reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom glukozy.

agga86

Happy Mama :)
Dołączył(a)
20 Styczeń 2010
Postów
630
Miasto
Ciechanów, Poland
Witam,
18.01 zrobiłam krzywą cukrową z obciążeniem 50g (w 29tc). Wynik na czczo to 117 zaś po godzinie 171. Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej i ginekolog z miejsca dała mi skierowanie do szpitala jednak z pewnych względów nie moge sobie na to pozwolić. Dlatego też ze wskazania lekarza muszę badać cukier przez całą dobę co 3h oraz wykonać badanie glukozy przy obciążeniu 75g oraz hm badanie hemoglobiny glikolizowanej (jeśli źle napisałam to przepraszam). Od godziny 17 dzisiaj badam cukier i zgodnie z zaleceniem, zaczelam od badania godzinę po posiłku, potem 2 godziny i dalej już będę badała co 3h.
Wyszło to następująco:
17.00 (kilka godzin po posiłku - ze 3-4) - 74 mg/dL
18.20 (godzine po zjedzeniu 2 kromek) - 124 mg/dL
19.20 (2h po jedzeniu) - 120 mg/dL
22.20 (po kolejnym posiłku - 2 suche kromki i 2 łyżki stołowe gulaszu) - 171 mg/dL

Godziny jedzenia pozostawiają wiele do życzenia, to wiem ale naprawdę dotkliwy głód potrafi obudzić mnie o 3 w nocy i bez zjedzenia czegoś nie zasnę.

Skoki glukozy wydają mi się dosyć gwałtowne, ale nie jestem lekarzem i kompletnie się na tym nie znam więc pytam o zdanie Was. Może któraś z Was miała tak samo lub podobnie? Czy takie wyniki są rzeczywiście wskazaniem do hospitalizacji czy może ograniczenie spożycia białego pieczywa i generalnie węglowodanów, których raczej sobie nie żałowałam może być lekarstwem na takie skoki?
Martwię się o synka bardzo a jednocześnie przez przynajmniej najbliższy tydzień nie mogę sobie pozwolić na szpital - dla tych Pań, które chciałyby powiedziec, że jestem nieodpowiedzialna bądź mam nierówno pod sufitem - nie mam kilku tys. zł aby zapłacić za kilkudniowy pobyt w szpitalu a jestem w trakcie załatwiania ubezpieczenia (niby kobiecie w ciąży się należy ale wiadomo jak to w naszym kraju bywa).
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i serdecznie pozdrawiam Forumowiczki :)
 
reklama
Witaj.

Nie wiem dlaczego od razu dostałaś skierowanie do szpitala:baffled:.

Jeśli zrobiłaś obciążenie 50g a poziom cukru wynosi od 140 do 180 mg%, należy wykonać test obciążenia 75 g glukozy.
Nieprawidłowe wyniki oznaczają konieczność wizyty w poradni diabetologicznej. Jeżeli natomiast test obciążenia 50 g glukozy jest nieprawidłowy, ale wynik drugiego testu jest prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży należy wykonać jeszcze raz test obciążenia 75 g glukozy.

Tak więc bądz na diecie zbadaj glukozę glikolowaną i zrób to obciążenie.

Na czczo 117 to jednak za duży wynik......zobaczysz jak wyjdą następne badania.


Głowa do góry i życzę powodzenia.....

A z jakiego miasta jesteś????bo tutaj każdy region ma inne normy co do cukrów po posiłkach.
 
No nie wiem jak mają się do tego fajki.....ja rzuciłam przed cukrzycą ciążowa:-p.

Ale nie sadze zeby to aż tak Ci podniosło cukier:baffled:

Co do norm.......u mnie normy na czczo do 95 i 1h po posiłku do 120

Inne dziewczyny mają 140 po 1h.

Tak czy siak 164 to za dużo!!!! Zmniejsz też ilośc jedzenia.

Wiec chodziło mi o takie normy a nie o laboratoryjne.

I pamiętaj cukier to nie tylko w cukierkach ale przede wszystkim w ziemniakach, pieczywie, ryżu i makaronach.

Wejdz na forum na temat cukrzyca ciężarnych i możesz sobie trochę poczytać.
 
Witaj.

Nie wiem dlaczego od razu dostałaś skierowanie do szpitala:baffled:.

Jeśli zrobiłaś obciążenie 50g a poziom cukru wynosi od 140 do 180 mg%, należy wykonać test obciążenia 75 g glukozy.
Nieprawidłowe wyniki oznaczają konieczność wizyty w poradni diabetologicznej. Jeżeli natomiast test obciążenia 50 g glukozy jest nieprawidłowy, ale wynik drugiego testu jest prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży należy wykonać jeszcze raz test obciążenia 75 g glukozy.

Tak więc bądz na diecie zbadaj glukozę glikolowaną i zrób to obciążenie.

Na czczo 117 to jednak za duży wynik......zobaczysz jak wyjdą następne badania.


Głowa do góry i życzę powodzenia.....

