reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom beta hcg z przeciagu tygodnia

Dołączył(a)
16 Listopad 2021
Postów
4
Drogie dziewczyny. Pisze tutaj, ponieważ pewnie jak każda z Was mam wątpliwości. Mianowicie ostatnia miesiączka 28.09.2021. Cykle 30.dniowe. poziom beta hcg z 9.11 6143.00. Poziom z dzisiaj tj 16.11 wynosi 28354.00. Kalkulator wskazuje przyrost hormonu poniżej normy. Była wizyta u.lekarza 12.11 który na usg zobaczył pecherzyk ciążowy z pęcherzykiem zoltkowym, zarodka nie było widać. Dał skierowania na badania i kazał przyjść za 3 tygodnie. Po badaniach bety stwierdził prawidłowy rozwój ciąży. Dodam jeszcze tylko że wczoraj miałam gęste uplawy, bardzo brazowe, jakby koniec okresu. Martwię się okropnie. Co o tym myślicie? Czy coś z tego będzie?
 
reklama
Drogie dziewczyny. Pisze tutaj, ponieważ pewnie jak każda z Was mam wątpliwości. Mianowicie ostatnia miesiączka 28.09.2021. Cykle 30.dniowe. poziom beta hcg z 9.11 6143.00. Poziom z dzisiaj tj 16.11 wynosi 28354.00. Kalkulator wskazuje przyrost hormonu poniżej normy. Była wizyta u.lekarza 12.11 który na usg zobaczył pecherzyk ciążowy z pęcherzykiem zoltkowym, zarodka nie było widać. Dał skierowania na badania i kazał przyjść za 3 tygodnie. Po badaniach bety stwierdził prawidłowy rozwój ciąży. Dodam jeszcze tylko że wczoraj miałam gęste uplawy, bardzo brazowe, jakby koniec okresu. Martwię się okropnie. Co o tym myślicie? Czy coś z tego będzie?
Idź na usg jescze raz od razu przy takiej becie musi być zarodek i serduszko.
 
Witaj w klubie. Okres 28.09 tyle że cykle 28. Ja miałam różnicę z 644 na 21575 w odstępie 8 dni. Ty masz wyższą 😊 ( dzisiejszą ). W dniu rozpoczęcia 6tygodnia miałam pęcherzyk ciążowy i żółtkowy i następna wizyta za 2 tygodnie ( u mnie akurat wypadnie w przyszłym tygodniu ).
I też mam brązowe... upławy. Z tym, że ja tydzien temu wylądowałam w szpitalu bo dostałam krwawienia żywą krwią.
Wiem tylko tyle że mam się za wszelką cenę oszczędzać ( z automatu dali mnie na L4 bo mam pracę fizyczną ) , leżę cały dzień i biorę Duphaston .

Jak gęste są te upławy ? Ja mam na tyle spokojnie że nie brudzi mi bielizny i tylko jak podcieram się papierem toaletowym.
Jeśli masz tego bardzo dużo ( brzuch boli ? ) to skontaktuj się ze swoim ginekologiem , że takie coś ci wyskoczyło.
 
Witaj w klubie. Okres 28.09 tyle że cykle 28. Ja miałam różnicę z 644 na 21575 w odstępie 8 dni. Ty masz wyższą 😊 W dniu rozpoczęcia 6tygodnia miałam pęcherzyk ciążowy i żółtkowy i następna wizyta za 2 tygodnie ( u mnie akurat wypadnie w przyszłym tygodniu ).
I też mam brązowe... upławy. Z tym, że ja tydzien temu wylądowałam w szpitalu bo dostałam krwawienia żywą krwią.
Wiem tylko tyle że mam się za wszelką cenę oszczędzać ( z automatu dali mnie na L4 bo mam pracę fizyczną ) , leżę cały dzień i biorę Duphaston .

Jak gęste są te upławy ? Ja mam na tyle spokojnie że nie brudzi mi bielizny i tylko jak podcieram się papierem toaletowym.
Jeśli masz tego bardzo dużo ( brzuch boli ? ) to skontaktuj się ze swoim ginekologiem , że takie coś ci wyskoczyło.
Tak bo może progesteron spada.
 
