reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom kwasu foliowego ponad norme

madlen200

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2019
Postów
42
Dziewczyny mam mutacje mthfr, przed suplementacja kwasem metylowanym mój wynik był poza normą 4,13 od kilku miesięcy biorę zmetylowany kwas foliowy firmy solgara. Dwa tygodnie temu brałam po 2 tab x400 mój wynik to powyżej 20. Od tamtego badania zmniejszylam dawkę wg zaleceń lekarza i wynik z dziś znowu powyżej 20.
Troche się martwię bo jestem w ciąży i czytałam że zbyt wysoki poziom kw foliowego nie jest dobry.
Czy wiecie coś w tym temacie? Z góry dziękuję za pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Dobrać dawki witamin.Jeśli masz bardzo urozmaicona dietę to może dlatego nie potrzebujesz suplementacji żadnej. Ja bym się przyjrzała jelitom bo jeśli kwas się nie wchłania do komórek to krąży w organizmie w dużych ilościach i może tu jest problem. Albo więcej pić wody żeby się wypłukał?
Bardzo urozmaiconej diety nie mam, ale zakwas pije (pilam) codziennie, koktajle to samo, wiec moga podbijac pewnie...
Zobacze, poczekam jeszcze z tydzien i zrobie badanie bez zadnej suplementacji (bo od miesiaca nic nie biore) i zobacze, czy spada cos.
reklama
No to wynik homo masz super. Na spokojnie zmień sobie ten preparat i nie bierz już tego dodatkowego kwasu. 800mcg przyjmowałam całą ciążę i to jest wystarczająco
Ale jak już kupię te Wit to chyba solgara odstawić bo to za dużo będzie tego kwasu a chce go przecież obniżyć.
Tak jak pisałam od maja brałam solgara 800, czyli 2tabl po 400.
A w lipcu jak się dowiedziałam o ciąży to zeszłam do 1 tabletki.
No i druga ginekolog dołożyla mi mama dha premium plus jakiś kw aciisum folium 5 mg.
Jedna i druga ma ten sam wzór na leczenie tylko mi pogmatwaly z tymi kwasami.
 
Ale jak już kupię te Wit to chyba solgara odstawić bo to za dużo będzie tego kwasu a chce go przecież obniżyć.
Tak jak pisałam od maja brałam solgara 800, czyli 2tabl po 400.
A w lipcu jak się dowiedziałam o ciąży to zeszłam do 1 tabletki.
No i druga ginekolog dołożyla mi mama dha premium plus jakiś kw aciisum folium 5 mg.
Jedna i druga ma ten sam wzór na leczenie tylko mi pogmatwaly z tymi kwasami.
Bierz tylko ten lad.eevit żadnych więcej kwasów. Jakbyś brała jeszcze to 5mg to w ogóle byłoby przekroczenie.
 
Czemu tak uwazasz?
Pytam, bo sama od kilku miesiecy sledze temat kw foliowego, b12 i homocysteiny u siebie i nie moge dojsc do skladu i ladu. Same metyle tez balagan robia.
No właśnie same metyle podnoszą homocysteine moim zdaniem. Dlatego uważam, że powinno się brać pół na pół. I oczywiście kontrolować stan co jakiś czas.
 
reklama
No właśnie same metyle podnoszą homocysteine moim zdaniem. Dlatego uważam, że powinno się brać pół na pół. I oczywiście kontrolować stan co jakiś czas.
Może lepiej popierać się własnym doświadczeniem albo jakims naukowym artykułem. Gdyby nie metyle to moja homocysteina byłaby wywalona w kosmos. Sztuczny kwas ogranicza wchłanianie metylowanego
 

Podobne tematy

Do góry