A z jakiego miasta jesteś????bo tutaj każdy region ma inne normy co do cukrów po posiłkach.

mądrze piszesz koleżanko :-)
agga na Twoim miejscu zrobiłabym obciążenie 75g, ale pomimo tego przeszłabym na dietkę dla mam cukrzycą. Wbrew pozorom nie jest zła. Dzięki niej przytyłam w ciazy 11kg, a maluszek jest zdrowy co dla mnie oczywiscie jest wazniejsze niz waga:tak:
na forum znajdziesz wątek o cukrzycy ciążowej, poczytaj tam jest masa cennych rad:-) zdrówka życzę Tobie i maluszkowi oraz niskich cukrów:-)
 
agga ja miałam glukometr horizon, ale poźniej dostałam z przychodni contour ts i miałam wyniki o nawet 50jedn zawyżone. Jak się okazało on zawyża jeśli ktoś ma wyższy hematokryt, a wiadomo w ciązy on jest podwyższony więc na pewno masz wyniki nieco zakłamane. Jednak dla dobra dziecka i Twojego spokoju jak napisałaś przjdź na dietkę.
W skrócie :
- chleb razowy bez dodatku miodu itp (czasem nim chleb "kolorują")
- nic smażonego, aczkolwiek ja jadłam i miałam po tym cukier znacznie niższy niż po chlebie razowym
- dużo warzyw, owoce to np pół grapefruita (on ładnie obniża cukier), jedno jabłko - dziennie
- można pić mleko, sery twarogowe jesć ale chude. Ja jadłam twaróg 0.5 % ze śmietaną 12% odrobiną cukru lub dżemu własnej roboty i cynamonem (on też obniża cukier), mleko piłam z łyżeczką kawy rozpuszczalnej i pół łyżeczki cukru
- używałam raz masła raz delmy, jadłam parówki ale żadko, jak coś to chudą wedlinę lub pieczone mięsko
- na obiady często coś z grilla np piersi lekko solone, bardzo mi smakowały,
- kasze 3 łyżki czubate do obiadu, makaronu malutko, no chyba że spaghetti to zjadłam sporo a potem od razu ćwiczyłam i po godzinie cukier ok 110

u mnie normy były:
po 1h od posiłku do 120
na czczo do 90

no i musiałam badać ketony w moczu, więc na specjalne paski siusiać i sprawdzać czy się pojawiały czy nie
u mnie kilka razy się pojawiły, najczęściej pod wpływem dużego stresu lub np jak zjadłam troche placków ziemniaczanych ( nie dość ze ketony w ogromnej il to jeszcze cukier 200:szok:)

o dziwo po batoniku, czekoladzie miałam cukier bez ćwiczeń ledwo 70-90 a po kawałku ciasta drożdzowego czy jednym ciastku francuskim 180.
Skakał mi cukier baardzo żadko bo trzymałam dietę, ale miałam łatwiej bo to było wiosną i latem więc miałam pod dostatkiem jarzyn i nimi się zapychałam.

pod koniec ciąży ok 8mc, po chlebie zaczął mi bardzo skakać, to jadłam kromkę z wedliną i np pomidor ogorek, po gofdzinie cukier, poźniej znów kromka albo talerz jarzyn (marchew, pietruszka, seler, pomidory, ogórki). Dużo ćwiczyłam, i spacerowałam, odkurzałam, szorowałam coś w sumie po kazdym posiłku składającym się z pieczywa . Po bigosie z młodej kapusty z bułką miałam 60 bez cwiczeń . Także to nie ma reguły. Każdy organizm jest inny, jednemu zaszkodzi to innemu co innego.

Życzę Ci wytrwałości w dietce, mi najbardziej brakowało słodyczy, bułek ciepłych ale czego się nie robi dla tej kruszynki którą nosi się pod sercem:-)
 
reklama
Agga raczej Cię rozczaruję, ale 180 w godzinę po posuiłku to nie jest ok i raczej pogódź się z przejsciem na dietę cukrzycową, nie jest straszna, to zdrowa fajna dieta. No chyba ze Twoj glukometr faktycznie zawyza - wez go ze soba na badanie do laboratorium i zmierz zaraz po pobraniu krwi, bedzie mozna porownać.
Z mojej strony jeszcze dopiszę, ze trzeba przede wszystkim uwazac co sie je rano - metabolizm jest zwolniony i po dwoch kromkach razowca cukier jest wysoki. Rozwiazanie - sprawdzone - omlecik na śniadanie (ubite jajko albo dwa, z wkrojonymi w kosteczkę warzywami i wędlinką). I jemy 1 śniadanie niedługo po wstaniu i 2 śniadanie 2 godziny pozniej. Poza tym - je sie co 2-3 godziny, bez podjadania pomiedzy posilkami.
Generalnie dieta dazy do tego aby utrzymywac poziom glukozy ponizej 140, powyzej jest niebezpiecznie dla malucha. Powyzej 180 jest tez niebezpiecznie dla Ciebie. Ale na pocieszenie powiem Ci ze kazda z cukrzycowych mam miala niebosiezne wyniki od czasu do czasu, a porodzilysmy zdrowiuśkie maluchy.
Papierosy zwiekszaja poziom glukozy.
 
reklama
Do góry