Tak bo może progesteron spada.
W moim przypadku było to spowodowane zbyt dużym wysiłki bo progesteron w szpitalu wyszedł mi cacy ( nie pamiętam ile ale mówili że bardzo dobry ) . Za bardzo się naszarpałam i dostałam... takiego lekkiego krwotoku. Gdyby był silniejszy to pewnie byłoby po ciąży..

Doris sprawdź sobie właśnie progesteron dodatkowo.
 
Witaj w klubie. Okres 28.09 tyle że cykle 28. Ja miałam różnicę z 644 na 21575 w odstępie 8 dni. Ty masz wyższą 😊 ( dzisiejszą ). W dniu rozpoczęcia 6tygodnia miałam pęcherzyk ciążowy i żółtkowy i następna wizyta za 2 tygodnie ( u mnie akurat wypadnie w przyszłym tygodniu ).
I też mam brązowe... upławy. Z tym, że ja tydzien temu wylądowałam w szpitalu bo dostałam krwawienia żywą krwią.
Wiem tylko tyle że mam się za wszelką cenę oszczędzać ( z automatu dali mnie na L4 bo mam pracę fizyczną ) , leżę cały dzień i biorę Duphaston .

Jak gęste są te upławy ? Ja mam na tyle spokojnie że nie brudzi mi bielizny i tylko jak podcieram się papierem toaletowym.
Jeśli masz tego bardzo dużo ( brzuch boli ? ) to skontaktuj się ze swoim ginekologiem , że takie coś ci wyskoczyło.
Tyle tylko uplawow co na papierze....
 
Witaj w klubie. Okres 28.09 tyle że cykle 28. Ja miałam różnicę z 644 na 21575 w odstępie 8 dni. Ty masz wyższą 😊 ( dzisiejszą ). W dniu rozpoczęcia 6tygodnia miałam pęcherzyk ciążowy i żółtkowy i następna wizyta za 2 tygodnie ( u mnie akurat wypadnie w przyszłym tygodniu ).
I też mam brązowe... upławy. Z tym, że ja tydzien temu wylądowałam w szpitalu bo dostałam krwawienia żywą krwią.
Wiem tylko tyle że mam się za wszelką cenę oszczędzać ( z automatu dali mnie na L4 bo mam pracę fizyczną ) , leżę cały dzień i biorę Duphaston .

Jak gęste są te upławy ? Ja mam na tyle spokojnie że nie brudzi mi bielizny i tylko jak podcieram się papierem toaletowym.
Jeśli masz tego bardzo dużo ( brzuch boli ? ) to skontaktuj się ze swoim ginekologiem , że takie coś ci wyskoczyło.
Brzuch pobolewa delikatnie dołem
 
Jak tyle co na papierze to ok. Tylko uważaj na siebie. Nie wiem, pracujesz fizycznie czy biurowo, w domu siedzisz ?
Zrób sobie badania które ci zlecił i dodatkowo progesteron sprawdź .

Gdyby brzuch zacząl boleć naprawdę bardzo mocno i pojawiła się żywa krew ( żywa czerwona w większych ilościach że konieczne jest załozenie podpaski ) to od razu na szpital - taką radę mi dali.

Ale jeśli jest to brunatne i takie ilości co na papierze, to na spokojnie, bez nerwów i stresu.
 
acha jeszcze jedna taka mała notatka : do 5tygodnia poziom beta rośnie szybciej. Po 5tygodniu jej szybkość wzrostu zaczyna spadać . Dlatego jeśli sprawdzałaś poziom wzrostu bety to pamiętaj, że kalkulatory internetowe nie uwzględniają w jakim tygodniu jesteś.
 
reklama
Jak tyle co na papierze to ok. Tylko uważaj na siebie. Nie wiem, pracujesz fizycznie czy biurowo, w domu siedzisz ?
Zrób sobie badania które ci zlecił i dodatkowo progesteron sprawdź .

Gdyby brzuch zacząl boleć naprawdę bardzo mocno i pojawiła się żywa krew ( żywa czerwona w większych ilościach że konieczne jest załozenie podpaski ) to od razu na szpital - taką radę mi dali.

Ale jeśli jest to brunatne i takie ilości co na papierze, to na spokojnie, bez nerwów i stresu.
Jestem w domu, ale intensywnie żyje bo 2 dzieci plus studia 😉
 
Do góry