reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom Hcg po poronieniu?

Cześć. Ja poroniłam w 8 tyg. Miałam łyżeczkowanie. Na kontroli lekarz zauważył jakąś zmianę. Kazał zrobić betę z krwi. Beta była wysoka. Miałam powtarzać co tydzień i przychodzić na kontrolę. Już chciał mnie wysyłać na kolejne łyżeczkowanie, ale na szczęście beta spadła, a zmiana zniknęła, prawdopodobnie macica oczyściła mi się dopiero po jakimś czasie (może niedokładne było to łyżeczkowanie, nie wiem). W każdym razie jak tylko wszystko było już ok staraliśmy się znowu i udało się w pierwszym miesiącu starań. U Ciebie to też albo kolejna ciąża albo jeszcze dokładnie Ci się macica nie oczyściła. Jeśli to drugie absolutnie nie możecie się starać teraz o dziecko, tak przynajmniej mi powiedział lekarz, nic dopóki nie będzie czysto. Wysoką betę mogą powodować również chyba różne choroby, ale dokładnie nie wiem jak to wygląda. Najlepiej jakbyś zrobiła sobie betę z krwi i powtórzyła za kilka dni. Jak to jeszcze niewyczyszczona macica to beta powinna spadać, jak rośnie to źle. No chyba, że jesteś w kolejnej ciąży, to wtedy oczywiście dobrze jak rośnie. Musisz to skonsultować koniecznie z lekarzem.
 
reklama
Cześć. Jeszcze raz ja, bo może Cię przestraszyłam moim wpisem. Ja sprawdzałam betę z krwi, bo miałam zmianę w macicy (nie było czysto), dlatego lekarz kazał mi sprawdzić betę, no i się okazało, że betę z krwi miałam wysoką. Testy ciążowe, jeśli nimi sprawdzasz, są bardzo czułe i wykryją nawet niskie stężenie. Ale jeśli nie masz możliwości sprawdzenia bety z krwi i sprawdzasz tylko testami to wydaje mi się, że powinna też spaść (jeśli to nie ciąża), ale nie wiem ile to trwa.
 
Ostatnia edycja:
Idę dzisiaj na kontrolę , więc mam nadzieję że się czegoś dowiem
Byłam na kontroli i powiedziała że napewno się oczyściłam z tamtej ciąży więc dobrze że nic nie zostało . Ale jeszcze nie widzi nic więc albo beta jeszcze nie spadła albo wczesna ciąża. Czy jest możliwe że beta jest ale nie widać ciąży na USG?
 
Tak, ciąży nie widać na USG w terminie miesiączki czyli w 4 tyg., widać dopiero chyba ok. 6 tyg., ale to byś musiała poczytać dokładnie kiedy iść na pierwszą wizytę (bo wcześniej nic nie widać). Bety z krwi nie masz możliwości zrobić, więc musisz poczekać. Trzymam kciuki.
 
Tak, ciąży nie widać na USG w terminie miesiączki czyli w 4 tyg., widać dopiero chyba ok. 6 tyg., ale to byś musiała poczytać dokładnie kiedy iść na pierwszą wizytę (bo wcześniej nic nie widać). Bety z krwi nie masz możliwości zrobić, więc musisz poczekać. Trzymam kciuki.
Dziękuję 💓 , kazała mi zrobić test za 4 tygodnie i wtedy dzwonić. Zostaje czekać
 
Juz mam dość tej sytuacji .15 lutego dostałam okres ,trwał kilka dni ,nie jakiś mocny . Zrobiłam też z clearblue z tygodniami po okresie i wyszło 2-3 . Dziś też pozytywny. Minęło prawie 2 miesiące od poronienia i miałam okres. A testy ciągle pozytywne. Juz myślę że może znowu poroniłam. 1 marca mam lekarza ale już mam dość tego i nie wiem czy iść. Przepraszam za haotyczny wpis.
 
reklama
Juz mam dość tej sytuacji .15 lutego dostałam okres ,trwał kilka dni ,nie jakiś mocny . Zrobiłam też z clearblue z tygodniami po okresie i wyszło 2-3 . Dziś też pozytywny. Minęło prawie 2 miesiące od poronienia i miałam okres. A testy ciągle pozytywne. Juz myślę że może znowu poroniłam. 1 marca mam lekarza ale już mam dość tego i nie wiem czy iść. Przepraszam za haotyczny wpis.
Musisz iść zeby sprawdzić czy napewno wszystko w porządku. Nie olej tej wizyty. Rozumiem, że ci ciezko, ale to ważne. Wspomnij rowniez ze testy wciaz wychodzą pozytywne. 1 marca przed wizytą również zrob test ciazowy.
 
reklama
Do góry