego

Uzasadnienie
..............................................................................................
..............................................................................................

W tym miejscu należy krótko opisać swoją sytuację materialną, sytuację dziecka i pozwanego: materialną, dotyczącą pracy, czy pobierasz zasiłki na dziecko, jakie kwoty, jaki jest średni miesięczny koszt utrzymania dziecka. Jeśli pracujesz to gdzie i w jakim charakterze, ile zarabiasz. Jesli jestes zarejestrowana jako bezrobotna, też to należy podać w uzasadnieniu. Jeśli dziecko jest leczone należy złożyć zaświadczenia lekarskie (mogą byc też składane dopiero na rozprawie). Jeśli chodzi do szkoły, jakie są wydatki związane z jego edukacją, zajęciami dodatkowymi, itp. Opisując sytuację pozwanego należy podać wszystkie informacje jakie znasz, czy pracuje, ile zarabia, albo ile zarabiał i gdzie pracował jak byliście razem, jaka jest jego sytuacja majątkowa. Podając kwotę żądanych alimentów należy określić kwotę, która stanowi część, którą miałby pokryć pozwany, ponieważ miesięczny koszt utrzymania dziecka dzieli się między oboje rodziców. Tzn. jeśli zażądasz od pozwanego kwoty np. 300 zł, to koszt utrzymania dziecka w miesiącu wynosi ok. 600 zł. Najlepiej policzyć na kartce wydatki na dziecko w miesiącu i podzielić na pół, wtedy wychodzi w miarę realna kwota do przyjęcia dla Sądu dotycząca żądanej kwoty od ojca. Można starać się również o zwrot połowy kosztów wyprawki jaką kupiłaś dla dziecka (jeśli jest to dzieciątko niedawno urodzone), jeśli ojciec nie uczestniczył w kosztach zakupu rzeczy dla dziecka: łóżeczka, pieluch, wózka itp. Zbyt wygórowane kwoty żądanych alimentów nie są zbyt mile widziane, ponieważ Sąd ma rozeznanie w kosztach utrzymania dzieci w określonym wieku. Należy w uzasadnieniu krótko i zwięźle opisać sytuację Twoją, dziecka i pozwanego. Sąd ocenia usprawiedliwione potrzeby małoletniego powoda i możliwości zarobkowe i majątkowe pozwanego. Jako strona powodowa jesteś zwolniona z opłat za sprawę. Nalezy załączyć zupełny odpis aktu urodzenia dziecka, jesli ojcem nie jest Twój mąż, ale np konkubent. Jesli dziecko nie zostało uznane przez ojca w USC, należy w tym samym pozwie dodać, że jest to sprawa o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jesli dziecko urodziło się jeśli byłaś w małżeństwie, ale nie jest męża lub od momentu rozwodu nie minęło 300 dni, nalezy najpierw założyć sprawę o zaprzeczenie ojcostwa męża. W razie stwierdzenia przez Sąd, że jakichś dokumentów brakuje dostaniesz wezwanie do uzupełnieia braków formalnych pisma procesowego (czyli pozwu) i trzeba je uzupełnić w terminie 7 dni od daty doręczenia Ci tego pisma, jeśli tego nie zrobisz w zakreślonym przez Sąd terminie, pozew zostanie Ci zwrócony bez rozpoznania. I to na tyle. Sprawy o alimenty nie są skomplikowane, nie ma się czego bać i czym denerwować. Życzę powodzenia.
 
Witam
Mam pytanie Jeśli ojciec moich dzieci płaci mi alimenty i maja jego nazwisko czy mogę w jakiś sposób zmienić ich nazwisko na moje?
Prosiła bym też o pomoc w napisaniu pozwu o podwyższenie alimentów. i jeszcze jedno ojciec moich dzieci na stałe pracuje za granica jeśli zarabia ok 200ty euro na miesiac to o ile moge się starac zeby mi podwyższono, niestety nie znam jego adresu Czy w takim wypadku mogę wnieść w ogóle pozew?
Z góry dziekuje
 
Witam to nie to forum a jak ju8z to pelno na inetrniecie wzorow wystrarczy poszukac a forumprawne.org jest tam pelno porad z tej tematyki i nie tylko:-)
 
PAULA tu znajdziesz informacjie ci potrzebne Ważne informacje, przydatne adresy itp. - Forum BabyBoom
Samotni rodzice - Forum BabyBoom

sprawa o alimenty,podwyzszenie,a ojciec za granica kraju nie jest ladwa sprawa,mozesz podac adres zameldowania tutaj,ale powinno byc jakis adres tam gdzie mieszka,czy pracuje chociaz miejscowaosc,jak pracuje legalnie to go sie znajdzie ,bo jest tam ubezpieczony
a to ze pracuje i zarabia 200 euro to nie znaczy ze bedziesz pisac wnosek o np 100 euto,alimenty wiaza sie z tym co ponoscisz koszty dziecka,a niejaka ma "tatus"wyplate
a zmiana nazwiska-to mozesz zmienic sama jesli on jest pozbawiony praw,jesli ma prawa do dziecka to muszisz zniesc sprawe do sadu,albo on sie musi dobrowolnie zgodzic na to
 
PAULA tu znajdziesz informacjie ci potrzebne Ważne informacje, przydatne adresy itp. - Forum BabyBoom
Samotni rodzice - Forum BabyBoom

a to ze pracuje i zarabia 200 euro to nie znaczy ze bedziesz pisac wnosek o np 100 euto,alimenty wiaza sie z tym co ponoscisz koszty dziecka,a niejaka ma "tatus"wyplate
to

to co maja powiedziec mamusie ktorych eks zarabia sporo a na dziecko placi 200zl za to chyba nie da sie utrzymac dziecka:confused:
A co jak tatus nie zarabia :confused::sorry2:
Nie znosze takich odpowiedzi:wściekła/y:
 
to co maja powiedziec mamusie ktorych eks zarabia sporo a na dziecko placi 200zl za to chyba nie da sie utrzymac dziecka:confused:
A co jak tatus nie zarabia :confused::sorry2:
Nie znosze takich odpowiedzi:wściekła/y:

dokładnie ja tak samo!!!!

MOj ojciec pracuje i dobrze zarabia a na moje rodzenstwo przysłał ostatnio 12 zł :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i gdzie to prawo?
 
reklama
To mój błąd sorka zarabia 2tys euro miesięcznie... Niestety ma prawa do dzieci chociaż szczerze to się nimi nie interesuje. Fakt płaci alimenty ale najważniejszego nie robi.. Ostatnio widział dzieci 17 miesięcy temu przed wyjazdem o którym z reszta dowiedziałam się tydz później..
Dzięki za odp
Pozdrawiam Paula
 
Do góry