reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom prolaktyny

Ilonaanna1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Luty 2021
Postów
38
Witajcie,
Mój wynik tj prolaktyna w 2 fazie cyklu to 619,6 mlu/l
Co wy na to??? 🤦‍♀️ Zakres dopuszczalny 127-637
Jakos wysoko...?
Wychodzi nieco 31 ng/ml
Teraz pytanie czy już się martwić czy wzw że to jest jednak 2faza... Poziom jest ok?
Cykl 28lub27 dni, badanie tydz przed okresem czyli 22dc:)
Czekam jeszcze na wynik progesteronu ale zwyczajnie panikuje ze moje hormony są do d*py i pewnie bobasa nie będzie :( nie oczekuje pocieszenia tylko sugestii, może któraś z Was ogarnia temat..
Cykle mam regularne27lub28d, jedynie w styczniu w 1 cyklu staran nagle okres się zatrzymał pierwszy raz od 8 lat 🤦‍♀️myślałam że to bobas a tu.. Niestety nic. Ostatnie dwa cykle regularne co 28d, chociaż ostatnie krwawienie lekko mnie zaniepokoiło bo trwało 3dni z CZEGO 1dzien na brązowo Potem 2 dni miesiączka i na 4dzień mało już co.. Brązowo. Czyżby progesteron ? HELP ME :) 😭🤦‍♀️ i czemu akurat zaczyna się psuć jak człowiek stwierdzil że czas się rozmnażać 😂🤦‍♀️
 
reklama
Mi się zdarzyło przy tych samych normach i jednostkach mieć wynik ponad 1500, nie dostałam nic na zbicie, bo w tomografii nic nie wyszło, wiec to czynnościowe zaburzenia i jest związane z moimi problemami z przysadką i tarczycą i tak raz spada raz rośnie, a jak u Ciebie z innymi hormonami szczególnie tarczyca, bo ona ma wpływ ma wzrost prolaktyny?
 
Podobno w drugiej fazie cyklu może być wyzsza niż w pierwszej. Też ostatnio robiłam razem z progesteronem i wyszła bardzo wysoka. Mam zamiar powtórzyć jak dostanę miesiączke na początku cyklu.
 
Mi się zdarzyło przy tych samych normach i jednostkach mieć wynik ponad 1500, nie dostałam nic na zbicie, bo w tomografii nic nie wyszło, wiec to czynnościowe zaburzenia i jest związane z moimi problemami z przysadką i tarczycą i tak raz spada raz rośnie, a jak u Ciebie z innymi hormonami szczególnie tarczyca, bo ona ma wpływ ma wzrost prolaktyny?
Rezonans OUN z kontrastem miałam w ciągu 1.5 r dwukrotnie z innych powodów ale kompletnie niezwiązanych, więc nie wiąże tego z gruczokakami i hormonami bo już się naczytałam.. 🙈🙄
Czekam na wynik progesteronu. Gin mi zalecił zrobić w 2fazie tylko prolaktyne i proge.. Dam znac. Tsh w normie..
 
Ja jakby progesteron wyszedł ok robię raz jeszcze komplecik początkiem cyklu czyli prolaktyna, fsh, sh, estradiol..
Nom myślę, że warto powtórzyć. Ja jak do tej pory zawsze badałam jakoś na początku cyklu i było w miare dobrze. A teraz bardzo się zdziwilam jak wyszła mega wysoka także nie wiem, czy to jednorazowy skok czy związane z tsh bo akurat teraz mam za niskie. Prawdopodobne za duża dawka. A poprzednie wyniki robiłam na początku marca i było wszystko dobrze.
 
reklama
Nom myślę, że warto powtórzyć. Ja jak do tej pory zawsze badałam jakoś na początku cyklu i było w miare dobrze. A teraz bardzo się zdziwilam jak wyszła mega wysoka także nie wiem, czy to jednorazowy skok czy związane z tsh bo akurat teraz mam za niskie. Prawdopodobne za duża dawka. A poprzednie wyniki robiłam na początku marca i było wszystko dobrze.
Wynik progesteron 15,6 ng/ml

Chyba ok?
 
Do góry