reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom cukru w ciąży

Dołączył(a)
10 Maj 2022
Postów
3
Witam, proszę o pomoc. Jestem na początku ciąży. Trochę sobie pozwalałam przed ciaza ze słodyczami. Wynik otrzymałam 99. Powiedzcie proszę czy bez jedzenia słodyczy da się to zbic pomijając restrykcyjna dietę?
 
reklama
Witam, proszę o pomoc. Jestem na początku ciąży. Trochę sobie pozwalałam przed ciaza ze słodyczami. Wynik otrzymałam 99. Powiedzcie proszę czy bez jedzenia słodyczy da się to zbic pomijając restrykcyjna dietę?
Regularne posiłki, picie wody, ograniczenie węglowodanów prostych, ruch, mniej stresu powinny pomóc :)
 
Przy takim wyniku powinnaś dostać skierowanie do poradni diabetologicznej. Jeśli to nie przypadek, to niestety bez diety się nie obędzie. A być może nawet insulina będzie potrzebna.
Wynik 92 jest już uznawany za cukrzycę ciężarnych.
 
Witam, proszę o pomoc. Jestem na początku ciąży. Trochę sobie pozwalałam przed ciaza ze słodyczami. Wynik otrzymałam 99. Powiedzcie proszę czy bez jedzenia słodyczy da się to zbic pomijając restrykcyjna dietę?
Mnie najpierw skierowali na krzywa cukrowa przy wyniku 96. Krzywa wyszla w normach a cukrzycy nie stwierdzono.
 
Jezeli pytanie do mnie do 80, 116 i chyba 141. A z tego co zrozumialam to chyba autorka postu jak narazie tylko miala jednokrotne badanie poziomu glukozy na czczo.
 
Tak ale przy pierwszych badaniach ciazowych mialam 96, dlatego jeszcze chyba ok 10-12 tygodnia robilam krzywa by sprawdzic czy nie mam tej cukrzycy
 
Ogólnie większość lekarzy przy wyniku 92 i więcej na czczo kieruje od razu do diabetologa.
By ostatecznie wykluczyć cukrzycę ciążową glukozę sprawdza się wówczas codziennie poziom glukozy glukometrem.
Przy wyniku 92 więcej często już nawet nie jest wykonywana krzywa, bo za mocno obciąża organizm.
 
reklama
A to pierwsze slysze, mi diabetolog napisal dokladnie tak : "Żeby rozpoznać cukrzycę ciążową w pierwszym trymestrze potrzebny jest DWUKROTNIE cukier na czczo 92 lub więcej. Pani miała raz. To zamyka diagnostykę do 24-28 tygodnia , gdzie należy powtórzyć krzywą obciążenia. Gdyby, z jakiegoś powodu, robiła Pani glukozę na czczo w 2 lub 3 trymestrze i jednokrotnie wynosiłaby ona >= 92, wtedy też należy rozpoznać cukrzycę."
 
Do góry